Marsz Wolności, czyli absurd goni absurd

Image

Dość pokaźna grupa zgromadziła się w sobotę około godziny 10:30 na ulicy Okulickiego, by wziąć udział w proteście, a później marszu ulicami Stalowej Woli. Marsz nazwano marszem wolności. Wziął w nim udział także były prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak, przedstawiciele kilku ugrupowań politycznych, kibice i zwyczajni mieszkańcy Stalowej Woli i okolic. Wydarzenie wpisało się w ogólnopolską akcję społeczną.

Celem zgromadzenia było uświadomienie Polaków na temat zagrożeń wynikających z lockdownu i ograniczenia bezpośredniego dostępu do edukacji, nie poprzez Internet, i możliwości leczenia innych chorób niż COVID-19 w sposób stacjonarny, a nie w postaci teleporad. Według organizatorów wydarzenia w Polsce ograniczane są wolności obywatelskie. Wszystko to w imię walki z pandemią, która według protestujących nie istnieje, a została rozdmuchana przez media i rządy. Za wszystkim stać mają wielkie koncerny farmaceutyczne, które zarabiają na koronawirusie. Marsz wolności nazwany został marszem niewolników. Szli w nim więc skuci w kajdany obywatele obrazując tym samym stan gospodarki i los przedsiębiorców, którym związano ręce i nie pozwolono zarabiać na utrzymanie. Idący ulicami miasta domagali się zluzowania obostrzeń i rzetelnej i niezależnej debaty na temat samej choroby COVID-19, metod jej leczenia (w tym stosowania hydroksychlorochiny czy amantadyny), szczepień (skuteczności, zagrożeń, badań nad nimi i ich metod ich zatwierdzania).

Nie będziemy narzucać nikomu własnego zdania na ten temat. Wydarzenie transmitowaliśmy dla Was na żywo. Posłuchajcie, obejrzyjcie, miejcie własne zdanie.

W stalowowolskim marszu udział wzięło 100, może 150 uczestników. Trudno policzyć, gdyż część stała na placu Marceli, część wzdłuż Okulickiego, niektórzy przy dworcu PKS. Do idących dołączały nowe osoby, niektórzy odchodzili w trakcie. Wielu nie miało na twarzach maseczek. „Zdejmij kaganiec, jesteś wolnym człowiekiem”- nawoływano z megafonów. Policja spisywała do notatnika tych, którzy nie chcieli zasłaniać ust i nosa. Zapewne skieruje wnioski o ukaranie ich do sądu. Powszechnie jednak wiadomo, że przepis nie jest uregulowany ustawowo, więc w myśl konstytucyjnych przepisów, jest nieważny. Sama władza gorliwie go łamie, co nie omieszkał przypomnieć Andrzej Szlęzak. Sami zakazują zgromadzeń, a później spotykają się „hurtowo” na Wawelu. Mimo sprawy w sądzie, wygrywają, bo sąd uznaje, że łamią przepisy, które… są nieważne. Państwo absurdu? Tak uważa Andrzej Szlęzak, który domagał się dziś szacunku… szacunku dla obywateli, prawa, funkcjonariuszy. Przepisy, których nie da się egzekwować, a które tak ochoczo łamie sama władza, nie przyczynią się do zmiany wizerunku państwa.

Materiał video

Materiał video

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~korrek

Uważam, że co demonstrujący mają rację.Dziękuję i brawo za odwagę.Jest masa ludzi, którzy myślą tak jak Wy tylko boją się cokolwiek powiedzieć. Dla mnie jesteście bohaterami.

~Rozum

Rozumiem niechęć do tych śmiesznych obostrzeń. Rozumiem chęć otwarcia gospodarki ale trzeba jakoś żyć, to też rozumi3m. Nie rozumiem tej parady i tego jak ludzie mogą słuchać głupot tej Pani Organizatorki. Przecież to co ona gada to jest dramat. A że głupoty gada bo w wywiadzie czy rozmowie biedna się wkleić linku do youtuba czy wkleić fałszywego wykresu na temat szczepionek

~kibic

Absurdalny to jest ten pseudo artykuł prowokacyjny.

~taka prawda

Do jan , czy już większej głupoty nie udało ci się wypocić.? Czy ty nieudaczniku nie rozumiesz , że jest zakaz organizowania zgromadzeń. Gdybyś w NIEMCZECH w czasie pandemii wyszedł łazić bez sensu po ulicach to odsiedział byś rok we więzieniu bo to jest państwo policyjne. Pamiętasz jak jesienią łaziły te baby po ulicach i jak wzrosła zachorowalność na koronawirusa. Ile POLAKÓW nie potrzebnie przez te baby zmarło. Jakim chamstwem się popisywały aż mi wstyd , że jestem POLAKIEM.

