Powraca temat dronów monitorujących miasto

Image

Zima, zwłaszcza taka zima jaka przyszła do nas w tym roku, to wzmożona praca pieców centralnego ogrzewania, to także wzrost kosztów ogrzania domów, bo palić trzeba więcej, intensywniej i częściej, by po prostu było ciepło. I znów powrócił temat kontroli tych, którym się wydaje, że mogą zaoszczędzić kosztem społeczeństwa.

Polacy nie są bogaci, kombinują więc jak mogą, żeby obniżyć koszty ogrzewania swoich domów. W piecach wciąż spalane są wszelakiego rodzaju śmiecie, odpady, które szkodzą środowisku. Gęsty, tłusty dym unoszący się nad osiedlami domów jednorodzinnych, nad wsiami, to widok nierzadki. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że szkodzi sobie, swojej rodzinie i całej okolicy, ale są też i tacy, którzy łamią przepisy świadomie i dobrowolnie. Wiele samorządów wytoczyło ciężkie działa przeciwko tym, którzy zatruwają środowisko przyczyniając się do wzmożone zachorowalności obywateli na choroby układu oddechowego, nowotwory czy alergie.

Na samym początku stycznia br. radna Joanna Grobel- Proszowska zaapelowała o to, by miasto pilnie zajęło się tematem jakości powietrza w Stalowej Woli korzystając chociażby z dronów. Dzięki nim udałoby się „wyłapać” tych, którzy palą w starego typu kotłach czym popadnie generując wiele dymu i przyczyniając się do skażenia środowiska. Obecnie korzystając z licznych programów unijnych można wymienić instancję CO na nowoczesną. Dofinansowanie do zakupu pieców jest bardzo wysokie.

Czy drony zawisną nad miastem i pomogą w oczyszczeniu atmosfery? Radna Joanna Grobel- Proszowska znów powróciła do tematu.

- Jest cały program ochrony środowiska i walki ze smogiem. Apelowałam o to, aby trucicieli jakoś namierzyć i żebyśmy wyposażyli się w drona. To byłoby dobre. Wtedy moglibyśmy bardziej dotrzeć do tych mieszkańców, którzy po prostu zatruwają miasto. Osiedle Piaski- tam jest po prostu tragedia w niektórych miejscach, osiedle Hutnik, osiedle Charzewice… Nie ma po prostu lepszego sposobu. Dron ułatwiłby dotarcie do tych mieszkańców, którzy to robią. Dzięki temu moglibyśmy zachęcić do przystąpienia do programu wymiany pieców lub chociażby do niepalenia w nich byle czym- powiedziała radna Joanna Grobel- Proszowska.

Radnej odpowiedziała na pytanie wiceprezydent Renta Knap, która poinformowała, że zakup dronów został już uwzględniony w projekcie norweskim.

- Jeśli chodzi o zakup dronów, to tak jak żeście państwo wnioskowali, jak żeśmy analizowaliśmy, rzeczywiście jest taka potrzeba. Zostały one uwzględnione w jednym z projektów norweskich. Czekamy na razie na rozstrzygnięcie. Chcielibyśmy działać tu przy dużym wsparciu Politechniki Rzeszowskiej, jeśli chodzi o analizę tych badań i w ogóle o pobieranie tych próbek, zarówno z powietrza, jak i z wody, a także i z gleby, bo takie drony miałyby się pojawić- powiedziała Renata Knap, wiceprezydent Miasta Stalowa Wola.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Jon

Zapraszam dronem nad moj dach. Sprawdzimy czy przezyje to starcie smiech2 roz..... go i po co wam te wydatki?

~Ciba

Pachnie mi to CBA

~MIeszkaniec

Macie problem ze znalezieniem trucicieli? Popatrzcie na działki, jak hołota zaczyna palenie smieci i reszty dziadostwa.

~Januszzz

Tureckiej produkcji

e2rds

~k.j.mać. widzę, że znasz się na produkcie przemiany materii jak świnia na gwiazdach i wynika że kolejne gó.no się odezwało i widzisz, jak głupi chce coś mądego napisać, a nie zna się na tym to wpada w gó.no i po co co to było.
Ale muszę przyznać, że ładnie się ochrzciłeś na tym portalu taki fajny nick "~k.j.mać." za co tak matkę nienawidzisz.

