Jaką karmę dla Westa wybrać?

Image

Żywienie czworonoga ma ogromny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. Łatwo popełnić błąd, który niesie za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Odpowiedzialny właściciel powinien znaleźć karmę, która będzie w pełni dopasowana do rzeczywistych potrzeb czworonoga. Nie masz pojęcia, czym karmić Westa? Jest to rasa szczególnie narażona na alergie pokarmowe oraz skórne. Właśnie dlatego decyzji nie należy podejmować zbyt pochopnie. Niżej zamieszczone wskazówki z pewnością okażą się przydatne.

Brak groźnych alergenów

Jak już wspomniano, Westy są narażone na szereg nieprzyjemnych dolegliwości alergicznych. Niewłaściwe żywienie może nawet doprowadzić do uszkodzenia wątroby i przedwczesnej śmierci. Należy wybrać karmę, która w swoim składzie nie posiada groźnych alergenów. Mowa tutaj o m.in. zbożach, soi, glukozie. Ważne jest, aby produkt był wolny od GMO. Lepiej odpuścić sobie karmy z najniższej półki cenowej, których jakość pozostawia zwykle wiele do życzenia. Chcąc zaoszczędzić na zakupie jedzenia dla swojego czworonoga warto zajrzeć do sieci. Ceny obowiązujące w sklepach internetowych zwykle są sporo niższe, a dodatkowo można upolować rozmaite promocje i rabaty.

Najlepsze karmy dla westa znajdziesz na stronie: https://rankingkarm.pl/karmy-dla-westa/

Wysoka zawartość składników odżywczych

Dobra karma dla Westa powinna wyróżniać się starannie zbalansowanym składem. Posiłki powinny stanowić źródło składników odżywczych, które warunkują efektywną pracę organizmu. Źródłem witamin i minerałów są zdrowe wypełniacze, czyli np. warzywa oraz owoce. W składzie musi dominować mięso, ponieważ to właśnie ono stanowi podstawę diety czworonogów. Im wyższa jest jego zawartość, tym lepiej. Należy jednak upewnić się, że mamy do czynienia z mięsem satysfakcjonującej jakości, a nie odpadami. Najrozsądniej postawić na produkt renomowanego producenta, nawet jeśli kosztuje on nieco więcej. Na zdrowiu ukochanego psa nie należy oszczędzać! Leczenie rozmaitych schorzeń i dolegliwości jest o wiele droższe.

Lekkostrawna formuła

Kara dla Westa powinna wyróżniać się lekkostrawną formułą, która nie będzie obciążać układu pokarmowego zwierzaka. Ważne jest to, aby serwowane jedzenie wspomagało efektywne trawienie. Tylko wtedy pies nie będzie borykał się ze skurczami jelit, biegunkami, czy też wymiotami. Nie można również zapomnieć o sierści. Profesjonalne karmy dla Westów wspomagają utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Dodatkowym atutem jest fakt, że dzięki nim łatwiej jest uniknąć zacieków wokół oczu, czy też charakterystycznych przebarwień białej sierści.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =