Covidowska dezynfekcja miasta. Po co, ile i za ile?

Image

Wracamy do tematu dezynfekcji miasta, w sprawie której radny SPS Andrzej Szymonik składał interpelację. Czy był to zabieg konieczny? Ile kosztował?

Niedawno pisaliśmy o interpelacji Andrzeja Szymonika dotyczącej dezynfekcji ulic, chodników, przystanków itd., którą miasto realizowało w ubiegłym roku. Koszty tego przedsięwzięcia wyniosły 327 763,24 zł. Opryski realizowane były m.in. na przystankach autobusowych, ciągach pieszych, placach zabaw, ławkach miejskich, w parkach, skwerkach miejskich, budynkach użyteczności publicznej, szkołach. Radny w tej samej interpelacji pytał również o korzyści wynikające z ich wykonania.

Opryski wykonywane były w miesiącach od kwietnia do września, a na terenie otwartym tylko w dni bez opadów atmosferycznych. Korzyści z przedmiotowych działań to zmniejszona transmisja wirusa COVID-19 wśród osób korzystających z wyżej wymienionych miejsc i co za tym idzie, mniejsza zachorowalność na COVID-19 wśród mieszkańców Stalowej Woli w miesiącach wykonywania oprysków, przełożyło się to na najniższy wskaźnik zachorowań względem ościennych powiatów- czytamy w odpowiedzi na wniosek.

W związku z tymi słowami Andrzej Szymonik wystosował kolejną interpelację, w której pytał o powodach zaniechania tak efektywnych i skutecznych działań ograniczających transmisję wirusa COVID-19, a tym samym, narażenie na możliwość utraty zdrowia i/lub życia mieszkańców Stalowej Woli.

W odpowiedzi czytamy, że według codziennej analizy danych publikowanych przez Serwis Rzeczypospolitej Polskiej wskaźnik zachorowań na 10 tys. mieszkańców był niższy w powiecie stalowowolskim niż w powiatach ościennych.

Czasowe wstrzymanie wykonywania dezynfekcji przestrzeni publicznej, wiat przystankowych, ławek, siłowni na otwartym powietrzu, placów zabaw etc. spowodowane zostały okresem jesiennym, częstymi opadami atmosferycznymi, wilgotnością powietrza, która zmniejsza efektywność dezynfekcji. Ustabilizowanie się rynku krajowego w produkcję i dystrybucję środków ochrony osobistej w walce z COVID-19 pozwoliło na łatwiejszy i szybszy do nich dostęp także indywidualny dla mieszkańców naszego miasta. Działania jak i środki finansowe zostały skierowane na potrzeby ochrony osobistej pracowników struktury miasta, pomocy społecznej i służby zdrowia oraz lokalnych potrzeb na udzielenie pomocy walce o zdrowie zakażonych mieszkańców naszego miasta- czytamy w odpowiedzi na wniosek.

Miasto udzieliło także wsparcia w formie środków ochronnych m.in. takich jak: rękawiczki jednorazowe, maseczki, fartuchy, kombinezony, gogle, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, stacje do dezynfekcji rąk, lampy UV, opryskiwacze do dezynfekcji urządzeń placów zabaw, termometry itp. Trafiły one m.in. do szpitala w: Nisku, Stalowej Woli, żłobków, MOPS-u, OSP w Stalowej Woli, Zakładu Pielęgnacyjno- Opiekuńczego, DPS-u itd.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tola

Do "taka prawda" jeżeli to piszesz nie jest kpiną to chwała ci za poczucie humoru. Gdy zaś byłoby to twoje poważne podejście to powinieneś czym prędzej poszukać specjalisty z zakresu medycyny. Nie powinieneś ani dnia dłużej cierpieć taka prawda!

~kabi

W tej fałszywej pandemii kłamstwem jest absolutnie wszystko. Wirus jest fikcyjny i mutuje tylko w mediach, testy są fałszywe i służą tylko do pompowania statystyk fikcyjnych zakażeń, a szczepionki to trucizny do przerabiania zdrowych na chorych.

