Rząd: szczepcie się. Ośrodki zdrowia: ale czym?

Image

To nie jest zamieszanie, to już cyrk na kółkach. Nerwy, bluzgi, telefony z pretensjami i krzyki. Na to narażeni są pracownicy służby zdrowia, którzy bezradnie rozkładają ręce. Pacjenci zdezorientowani nie wiedzą już kogo słuchać…

Rząd zachęca Polaków do szczepienia się przeciwko SARS-CoV-2. I można śmiało powiedzieć, że odniósł sukces, bo coraz więcej Polaków decyduje się na szczepienia. I tu już nie ma mowy o rodzaju szczepionki, o firmie, która je produkuje, ale w ogóle o szczepionkach, których… nie ma.

I tak na przykład stalowowolski szpital szczepionki nie widział na oczy od czwartku. Może przyjdzie dziś, a może jutro. A tymczasem zarejestrowani w systemie ministerialnym seniorzy mają konkretne terminy z konkretną godziną. I co? I nic. Bo choć pielęgniarki czekają niemal ze strzykawką w ręce na szczepionkę, to ta strzykawka wciąż pozostaje pusta, bo nie ma jej czym napełnić. Obrywa się tym na dole, czyli personelowi medycznemu, który przez ostatnie tygodnie zmęczony jest, choć może nie tylko pracą, co głównie krzykami i wyzwiskami jakie płyną pod ich adresem z gardeł zdenerwowanych obywateli. Im też nie jest trudno się dziwić. Pandemia, środki ostrożności, kolejka, czas, stres z powodu szczepienia, a później informacja, że tego szczepienia nie ma. A może ktoś im tę szczepionkę po porostu podebrał? Przecież nikt nie dawałby terminu nie mając wiedzy, że ma szczepionkę. A jednak. Termin jest, szczepionki nie ma. Co zrobić? Mamy tylko jedną radę. Uzbroić się w cierpliwość i nie wierzyć, że wszystko co mówią w szklanym ekranie jest prawdą, a już na pewno nie chodzić po przychodniach nie mając pewności, że jest szczepionka. Raczej posłuchać tego, co mówi się na dole, bo z twardymi faktami nie da się walczyć.

Osoby, które w szpitalu miały mieć podaną drugą dawkę dziś, na pewno jej nie dostaną, bo dostawa szczepionek planowana jest dopiero na 23.02.2021r. (tj. wtorek). Ile ich przyjdzie? Trudno powiedzieć. W telewizji wciąż słyszymy, że producenci szczepionek raczą nas informacjami o wstrzymaniu lub zmniejszeniu dostaw. W razie pytań najlepiej kontaktować się z koordynatorem ds. szczepień - 15 843 32 99, a tymi co mają mieć szczepienie w przychodniach, z tymi przychodniami.

System, który generuje SMS-y potwierdzające termin szczepień nie bierze pod uwagę tego, że do ośrodka zdrowia nie dotarła partia szczepionek, dlatego w ośrodku gdzie powinno odbyć się szczepienie najlepiej tę informację zweryfikować telefonicznie tak, by w razie czego na darmo nie wychodzić z domu i nie stać w kolejce.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Stalowa

Dokładnie. Dlaczego szczepią się tylko ludzie, którzy są wykształceni? Chcą zaszczepić się jak najszybciej? Większość lekarzy już jest po zaszczepieniu. Oni i ich rodziny. A ludzie, którzy mają problemy z logicznym myśleniem, czytaniem ze zrozumieniem obrażają innych? Po co? I nie ma to nic wspólnego z maseczkami, przyłbicami czy majtkami na twarzy. Bo rząd do tej pory uważał, że stringi i przyłbice na buzi są OK. Teraz, po roku - już nie są OK.

~Żal

biedni ANTYSZCZEPIONKOWCY. Strasznie mi żal ich i ich najbliższych. Plują na normalnych gdzie tylko mogą. A tak naprawdę to idioci. Nad trumnami też będą się uśmiechać.

~ola

Prawie 60 osób umarło na skutek szczepionki. Ale o tym cicho-sza w telewizorni i nieświadomi ludzie pędzą jak stado baranów do punktów szczepień, na swoją własną szkodę.

~ajajaj

jak to czym, gów..em!!!!

~ekspert

Prawda jest taka że masa ludzi już umarła z powodu powikłań po szczepieniu, a cała reszta niestety w ciągu kilku lat umrze z powodu innych powikłań, nowotworów itp.

~Juska

Do cenzora tego szmatławca,_dobre czasy się kończą, czy tego chcesz czy nie!

~zgr.

Czy jest starosta?

~Poprostu

Trzeba kupić sobie małpkę wypić i jest się zaszczepionym na drugą dawkę.

