Plany rządu w sprawie szczepienia przeciw COVID-19 w najbliższych tygodniach

Image

W naszym kraju zostało wykonanych 2 556 999 szczepień (1 691 115- I dawka, 865 884- II dawka). Dotychczas zutylizowano 4125 dawek. Podczas piątkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk przedstawił plany rządu na najbliższe tygodnie.

- Chcemy do 7 marca zakończyć proces szczepienia nauczycieli. Jest to orientacyjna data. Od 7 marca rozpoczniemy szczepienia uzupełniające kadry medycznej. Grupa 0 będzie szczepiona, zgodnie z wytycznymi, szczepionką AstraZeneca- mówi Michał Dworczyk.

Kolejna grupa, która zostanie poddana szczepieniom to osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Chodzi tu o Polaków urodzonych po 1961 roku ze stanami zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, czyli np. dializowanych z powodu przewlekłej niewydolności nerek lub z pacjentów z chorobą nowotworową, leczonych od 2020 roku chemioterapią lub radioterapią, poddawanych przewlekłej wentylacji mechanicznej, jak również o osoby po przeszczepach komórek, tkanek, narządów, u których prowadzono leczenie immunosupresyjne.

- 15 marca rozpoczniemy szczepienia osób przewlekle chorych, czyli grupy 1b. W ciągu około tygodnia powinniśmy zaszczepić całą tę grupę, to jest około 70 tys. osób. To jest stosunkowo niewielka grupa, więc mamy nadzieję, że w krótkim czasie uda nam się zaszczepić wszystkich, którzy są przypisani do grupy 1b. Zgodnie z wytycznymi, będzie ona szczepiona szczepionkami Pfizera i Moderny- mówi szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

22 marca rozpocznie się szczepienie służb mundurowych (grupa 1C) oraz osób w wieku od 60 do 65 roku życia. W obu przypadkach szczepienia będą wykonywane szczepionką firmy AstraZeneca. Zapisy mają rozpocząć się na początku marca. Tak jak do tej pory będzie można ich dokonać za pośrednictwem internetu, bezpośrednio w ośrodku zdrowia lub przez infolinię.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~jan

.... ta ,,lawina sukcesów" rządu w walce z covid sprawiła że pan Dworczyk już całkiem jest skołowany i nie wie jakie grupy ma szczepić, mówi że następni do szczepień to 60-65-latkowie.... a co osobami 65-70 lat ? .... bo narazie szczepiono 70+ .....

~ola

Czego się denerwujecie, szanowni nauczyciele? Doktorek chciał wam uratować zdrowie, a może i życie i dlatego sobie opuścił stanowisko pracy. Wy powinniście zrobić to samo - zwinąć się do domu, a nie czekać pod szpitalem jak bydło do wyszczepienia eksperymentalną szczepionką!

~Bxjxjdb

Jako emeryt nie rejestruj się, badania nad szczepionkami trwają 5-10 lat, a tu pół roku...

~enedue

Wyznaczane są nowe terminy dla nowych grup, ale gdzieś zgubiono ludzi z przedziału 65-70 lat. Czy ktoś mi powie kiedy mam się zarejestrować jako 68-letni emeryt?

~Nxjdfn

daniell to jest wina rzadu, ze leczy się tylko covid a reszta teleporady i pozamykane... 60 000 zgonów więcej niż rok temu z powodu braku dostępu do służby zdrowia i lockdownu

~Nxjdjdn

Proponuje 3 maseczki i przyłbice razem plus szalik, ochrona pewna... i

daniell

Ludzie - zrozumcie w końcu, że to co się dzieje w służbie zdrowia, to nie jest wina ani rządu, ani ministerstwa zdrowia, to wszystko co się dzieje to jest wyłącznie wina konowałów, którzy nie wiedzą już ile zarabiać? Biegają od jednego gabinetu do drugiego i jeszcze może trzeciego, nie mają czasu dla pacjenta bo liczy się tylko kasa - dzisiaj już nie ma takich lekarzy jak kiedyś / z powołania /

~KapustaBudka

Dworczyk na komisji zdrowia powiedziałł że do każdej szczepionki dodadzą dwie maseczki jedną na ryj a drugą na d.... O. Bo ta na ryju nie zabezpiecza a ten ich ekspert profesor zapowiedział że publicznie w tvp zaprezentuje jak prawidłowo zakładać obie maseczki. Tak że cały czas miejcie włączone telewizory aby nie przegapić tak ważnych informacji.

~Jxjjdjd

Szczepienie się czymś co jeszcze nie przeszło badań klinicznych to jak picie alko z niewiadomego źródła...

~Rapapa

Szczepcie sie tym gownem , zobaczymy ile pociągniecie .

~Waldek

Ryk jesteś nazista i to podłym takich jak ty powinno się eliminować z społeczeństwa chamie

~Kangur

Belfer co to znaczy motłoch a wy co lepsza kasta panuj karwa co piszesz

~Ryk 12

Ludzi po 60 + to sie nie powinno juz leczyc

~Żal

To było coś nieprawdopodobnego. Jeden lekarz, który nagle stwierdził, że musi wyjść na godzinę. Ludzie stłoczeni w budynku, inni czekający na mrozie. Dziękujemy pielęgniarkom które wyniosły kilka krzeseł na wąski korytarz. Po telefonie do telewizji kazali czekającym wejść do budynku. Jak bydło.

~belfer

jak tak można , my nauczyciele mamy stać w kolejce jak motłoch???? skandal ,i to jedna elita tak drugą traktuje???? niebywałe.

~ewqa

matko ludzie, Wy na prawdę idziecie na rzez z własnej woli????????

~Marian

Dzisiaj szczepienia nauczycieli w Powiatowym Szpitalu w Stalowej Woli to jedna wielka parodia. Doktorek o godzinie 10 zawinął się gdzieś a ludzie stali na mrozie i czekali. Dopiero jak ktoś zadzwonił po telewizję żeby pokazali jak służba zdrowia ma wywalone na ludzi to doktorek wrócił i zawołał wsparcie. Od 12 osoby czekające zostały zaszczepione po 15.
Może ktoś by zajął się tym burdelem w szpitalu !!!