~byłychory

Do ola, czytanie ze zrozumieniem się do ciebie kłania. Komentowałem, że leżałem w szpitalu i wszystkie oddziały byly pełne tego tak ciężko ci zrozumieć. Po za tym małem rodzinę co leżała w tym szpitalu przez całą jesień i szpital też był pełny , tylko debile gęgają, że przez pandemię chorzy nie mogą się leczyć. Gdyby wirus był w LECIE w odwrocie to nikomu by nie robiono badań na koronawirusa. Po co te głupoty wypociłeś aby się ośmieszyć.Piszesz , że nie wyzywaj innych od debili bo sam nie grzeszysz mądrością. Ty w odróżnieniu ode mnie dałaś się zmanipulować, że takie marsze czemuś służą . A służą tylko dużo większej umieralności w POLSCE a może tobie o to chodzi. Bo są tacy oszołomy co uważają , że im gorzej w POLSCE tym lepiej dla nich bo większa szansa na koryto. Jeśli trolliku w ogóle rozumiesz o czym komentuję. Co do umieralności jesienią to jak żyję zawsze jesienią i na wiosnę najwięcej ludzi umierało. A to , że zeszłej jesieni umarło więcej niż przez wcześniejsze lata to dzięki tobie bo nie stosujesz się do zaleceń rządu PIS.

~jan

... w państwie DEMOKRATYCZNYM każdy ma prawo do demonstracji, protestu, i nikogo to nie dziwi nawet jeśli jest to grupa w społeczeństwie znikoma, maja prawo i korzystają z niego. W państwie TOTALITARNYM słuszne są tylko protesty i demonstracje ZWOŁYWANE w obronie kochanej przez naród władzy albo ku czci żyjącego lub zmarłego wielkiego wodza, wszystkie inne demonstracje są ,,absurdalne", szkodliwe, niepotrzebne a czasami ,,satanistyczne" ....

~Blat

Absurd goni absurd, czego nie mają kartonów czego dla siebie chcą tylko ze wirusa nie ma? Ciemnych klientów szukają?

~Pelagia

To kupcy i właściciele usługowych biznesów organizowali. Chcą kasy na polityce.

~JKM

Wysłać ochotnikow od nas do Portugalii i Hiszpanii tam miejsc w szpitalu brakuje. I mają godzinę policyjną dla sceptyków.

~RYCHU

im chodzi o koryto a nie o pandemie czerwona zaraza

~Wark

Cicho tam trzoda, nie będziecie mi tu fukać na ludzi wolnych i myślących smiech2

~ola

do "były chory" - sam piszesz, że miałeś takie szczęście dostać się do szpitala i być leczonym w LECIE zeszłego roku. Zapomniałeś, że w lecie było w miarę normalnie, bo "wirus był w odwrocie" - jak to powiedział Morawiecki. Ale już jesienią, w październiku -listopadzie -grudniu sytuacja się dramatycznie pogorszyła. Wówczas zmarło nadprogramowo ok.70 tys osób. To ci, którzy albo ze strachu przed covidem przerwali leczenie na nowotwory, cukrzyce itp, albo leczyli się przez teleporady. Więc dziękuj Bogu, że dane ci było chorować w lecie, a nie jesienią i nie wyzywaj innych od idiotów i debili, bo sam nie grzeszysz mądrością.

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

~La bandida

Chodzcie ze szrekiem pajace szrek opozycyjny prawde wam powie haha o covidzie on sie zna na wszystkim takze na jagodowej stolicy stw lol

~byłychory

Do mądrzejszy , takiego idioty już dawno nie czytałem. Akurat ja miałem o szczęście , że w zeszłym roku w sierpniu leżałem w szpitalu na operację. Każdy mógł tam się leczyć na każą chorobę. Wystarczyło tylko zrobić test na koronawirusa i bez problemu wszyscy chorzy byli leczeni. Powiem i bo nie masz zielonego pojęcia jak się teraz leczy chorych , kiedy pogotowie przywoziło kogoś z nagłym przypadkiem to na każdym oddziele w szpitalu były separatki dla tych co nie mieli badań na koronawirusa a między czasie robiono im testy , tylko wynik był za 3 dni. Wszystkie oddziały pracowały tak jak zawsze nie było żadnych problemów z leczeniem chorych. Tylko debile roznoszą takie plotki , że przez koronawirusa ludzie z innymi chorobami nie są leczeni. Jedyny problem to dostęp do lekarzy rodzinnych który już za parę dni się skończy.

~Wolny

Do "mdb" jeżeli nikt cię jeszcze nie uświadomił, że jesteś D E B I L E M to właśnie to robię! Aha i załóż jeszcze sobie na pysk ze trzy kaganice bo strasznie jedzie ci z gęby.

~mdb

Otwarli drogę na Marsa i wio z nimi a zwłaszcza z księżulkiem ze starego kościoła !

~matołek

Ctrlc+v Wirusologia-Podręcznik dla studentów, Leon Jabłoński, Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich, 1973 r. Cytat (1) "Zakażenia wywołane przez koronawirusy bywają czasami śmiertelne u zwierząt, ale nie u człowieka, z wyjątkiem być może sytuacji, w których odporność jest drastycznie mniejsza z jakiegoś innego powodu" Cytat (2) "Koronawirusy z zadziwiającą skutecznością potrafią powtórnie atakować tych samych gospodarzy, co stanowi jedną z przyczyn, dla których wszelkie marzenia o szczepionce pozostają w sferze utopii."

