Coraz więcej stalowowolan przekazuje 1% podatku na OPP

Image

Trwa okres rozliczeniowy z fiskusem. By nie zmarnować 1% podatku nie można zapomnieć o Organizacjach Pożytku Publicznego, których nie brakuje na terenie Stalowej Woli. By dotrzeć do podatników, trzeba im o sobie powiedzieć.

Liczba podatników, którzy w 2020 r. przekazani 1% należnego podatku wynikającego z rozliczenia za 2019 rok na rzecz organizacji pożytku publicznego wyniosła w skali kraju 14,8 mln. W odniesieniu do danych dotyczących województwa podkarpackiego- odnotowana liczba podatników, którzy dokonali przekazania 1% należnego podatku wyniosła 735 tysięcy, co stanowi prawie 537 tys. zeznań rocznych (część małżonków rozlicza się wspólnie, dlatego występuje różnica w ilości podatników i liczbie zeznań). Rok wcześniej, w skali województwa odnotowano 520 tys. zeznań rocznych z 1% podatku na rzecz OPP na łączną kwotę prawie 32 mln zł.

Z roku na rok coraz więcej osób przekazuje swój 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. W 2019 roku w Stalowej Woli łączna kwota z 1% podatku na rzecz OPP wyniosła 1 mln 746 tys. zł. Dla porównania w 2016 r. (zeznania za 2015 r.) na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego Urząd Skarbowy w Stalowej Woli, dzięki nam, podatnikom, łącznie przekazał 1 mln 249 tys. 122 zł i 95 gr, zaś w 2011 roku było to 808 tys. 346 zł i 69 zł.

Liczba zeznań rocznych złożonych w Urzędzie Skarbowym w Stalowej Woli za 2019 r., w których podatnicy dokonali przekazania 1% podatku na rzecz OPP sięga prawie 28 tysięcy.

Kwota z 1% jest ogromna, a mogłaby by być jeszcze większa. Warto dokonać odpowiedniego wpisu w zeznaniu podatkowym. Instytucje, organizacje czy osoby uprawnione każdą złotówkę na pewno wykorzystają jak należy. Warto więc o sobie opowiedzieć innym. Wkrótce damy Wam znać o tym komu i jak przekazać swój 1%. A jeśli chcesz znaleźć się w grupie tych, o których napiszemy, daj nam o tym znać t.szymczakiewicz@stalowemiasto.pl

Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona