Drastyczny wzrost zakażeń. 372 osoby nie żyją. Pokłosie otwartych galerii, stoków, hoteli?

Image

POLSKA

Mamy 12 146 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:

• mazowieckiego (1961),

• śląskiego (1529),

• pomorskiego (1113),

• warmińsko- mazurskiego (970),

• wielkopolskiego (962),

• kujawsko- pomorskiego (741),

• małopolskiego (718),

podkarpackiego (656),

• dolnośląskiego (642),

• łódzkiego (639),

• lubelskiego (451),

• podlaskiego (449),

• zachodniopomorskiego (412),

• lubuskiego (345),

• świętokrzyskiego (236),

• opolskiego (108).

214 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID19 zmarło 67 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 305 osób.

Liczba zakażonych koronawirusem: 1 661 109 /42 808 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.PODKARPACIE

Liczba nowych zakażeń: 656 (3053 testy, 8532na kwarantannie).

Zgony: 19 (w tym 19 z chorobami współistniejącymi).

Powiat Stalowowolski: 10 nowych zakażeń, 84 testy, 323 osoby na kwarantannie.

Powiat Niżański: 12 nowych zakażeń, 58 testów, 255 osób na kwarantannie.

Liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach województwa podkarpackiego:

1556/990 – Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19,

153/83 – Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory.


Nowe zakażenia według powiatów

• 178 Rzeszów

• 114 rzeszowski

• 39 jarosławski

• 36 mielecki

• 30 sanocki

• 26 krośnieński

• 21 Krosno

• 20 przeworski

• 20 brzozowski

• 19 łańcucki

• 16 dębicki

• 15 Tarnobrzeg

• 14 leżajski

• 12 jasielski

• 12 tarnobrzeski

12 niżański

• 11 lubaczowski

• 10 ropczycko- sędziszowski

• 10 przemyski

10 stalowowolski

• 10 strzyżowski

• 8 Przemyśl

• 6 kolbuszowski

• 5 leski

• 4 bieszczadzki

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ś te

Jakoś wirusa nie ma gdy prezydent chce sobie pojeździć na nartach, wirusa nie ma gdy Rydzyk robi urodziny, wirusa nie ma gdy Kaczyński wygłasza przemówienie polityczne na mszy za duszę matki, wirusa nie ma w sejmowej restauracji, wirusa nie ma gdy są wybory, wirusa nie ma podczas świąt kościelnych, wirusa nie ma podczas koncertów organizowanych przez TVP czy w kościele. Wirus jakoś też omija wielkie fabryki, gdzie ludzie siedzą i wdychają swoje wzajemne oddechy przez 8 h dziennie, mają także stołówki pracownicze gdzie spożywają śniadanie podczas przerwy, ale żadna z fabryk chyba nie została zamknięta z powodu wirusa. Jednak już w kawiarni to po tych 20 minutach jesteś chory. Serio mam w to uwierzyć?

~Ja lady

Ola......oby takich ludzi jak Ty było coraz więcej bo mam wrażenie że żyję w krainie covidian.

~ola

@mieszkaniec - "dlaczego tym tematem nie zainteresuje się sanepid?" - Bo sanepid doskonale wie, że żaden tłum ludzie niczym się nie zarazi,, no może tylko katarem. Tylko tacy ludzie, co od rana do wieczora oglądają telewizornię, wierzą w straszliwą zarazę. NIC takiego nie ma. Jest zwykły sezon przeziębieniowo-grypowy. O wiele więcej osób umiera z powodu braku dostępu do lekarza, niż na tego osławionego covida.

~Dino

Ludzie są za głupi żeby połączyć te kropki. Łykają wszystko co im w telewizorze powiedzą. Wyjść na ulicę też nie wyjdą bo większość to homo sovieticusy i im jest tak dobrze. Sami do kojca włażą merdajac przyjaźnie ogonkiem do swojego pana i warcząc na innych wolno biegających.

~Dubpit

Propagandy ciąg dalszy w tym roku i w przyszłym też tak będzie będą wykańczać psychicznie ludzi nic nie otworzą knajpy dyskoteki mecze z widzami koncerty i wiele innych zapomnijcie o tym w tym roku i w następnym dopóki ludzie się nie obudzą i pogonią tych pseudo lekarzy profesorków polityków co nam wciskają jakąś grypę grypy były od wieków są i będą

~św. JPII

@lipianka, bo ty jesteś tępy ***j.

~Mieszkaniec

Przyczyną zgonów są kolejki do lekarzy a nie koronawirus. Rok temu na usg czekałem 2tygodnie, w tym roku są to 2 miesiące. Weźcie się za podawanie prawdziwych informacji a nie straszycie ludzie rządową propagandą.

~MARCIN

PANIE REDAKTORZE , ZAMKNIJ SIĘ PAN W DOMU ....... PROSZĘ NIE WYCHODZIĆ, NIE DAWAĆ ZNAKU ŻYCIA, NIE MA PANA !

~Mostek

Do czy, no coś ty. Ty na serio zakładałeś że to tu działa na zasadach rzetelności? smiech2 Dodaj do tego kilku opłacanych troli, wystawioną na płatna propagandę rz yć i masz pełen obraz chle wika smiech2

~mieszkaniec

To pokłosie potwornego bałaganu przy organizacji szczepień przy szpitalu.Dlaczego tym tematem nie zainteresuje się sanepid?Potworne kolejki ,brak odstępów,ludzie stłoczeni jak śledzie.Organizatorom tych szczepień poradziłbym udać się np. do Rzeszowa gdzie na szczepienia zaprasza się pacjenta dosłownie na daną minutę ,a wykonujący szczepienia czekają na szczepionego.W Stalowej Woli to paranoja z tych usług.

~Bxbxbdb

O czym wy byście pisali, gdyby korona ściemy nie było? Statystyki, panika, szczepionki, obostrzenia, maseczki i tak codziennie...

~cst

Zaczynam mieć podejrzenie graniczące z pewnością, że portal stosuje clickbaity. Patrząc na wzajemne przerzucanie się nacechowanymi emocjonalnie słowami w komentarzach można dojść do wniosku, że to działa i dobrze podbudowuje ilość wyświetleń.

~lipianka

Drastyczny stopień propagandy serwowanej od roku społeczeństwu przez sprzedajne qrw*omedia mainstreamowe

~zmijka49

No po to otworzyli te stoki i galerie zeby na swieta znow wszystko zamknąc ..nie właczam telewizora , nie slucham radia - wychodze bez maski tyle lasow wokolo ..bo tego bełkotu niedzielskiego i pinokia sluchac sie nie da ...

~Kapusts

Ludzie pojechali do Zakopca bawić się bo k... A takie prawo mają. A te rządowe debile zamykają Warmię i Mazury. Hehehe bo tam ujawnił się nowy mutant wirusa debilusa z Afryki..heeeeee he przewracam się że śmiechu. Z Afryki mutacja jakoś nie słyszałem aby murzyni z Afryki w solidnej liczbie przybyli na Warmię i Mazury. STOP DEBILI MÓWI!!!!! STOP G....... J PROPAGANDZIE BANDZIORÓW Z pis. Aha was k... y pisowskie rozliczać będziemy z najwyższym entuzjazdem.

~Argail

To są bzdury....!!!! Takimi info karmią media skorumpowane z rządzącym motłochem sprzedawczyków zwykłych ch... w i K... w...!!!! Najważniejsze kłamstwo w historii świata..... Debile napędzają to kłamstwo. Debile łykają to kłamstwo i idą jak BARANY na ofiarę.... Tylko TEN co TRZEŹWO myśli przetrwa.... Wszystkich nie za.... ą. I nie zniewolą. Dziś po..... ą jutro w więzieniu skończą....!!!! Dobra czas obudzić następnych...!!!

~Ja lady

To wina otwartych sklepów wielkopowierzchniowych, tam mohery chodzą na plotki w czasach covidianskiej i się zakażają. Jakby były czynne tylko małe sklepy gdzie nie ma miejsca na zbiórki plotkarek to by ilość zakażeń spadła.

~Jdnhd

Gdyby były wybory zakazen byłoby 1500, a testów robiliby 7000 i wszystko by otworzyli...

~Ares

Gdzie fabryka maseczek w Stalowej Woli którą Duda namaszczał a lucjusz kropił

bogcek

~Obiektywny
Uwielbiam ta manipulacje liczbami jak mają coś otwierać momentalnie tego dnia tylko 3 tys zakażeń i otwieramy jak dzisiaj ma być poruszany temat nowych obostrzeń to momentalnie dzisiaj 12 tys zakażeń i tak w kółko.
Obiektywny, zgadzam się z Tobą w 100%. Wzrost, czy spadek zależy od tego jakie mają zapaść decyzję.

~Arturo

I tak ble ble do maja może galerie może kościoły może stoki morze jest głębokie i szerokie zrobi się ciepelko to i tego syfu nie będzie nie pomogą szczepienia bo zanim zastrzepia połowę to będzie wrzesień i odnowa szczepienia i nadzieja na 2022r.

~Gonzo

Janek przecież zupy z tego g...nie ugotujez a szkoda jak teściowa do studni wpadnie

~Miglos

Ughrgh łot tych komunikatów wszystkie pomżywa smiech2 Jedyny ratunek to pampers na papę i zgrzewka papieru toaletowego smiech2 smiech2

~Bxhdhd

Na stoku się zarazi, ale
W
Kościele nie, w restauracji się zarazi, ale w kasynie nie, w hotelu się zarazi, ale w galerii nie, na stadionie się zarazi, ale na ulicy nie... banda idiotów...

bzk

Ale będzie gadanie ze zamknięci wszystkiego pomaga. A jak się otworzy to odrazu wzrost. Na stoku się zarazi ale w sklepie już nie.

bzk

Pieprzenie. Jeszcze we wrześniu mówili że pod koniec lutego będzie wzrost, gdy jest sezon grypowy i koronawirus mają lepsze warunki do rozwoju

~Obywatel

A jaką ma pewność autor artykułu że to winna galerii, hoteli i innych luzowań.

Może od razu Polska niech się zamknie doszczętnie i to na kilka dobrych lat np do 2025r.2026r
Bez możliwości normalnego życia.

Przynajmniej nikt nie będzie na nic zganiał że to bo tamto.

A zamiast tego będą z nasiloną siłą Bankructwa, Samobójstwa, Morderstwa itp podobne negatywne rzeczy.

A po kilku latach jeżeli wogule Polska powstanie z upadku spowodowanym Wirusem to będą takie branże które w Polsce nie uświadczysz odejdą do Lamusa.

Trzeba będzie za Granicę wyjechać by skorzystać z czegoś co nie ma w Kraju

~Adam

A ja wyłączyłem telewizor i nie ma pandemii. Poza tym żeby była pandemia musiałyby się walać na ulicy stosy trupów.

~Bxjbd

Janek ty na serio wierzysz, ze ta szczepionka pomaga? Hahaha

~Janek

Szkoda że zmarnowano tyle tysięcy szczepionek na nauczycieli, przecież i tak będą siedzieć w domu do września, a tą partią mogli zaszczepić ludzi którzy normalnie pracują a nie udają że pracują i uważają że wszystko im się należy.