~Mysław

Ten wirus jest taki prawdziwy, że aż muszą go fejkować przeziębieniem, grypą, fałszywymi testami i medialną propagandą, bo bez tego byłby tylko zwyczajny sezon grypowo-przeziębieniowy.

kabi

maszynista, a czemu ty się nie urodziłeś muzykiem?

~WIZJONER

Nie tylko ameba potrafi
Los czasem i z głupiego uczyni geniusza.
To jest dopiero polityczny majstersztyk PiS. Najbogatsi płacą w Polsce najniższe podatki a VAT też bardziej obciąża biedniejszych niż bogatych, a to na tym podatku opierają się finanse publiczne Polski.
Podatek VAT również jest w praktyce degresywny. Mocniej obciąża niezamożnych, ponieważ przeznaczają oni względnie większą część swoich zarobków na konsumpcję. Dlatego, w połączeniu z liniowym opodatkowaniem pracy, w całym systemie biedniejsi mają nałożone większe obciążenia podatkowe, a bogatsi – mniejsze. I dlatego bogata Unia nam zazdrości przede wszystkim takich uczłowieczonych ameb.

~WIZJONER

Cała unia europejska podziwia naszą władze PIS a zwłaszcza te kraje starej unii. Nie mogą pojąć jak dobrze sobie radzi PIS w POLSCE i jak POLAKOM się dobrze żyje. Czy już nie pora aby całą unią europejską PIS nie rządził. Bo jak to się nie stanie to unia się rozpadnie nie długo.

~taka prawda

Nie dogoniliśmy Europy ale i tak prześcignęliśmy samych siebie i nikt nas nie pokona w bezdennej glupocie, fałszywości i fundamentalnym braku jakiejkolwiek wiedzy. Taki jest obraz Awangardy Narodu Pisowego a niezbitym dowodem jest w straży przedniej postać Pana S. experta od Caryc i wszelkich nadprzyrodzonych zjawisk.

~taka prawda

Ale z was niewdzięcznicy.
Pan Prezydent Lucjusz uratował nam wszystkim życie.
Gdyby nie spryskane miasto i przejazd poświęconej Świętej Monstrancji w asyscie policji i straży to byście wszyscy już nie żyli od covida.

wytacarz

Prezydencie LYCJUSZU będziecie pryskac chodniki ulicę trawniki i wiaty przystankowe??? Idzie wiosna, my mieszkańcy miasta, którzy płacimy podatki, I którzy glosowalismy na Pana chcemy czuć się bezpieczni. A właśnie nadeszła III FALA CORONAVIRUSA!!! Będą też nowe maseczki??? Bo ta moja co od Pana dostałem na sznureczku już się bardzo zużyla. LICZYMY NA PANA PANIE PREZYDENCIE!!!

~Inteligent

taka prawda - i tego wszystkiego zazdroszczą nam kraje Europy Zachodniej.

~taka prawda

Inwestycje idą pełną parą. Rozwijamy się szybciej niż jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić. 13, 14 emerytura, inne "plusy", brak jakichkolwiek minusów - jednym słowem Narodowy Sukces i to wszystko dzięki Wielkiemu Doradcy przeciętnego premiera Tuska i Słońca Narodu oraz całej Świty PiSgeniuszy.Jesteśmy też światowym liderem pod wzgledem wzrostu cen - nikt nie jest w stanie równać się z nami.

maszynista

Wirus kowidowy szaleje na chodnikach i ulicach.Dlaczego nie ma rozpylania tego srodka do dezynfekcji teraz.Zakazen jest o wiele wiecej a nie rozpylaja juz tego srodka po ulicy.Dlaczego?

~taka prawda

Otóż wy (...), podwyżką podatków VAT zasilaliście (...) mafie VAT-owskie, a my poprzez pogonienie mafii VAT-owskich zasililiśmy polskie PiSrodziny w te środki.
Kierownictwo partii powiedziało mieszkańcom Stalowej Woli i całemu narodowi całą prawdę, prawdę bez osłonek i niedomówień o PO i jej doradcach dzięki którym byliśmy w trudnej sytuacji gospodarczej i politycznej, o trudnościach, które trzeba przezwyciężyć, by pójść naprzód i uzyskać trwałą poprawę życia ludzi " pracy " w Polsce ... bo nam się należy, bo to je ważne co nase a nie wase.

