Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

Image
Dzięki czujności obywateli wyeliminowano z ruchu dwóch pijanych kierowców. 43-latek kierujący audi, w miejscowości Piskorowy Staw, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 49-latek w miejscowości Rzeczyca Długa, który kierował chevroletem, miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotę, po godzinie 15 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący chevroletem, jadący przez miejscowość Rzeczyca Długa najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Policjanci nie napotkali pojazdu, ale dzięki informacjom przekazanym przez zgłaszającego pojechali do miejsca zamieszkania kierowcy. Tam zastali 49-latka, który przyznał, że kierował autem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia w nocy otrzymano zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Piskorowy Staw. Jak ustalono, kierujący audi, zatrzymał się oferując swoją pomoc mężczyznom, którzy „spychali” swój pojazd na pobliską posesję. Kiedy kierujący audi podszedł do nich, wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna pośpiesznie poszedł do swojego pojazdu i próbował odjechać. Dzięki zdecydowanej postawie jednego z mężczyzn zostało mu to uniemożliwione. Przybyły na miejsce patrol przebadał 43-latniego mieszkańca gminy Pysznica. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za swoje zachowania mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy, policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

oto Polska właśnie, 2 nas piło ktoś nas pod**bał.

~roberto

Nie popieram jazdy po pijanemu ale skoro facet się zatrzymał żeby im pomóc a oni wezwali policję to troche nie halo mogli go odwieść do domu a nie problemów tylko mu narobili i weż się w dzisiejszych czasach zatrzymaj komuś tragedia normalnie.

~***** ***

Ci co podkablowali może wcześniej ich opili żeby potem być bohaterami ??????

~Edek

Od kiedy i z jakiego powodu ma byc zamknieta ul. Energetykow od swiatel do ronda ?

~Agnieszka

Mają za swoje i traktorem też nie wolno bo to wszystko jest do czasu aż tragedia z tego wyjdzie ale tu mają już nauczkę szybko nie odzyskają prawka i to jest sprawiedliwość wkoncu się doigrali

~Agnieszka

Mają za swoje i traktorem też nie wolno bo to wszystko jest do czasu aż tragedii z tego wyjdzie ale tu mają już nauczkę szybko nie odzyskają prawka i to jest sprawiedliwość wkoncu się doigrali

maszynista

Autem nie wolno jezdzic na podwojnym gazie,ale traktorem juz tak.Rolnicy uwazaja traktor za pojazd bezpieczny ktory sam dojedzie jak traktorzysta pijany.

jabar

Tyle się pisze, mówi a końskie łby dalej siadają po sznapsie za kierownicę.