StalowaBudka na nakrętki. Przyjdź, wrzuć, pomóż bezdomnym zwierzakom

Image

Odkręcamy, zakręcamy, a gdy już niepotrzebne, zbieramy i wrzucamy do specjalnych pojemników na nakrętki. Mieszkańcy Stalowej Woli nie marnują cennego plastiku, a i chętnie pomagają innym w potrzebie. Od teraz i my jeszcze mocniej wkręcamy i nakręcamy się na nakrętkową akcję. To chyba jedyna taka akcja w województwie, a może i w całej Polsce, że Czytelnicy portalu będą opiekować się bezdomnymi zwierzakami.

StalowaBudka już stoi. Jest piękna, czerwona jak serce, które Wy wszyscy zawsze otwieracie na potrzeby innych. Tutaj od razu na myśl przychodzi nam ostatnia akcja mikołajkowa, która dzięki Wam była nie tylko udana, ale bardzo, bardzo udana! Skoro tak dobrze nam idzie, ruszamy z kolejnym pomysłem.

Przed naszą redakcją pojawiła się StalowaBudka na nakrętki. Od dziś zbieramy więc i my cenny plastik (przez całą dobę, w piątek, świątek czy niedzielę, czyli kiedy Wam pasuje). Przynoście i wrzucajcie więc nakrętki, a my zawieziemy je wolontariuszom opiekującym się potrzebującymi pomocy zwierzakami.

Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszych braci mniejszych. Tymczasem tak wielu ludzi porzuca swoje psy i koty, beztrosko pozbywając się ich z domu gdy tylko się znudzą. Widok psa pędzącego za samochodem, w którym z piskiem opon odjeżdża ukochany pan i pani, jest przecież nierzadki. Co dzieje się wówczas w puchatej główce takiego małego stworzonka, nietrudno sobie wyobrazić. Wiele psów i kotów jest źle traktowanych, bitych, okaleczanych dla zabawy i z głupoty. Na szczęście są tacy, którzy próbują zatrzeć złe wspomnienia i pomóc żyć tym skrzywdzonym stworzeniom normalnie.

Pomóżmy więc i my naszym bezdomnym czworonogom przetrwać trudne chwile. Postarajmy się żeby mogły mieć pełne brzuszki i ciepłe legowiska zanim trafią do tego jedynego, wyśnionego i oczekiwanego domku. Radość psiaków? Bezcenna, o czym świadczą niesforne ogonki machające w każdą stronę na widok każdej nakrętki. Oczywiście nie trzeba chyba Wam przypominać, bo dobrze o tym wiecie, że Redakcja StalowegoMiasta mieści się przy ulicy 1 Sierpnia 16.

StalowaBudka wykonana została przez stalowowolską firmę Metal Works. Celem była pomoc dla schronisk z naszego regionu. A tak przy okazji... Jeśli na przykład chcecie przekazać karmę dla psów, możecie ją do nas dostarczyć do redakcji (1 piętro), a my zawieziemy ją do Psiej Przystani.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~POtłuczony

A dzisiaj Budka była w Rzeszowie, gdzie bredniami raczyła swoich fanów.

~Karol W.

Jaki to sens te nakrętki? We Francji nie widziałem.

~do Albin

Przecież to budynek Społem, to co mają Społem ściany malować??? Weź się ogarnij gościu. Kto normalny wynajmowany budynek maluje z zewątrz??? Sprzątanie ulicy też nalezy do właściciela obiektu zwłaszcza ze tam sklep jest

~Jola Doe

Szczepionki to nie wymyślimy to chociaż nakręki+ budki.

~matołek

Nie 'kumam" - zielona tradycja to jakiś skrót myślowy? Co mają Zieloni do samej nakrętki z plastiku? Odpady to tradycyjnie - zielona - szkło, żółty - to jest przy pojemniku z napisem PLASTIK.

~Korsa

To nowa świecka tradycja, Zielona.

~budkaaaa

w tej klatce nie ma go...e2rd.. zaginął od pewnego czasu.nikt go nie widział?

~Albin

Przynajmniej byście porządek koło tej budki zrobili i ścianę odnowili zanim się zaczniecie chwalić i robić zdjęcia. Wstyd.

~Propaganda

Po wsparciu strajku mediów zagranicznych teraz Zieloni.

~kibic

Niedługo będzie więcej takich budek i serduszek niż nakrętek w mieście. Tylko pytam się po co?

~Mewaa

Super pomysł!Więcej takich budek!

~Boris Bódka

Jesteś ze stali, mówio mi !

~Joanna

Fajne te budki, szkoda,że nie ma ich więcej. Zbieram nakrętki, wspieram umiech

~mieszkaniec

coraz czesciej duzo bardziej warto pomagac psiakom, niz komus. o kogos niech dba panstwo, bo to jego obowiazek

~marian

Oczywiście że zbieram nakrętki, mnie to nic nie kosztuje a jesli komuś ma pomóc to dlaczego nie. Mam pełna torbę nakrętek zbieranych przez ponad rok i oczywiście niedługo muszę sie wybrać i je wrzucić do serduszka metalowego. Dla KOGOŚ, nie dla piesków i kotków.

~Alphabet

Kocia wyspa udaje że pomaga...zadufane paniusie.

~Aneta

Ale Kocia Wyspa nie zbiera nakrętek

~Ludmila K.

Narodowa soecjalność: kamień do kiszenia kapusty ( 16wiek) i nakrętki (21wiek).

~KONAMI

Wspaniała inicjatywa, może raz dla piesków, raz dla kotków z Kociej Wyspy?