~Mój Login

Zamiast szczepień i testów należy:
1. Pozbawić polityków i urzędników pensji do końća "pandemii"
2. Wszyscy politycy, urzędnicy oraz rozpoznawalne osoby, które kiedykolwiek miały pozytywny wynik na COVID powinny być zdymisjonowane, pozbawione prawa do pracy w instytucjach finansowanych z pieniędzy podatników oraz jakichkolwiek zasiłków. Do tego przepadek mienia na rzecz służby zdrowia.
Po czymś takim "pandemia" skończy się w kilka dni.

~suzi

biedni wyszczepieni ludzie... nie wiedzą na co się zgodzili...za kila miesięcy zobaczymy efektu zabójczego preparatu od B.Gejesa...już setki zgonów w całej Polsce zaraz po "wyszczepieniu"...

~Love

No jak to czym? Idź do apteki i za 50gr. kup zwykłą szczykawkę i to już wystarczy aby pobawić się w doktora. Strzelaj sobie bratu siostrze rodzicom dziadkom szczepionki wirtualne zabawa w czasie pandemię musi być odpowiedzialna.... Hehehe

~lipianka

Szczepcie się eksperymentalną terapią genetyczna zwaną szczepionka na covid za której skutki uboczne nikt nie ponosi odpowiedzialności bo wszystkie firmy je produkujące zwolnione zostały z odpowiedzialności za powikłania .

~Hela F.

A ruska? A chińska?

~Vawel

Komu brakuje zczepionki może się szczepić baleronami smiech2

art2deco

Wirusa niet.

~Nxjdjdn

Jest co najmniej 5 leków, którymi można leczyć koronę w tym amantadyna, ale narzucono nam szczepionki...

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

~ola

Powinni się cieszyć, że nie ma szczepionek. Czy ci ludzie dobijający się o szczepionki w ogóle wiedzą, że ta szczepionka to eksperyment medyczny?

e2rds

~@e2rds, winieneś wiedzieć, że z fałszywymi małpami (@) nie dyskutuję. prawdziwe są inteligentniejsze. Taka małpa jest takim tłukiem co nie rozróżnia pojęć, to po co dyskutować.

~@e2rds

Ty jesteś jednym z naczelnych hejterów totalniackich.
W każdym poście głupoty kłamstwa i manipulacje. No i mowa nienawiści!

~covid1984

Dobrze że nie ma ludzie pożyją dłużej

~ Andy

1. PAD załatwił od Trumpa tak mówił w czerwcu czy lipcu, więc gdzie są te szczepionki?
2. Więcej nauki religii, a minimum fizyki, chemii, gegry, biologi to pozostanie nam modlitwa!
3. Więcej kasy na biznesy toruńskie, zamiast nie na naukę i badania!
4. Szczucie na wszystkich sąsiadów bliższych i dalszych kończy się izolacją i brakiem możliwości zakupowych.
5. Orlen nie może produkować szczepionki, przecież ponoć może wszystko lub jakaś fundacja narodowa z milionowymi budżetami?
Reasumując jesteśmy czarnej ...,?

kabi

madras, masz jakąś organizację na oku której można powierzyć władzę w Polsce? Jak tak to ogłaszamy przedterminowe wybory.

e2rds

taka prawd vel pseudointeligencie, gamoniu nie przywołuj w pandemii Boga bo go poniżasz. Pandemie były są i będą, tacy gamonie też. Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura, piszącego w godzinach urzędowania. A ten twój Palec i Sznur czego się nie dotknie to spi...li, mają to w genach.

~taka prawda

Gdyby nie rząd PIS o już połowa POLAKÓW by zmarła na koronawirusa. Wszyscy dziękujcie BOGU , że ta pandemia przyszła w czasie rządów PIS.

~MMA

Powinni dziękować że taki zator, zawsze to kilka dni dłużej od wstrzyknięcia im syfu

~cst

Rząd: dajcie się tresować w posłuszeństwie i bądźcie królikami doświadczalnymi w eksperymencie, którego skutki objawią się za kilka lat.
Lud: Oczywiście, wszakże w TV mówią, że powinno się szczepić, więc to na pewno prawda. I damy sobie wstrzyknąć do systemu co tylko chcecie, tylko nie odbierajcie nam socjalu.
Tak to w uproszczeniu wygląda.

madras

PIS niczego nie potrafi zrobić dobrze ***** ***

~Foka

Ważne że Duda na narty pojechał, ważne że zakaz aborcji na krzywy pysk został narzucony. Reszta to nic waznego

~Jjxndj

Jest super, jest super, wiec
Co
Ci chodzi... mamy ekstra rząd i super prezydenta ci wszyscy ludzie to wspaniali fachowcy...