Czy można zostać programistą bez studiów?

Image

Programowanie to obecnie jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie. Programiści są niezbędni w firmach tworzących nowe aplikacje, platformy internetowe oraz systemy do zarządzania przedsiębiorstwem. Ich praca jest coraz ważniejsza nie tylko w wirtualnej rzeczywistości, a zarobki w zawodzie są wyjątkowo wysokie. Z tego powodu rośnie grono osób, które chciałyby spróbować swoich sił w kodowaniu. Czy jest to możliwe bez żmudnych studiów?

1. Studia informatyczne - czy są konieczne?

2. Kurs Java i nie tylko, czyli skuteczna nauka programowania


Programiści są jednymi z najbardziej pożądanych pracowników. Osoby umiejące kodować w różnych językach szybko znajdują zatrudnienie w dużych korporacjach i mniejszych firmach, jak również cieszą się z wielu zleceń dla freelancerów. Jak zostać programistą? Czy trzeba w tym celu skończyć studia?

Studia informatyczne - czy są konieczne?

Studia informatyczne przez długie lata były przepustką do świata IT. Osoby chcące pracować jako informatycy musiały uzyskać tytuł inżyniera i magistra. Sporo zmieniło się w tej kwestii, gdy zwiększyło się zapotrzebowanie na programistów. Najważniejsze stało się posiadanie konkretnych umiejętności. Wykształcenie zeszło na drugi plan.

Na wielu uczelniach można studiować informatykę, jednak tylko na części z nich żacy uczą się odpowiednio dużo o programowaniu. Kodowanie w różnych językach często jest traktowane ogólnikowo. Studenci poznają jedynie podstawowe komendy i rozwiązują proste zadania. Od programistów pracujących w zawodzie wymaga się znacznie więcej, dlatego Kodilla przygotowała ofertę dla osób zainteresowanych programowaniem.

Kurs Java i nie tylko, czyli skuteczna nauka programowania

Programowania można nauczyć się już w kilka miesięcy, jeśli jest się odpowiednio zmotywowanym i systematycznym. Do wyboru ma się samodzielną naukę i kursy, jednak specjalistyczne szkolenia są efektywniejsze. Bootcamp daje możliwość uczenia się od najlepszych w swoim fachu. Programiści zajmujący się nauczaniem na kursach mają wiedzę praktyczną i teoretyczną. Dodatkowo kurs Java lub innego języka programowania to szansa na poznanie zasad pracy zespołowej w działach IT.

Kursy programowania trwają od kilku do kilkunastu miesięcy w zależności od zakresu poruszanego materiału i wybranego języka kodowania. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy są w pełni przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie. Kurs kończy się poprzez napisanie własnej aplikacji, która stanowi gotowe doświadczenie zawodowe i potwierdzenia nabytych umiejętności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

alfz

corka
programista + Data Scientist
uwaza ze samo programowanie to pikus
najpierw to trzeba problem rozwiazac
a dopiero pozniej dobrac jezyk programowania