Powiatowa Rada Rynku Pracy rozpoczęła nową kadencję

Image
Powiatowa Rada Rynku Pracy działająca w Powiecie Stalowowolskim rozpoczęła nową kadencję. Starosta Janusz Zarzeczny wręczył nominacje jej członkom.

Podczas pierwszego posiedzenia, które odbyło się w dniu 19 lutego 2021 r. w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, członkowie rady wybrali kierownictwo. Przewodniczącym został wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, zaś funkcję wiceprzewodniczącego powierzono Antoniemu Kłosowskiemu, starszemu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że Powiatowe Rady Rynku Pracy powoływane są na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Rada to organ opiniodawczo-doradczy starosty w sprawach polityki rynku pracy. W jej skład wchodzą osoby powołane przez starostę spośród działających na terenie powiatu terenowych struktur każdej organizacji związkowej i organizacji pracodawców, społeczno-zawodowych organizacji rolników, w tym związków zawodowych rolników indywidualnych i izb rolniczych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo problematyką rynku pracy.

W skład stalowowolskiej Powiatowej Rady Rynku Pracy wchodzą: Mariusz Sołtys (przewodniczący), Antoni Kłosowski (wiceprzewodniczący), Andrzej Gargaś, Grzegorz Janiec, Małgorzata Kobylarz, Stanisław Sobieraj, Henryk Szostak, Czesław Tarnowski, Janusz Turko, Eliza Walicha oraz Damian Zakrzewski. Członkowie rady pełnią funkcje społecznie, czyli nie pobierają za to wynagrodzenia.

Zofia Zielińska – Nędzyńska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli, przedstawiła informacje na temat sytuacji na rynku pracy. Na koniec stycznia 2021 r. w powiecie stalowowolskim było 2 875 bezrobotnych osób, stopa bezrobocia na koniec 2020 roku wynosiła 6,2 proc. (Podkarpacie – 9,1 proc, Polska – 6,2 proc). W styczniu tego roku wpłynęło do urzędu 61 nowych ofert pracy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~dojna zmiana+

Jeszcze tego pracującego emeryta i komucha Kunysza z MZB powinni powołać.To świetny specjalista od rozwiązywania konfliktów i problemów społecznych.I wcale nie gorszy od Szostaka w tym o czym pisze ~rrobmax1.

~mieszkaniec

A kto to jest Grzegorz Janiec?

~dyrektor

Mam nadzieję ,że ta rada działa społecznie.

~Marcin

Emerytka czas się pakować i dać młodym zdolniejszym dyrektorowanie.

~rrobmax1

Andrzej Gargaś, Henryk Szostak duet godny podziwu . od poczatku lat 90 systematycznie doprowadzali pracodawce HSW . SA. DO ZWOLNIEN PRACOWNIKOW i zamykaniu zakladow." NASTEPNE KORYTO DLA SWIN ZADNYCH PIENIEDZY I WLADZY"

~myśliwy

No tak, wicestarosta jest ekspertem od rynku pracy, do starostwa przyjął już ze 30 znajomych...

~jasio

ale fajny wykres

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

~leb

-obywatelu
Przecież wicestarosta jest młody.

~Obywatel

Ta nędzyńska to do śmierci będzie dyrektorem pup czy młodzi wykształceni będą na bezrobociu a stare bedo zajmować miejsce pracy