~Złodzieje

Warto zajrzeć do statystyk podatkowych, warto zajrzeć rok po roku, jak wyglądała sytuacja ściągalności podatku VAT. Otóż wy (...), podwyżką podatków VAT zasilaliście (...) mafie VAT-owskie, a my poprzez pogonienie mafii VAT-owskich zasililiśmy polskie rodziny w te środki

~taka prawda

W ciągu ubiegłych lat nagromadziło się w życiu Stalowej Woli i Polski wiele zła, nieprawości i bolesnych rozczarowań. Idee , przeniknięte duchem wolności człowieka i poszanowania praw obywatela, w praktyce uległy głębokim wypaczeniom. Słowa nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości. Ciężki trud klasy robotniczej i całego narodu nie dawał oczekiwanych owoców. Wierzę głęboko, że te lata minęły bezpowrotnie w przeszłość. Teraz w ciągu 5 lat staliśmy się jedynym z najszybciej rozwijających się miast, z największą liczbą inwestycji i dzięki Panu Prezydentowi AD i jego Najwiekszemu Doradcy Panu Prezydentowi LN możemy śmiało spoglądać w przyszłość, że o przeszłości już nie wspomnę gdzie dzięki Nim powstała największa w Polsce jak i na świecie wirtualna fabryka maseczek. Dzięki tym nadzwyczajnym wisiłkom naszych Wielkich Herosów żaden handlarz bronią czy trener narciarski nie będzie nam dyktował warunków cenowych na tak potrzebny i niezbędny sprzęt do walki z pandemią i jej zwolennikami.

~taka prawda

Do karlay, oszołomie STALOWA WOLA została zdewastowana w czasie 12 lat siedzenia przy korycie SZREKA i wszyscy mieszkańcy o tym wiedzą. Teraz w ciągu 5 lat staliśmy się jedynym z najszybciej rozwijających się miast w POLSCE. To ty jesteś największym trollem , hejterem na tym portalu.

~***** ***

Po co?, Żeby ktoś mógł zarobić. Za ile? Za ile się da.

~Karlay

Ale wysyp trolli w komentarzach. Możecie się pruć ile wlezie, ale nic wam to nie bo ludzie już mądrzeją i widzą jak dewastują nasze miasto władze....

~Ekolog

Popryskajcie jeszcze nad Sanem tam virus się czai haha ale głąby

~Mongoły

Nie działa, pisia masa jest odporna na myślenie

~Erazm

Miasto trzeba odkażać z Totalnych tłuków. Często ;-)

~MARCIN

ludzie to d3bile
armatka śnieżna na wirusy - historia da wam odpowiedz jakimi jesteście tłukami.

art2deco

Nie pryskać, nie szczepić. Patrzeć się na Szwedów i zazdrościć naturalnej odporności.

~oliwj

dobrze ze dzialali. pomysl byl naprawde dobry i doceniany. miejmy nadzieje ze w tym roku gdy jest gorsza sytuacja nie zrezygnuja z tego pomyslu

~Sasin

Wypryskali kasę na głupoty ,czyli czeka nas kolejna podwyżka ?

~Mangia

Interpelacje to poselskie.

~Mieszkaniec

Erddes buraku gdzie jesteś

~ola

@pacjent, obudź się. Szczepionki to eksperyment medyczny, producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne. Zmarło już na pewno 60 osób po szczepieniu. Chcesz ryzykować i przyjmować to dziadostwo?

~Umbro

Biedronkę można spryskać. Powinny być kurtyny wodne przed wejściem do ulubionej Biedronki radnego Szymonika. Jeszcze sprawiedliwiej gdyby miasto zafundowało kurtyny przed wszystkimi zamkniętymi biznesami umiech
To chyba o to chodzi w najnowszej oddolnej inicjatywie "Dzisiaj pytanie do poprzedniego pytania" Naszego Miasta i Ślęzaka..

~Zuzu

Burak jak e2rds.