~Mądrzejszy

do: mądry
A ile osób umarło w karetkach, bo nie otrzymało miejsca w szpitalu.. bo covidziaki leżały i fajki paliły na oddziale (cześć mogła spokojnie siedzieć w domu, ale zostali zatrzymani przez szpital bo za nich jest większa kasa). Ty się wstydź, bo przez takich zmanipulowanych pustaków nastąpi prawdziwa zagłada, wszystkich tych, co się ze strachu poddali szczepieniu. Siejesz nieprawdziwe informacje i nienawiść wśród polaków ... pierwszy zbierzesz plony, tego co zasiałeś

~mądry

Do mo, cieciu mamy pandemię i jest totalny zakaz zgromadzeń a ty oszołomie jakieś bajki opowiadasz. W pozostałych krajach unijnych takich oszołomów to policja nie tylko mandatem częstuje ale jeszcze pałą częstuje. Za każdego POLAKA co zmarł na koronawirusa ty przed sądem powinien żeś stanąć bo nawołujesz do zagłady POLAKÓW.

~MO....

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: - służyć wiernie Narodowi, - chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, - strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Panowie Policjanci staliście się popychadłami i siepaczami na usługach przestępców. Wasza postawa ma się nijak do treści waszego ślubowania zamiast ochraniać bezbronne Społeczeństwo staliście się narzędziem do jego uciskania i prześladowania.

~matołek

Statystyki podają że ok. 6-7% ludzi potrafi patrzeć, obserwować i wyciągać wnioski. Około 150 osób na
ok. sześćdziesięciotysięczne miasto nijak się ma do statystyk. Podejrzewam że statystyki nie uwzględniają
kraju w którym od lat przeprowadzana jest selekcja negatywna narodu.

~Mono

Co pozostawił po sobie ten marsz ? Przyszli, pokrzyczeli, zmarzli, mandaty teraz będą płać ot i tyle.
Ludzie opamiętajcie się !!! . Ludzie umierają na Covida w Wy głupoty odstawiacie.

~MARCIN

oni MAJĄ RACJĘ,
jednak pandemia ma trwać,
kilku ludzi na świecie tym steruje.
oni mają władzę, reszta to swołocz, która się podporządkowuje i musi się podporządkować,

~Ghhjj

Marek 100% racji!

~adolek

witam a baby butrynowej nie bylo tam ;;bo cos ma se kupic drona i latac po osiedlach no tej babie to tak wali w dekiel ze az hej;;;;;szok jak wyszkolila to takich matolow mamy a widac nie?

~Marek

Podsumowując:
1) wirus istnieje, pierwsze źródło zakażeń w Wuhan (w tejże miejscowości jest lokalizowane duże laboratorium badawcze Pfizera, która to firma jako pierwsza "odkryła" szczepionkę)
2) wirus zabija najczęściej osoby starsze (75 lat) z powikłaniami (stan po dwóch zawałach serca, po udarze) - a szpital za każdy zgon spowodowany covidem otrzymuje 3 razy więcej dotacji niż po zwykłej śmierci (ze starości w wieku 75 lat lub śmierć na zawał serca lub po udarze)
3) jest tani skuteczny lek: amantadyna kosztuje 21 zł i ma dobrze udokumentowane, ewentualne skutki uboczne ale rząd preferuje zakup mega drogich szczepionek o nieprzebadanych długoletnich skutkach ubocznych produkowanych przez firmę Pfizer
4) Narażeni na zakażenie są osoby starsze, schorowane ale to młodzi, silni są przetrzymywani w domu na e-lekcjach
5) Maseczki: "nikogo nie chronią, kto w ogóle je nosi", "mają przypominać, tylko o tym, że jest pandemia", "powinny być sterylne i noszone minimum przez dwie godziny", "właściwie to szalik lub inna cześć garderoby wystarczy, by ochronić się przez tym śmiertelnym żniwiarzem covidem - lecz gdy odpowiedni ludzie wybudowali specjalistyczne fabryki maseczek chirurgicznych okazało się, że szaliki już nie wystarczą... ale bawełniana szmatka miętolona w kieszeni przez 3 dni może być doskonałą ochroną
6) powyższe argumenty nie trafią do ludzi sparaliżowanych strachem o obkurczonym hipokampie, a ich argumenty bedą następujące:
-jestem płaskoziemcem, wierze w szalone teorie spiskowe, za mało (lub za dużo) czytam, na pewno jestem z po lub z konfederacji,
Otóż nie. Wierzę, po prostu ,że światowe korporacje, które mogą pozyskać milionowe zyski, mają grupy lobbystów w państwowych rządach i mają w nosie i Ciebie i Twoich bliskich i mnie

~Młody

Ale wy pampersiarze jesteście głupi. Wyłącznie internet w tych swoich pieczarach i nie przypominające o sobie.

tytus1002

do roboty na budowe

~Kosmici

Już teraz wiecie dlaczego trwają pracę na czerwonej planecie. Dla takich wywrotowców tylko miejsce na Marsie.