~Czarnozielony

Nikt nie wspomina o osiedlu Podlesie. Wieczorem można być zaczadzonym

kabi

wysłać te drony nad HSJ

~Stefan

,......... którzy zatruwają środowisko przyczyniając się do wzmożone zachorowalności obywateli na choroby układu oddechowego, nowotwory czy alergie TERAZ JEST COVID w/w chorób już niema

~cst

Tak tak, na pewno chodzi TYLKO o troskę o środowisko. Akurat taki pojedynczy "ludź" najbardziej truje. Weźcie socjaliści polityczni powiedzcie to swoim zakładom (a zwłaszcza chińskim - oni takich dylematów nie mają). A tak - zapomniałem, że wielu z was pierdzi w stołek i zasiada w radach nadzorczych tych zakładów. Ale to przeciętny kowalski ma się zastosować.
To jak z covidem - najpierw 2 tygodnie, żeby "wyrównać krzywą zachorowań" (cokolwiek ta sałata słowna znaczyła). Tak samo z latarniami, w których (w większych miastach na razie) montują miejsca na kamery i głośniki.
Na trosce o środowisko się zacznie, potem będzie sprawdzanie, czy czasem ktoś nie stanowi "elementu wywrotowego". Chiny to dobry przykład.
I jak ktoś ma zamiar obrazić, nie mając nic sensownego do powiedzenia, niech sobie leczy kompleksy gdzie indziej - przyjmę tylko merytoryczne argumenty.

~Fretka

No pewnie, wypierda.lac do blokow wiesniaki jak was nie stac na wasze wypasione domy to nie trujcie ludzi ktorym akurat zalezy na srodowisku...zastanow sie co chcesz wdychac, bo jak dla mnie mozesz nawet denaturat i palona gume ale ja nie mam zamiaru wciagac smieci.

~Hahahah

To jest dialog elit, nie zrozumiały dla zwykłego Kowalskiego. Pani vice pochodzi ze wsi? A może WSI? Hahah

~Emij

"Jeśli chodzi o zakup dronów, to tak jak żeście państwo wnioskowali, jak żeśmy analizowaliśmy, rzeczywiście jest taka potrzeba. "

Przetłumaczy ktoś z wolskiego na Polski?

e2rds

Hehe, coś ty do reszty zgłupiał, do gów.a będę wychodził, oj wściekasz się wściekasz i dobrze, za każdym razem jak mnie zaczepisz, to po tym głupim pustym łbie oberwiesz, oczywiście słownie, fizycznie to brzydzę się odchodów. Pozdrawiam, leż do wiosny, użyźnisz glebę, tyle przynajmniej pożytku.

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

e2rds

Hehe, no widzisz, prowokacja się udała i podłożyłeś się, a taki bystry i taki mądry. Czekałem na przywołanie tego kundla i dzięki temu znów dostaniesz w ten głupi pusty łeb. Bo widzisz, kundle to bardzo inteligentne stworzenia, mają inteligencję nabytą od tysięcy lat, a taki Hehe to co najwyżej może być tylko produktem przemiany materii takich kundli, składanym w różnych miejscach. Pozdrawiam i życzę małego śmierdzenia, bo to nieprzyjemne.

~Hehe

Dziadek oprócz rozumu nie brak ci niczego zakompleksiony gruby kundelku.Jestes zerem i to sobie uswiadom bohaterze zza monitora.

e2rds

Hehe, widzisz karle umysłowy, oceniasz mnie nie widząc, a tak postępują karły umysłowe chcące kogoś upokorzyć, choć same są niewiele warte i tylko potrafią obszczekiwać. Ja gnojku wiem że żyję, nic mi nie brakuje, ani kasy, ani rozumu, ani bystrości umysły, a ty zakompleksiony karle możesz tylko o takim życiu pomarzyć, więc szarp się na tym krótkim łańcuszku życia, tylko jak będziesz tak ujadał i tak się stresował to nie dożyjesz mojego wieku. Więc zacznij rozwijać swój umysł i zacznij rosnąć, by nie być wiecznym karłem. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

~qwerty

Już nie wiecie na co wydawać pieniądze, drony to kolejna zabawka dla dzieci. Bo jak widać pani radna nie ma już czym się zajmować.
Przecież są stacje monitorujące powietrze, czy to też ściema.
A każde naruszenie i wlot na prywatna działkę grozi sprawą w sądzie.

~BJNV

Solidarnie drony powinny latać także nad terenem Huty. O ile śmieciuchy kopcą okresowo o tyle zakłady produkujące wyroby z aluminum cały rok....

~Hehe

Gruby ,łysy zakompleksiony dziadek zwany erddes mocny tylko zza monitora bojący się wyjść z domu to cała prawda o tobie.

e2rds

Heh, te twoje wywody to pasują do takiego łba z takim długim ryjem, za wszelką cenę próbujesz mnie zaczepiać, ale co może robić ktoś z takim ryjem, tylko ryć. Pozdrawiam, a wybierz się na spacer na błonia, to ci dobrze zrobi, tylko tam przynajmniej nie ryj.

~Majk

może chodzi o dowody ;)

~LewTrocki

Co ta komunistka Proszowska bredzi o dronach?? Po co wydawać pieniądze na drony, przecież wystarczy podjechać do Rozwadowa i z daleka widać z których kominów leci czarny, śmierdzący dym. Ani dronów ani eksperta do tego nie trzeba. Nie słuchać tego PZPR-owego grzyba.

~Heh

Erddes boi się wyjść z domu ,to jest taki kozaczek w necie a w realu boi się oj boi pokazać swój ryj

e2rds

Zuzu, hahaha, głupota zawsze kroczy przed upadkiem, a jak ktoś ma do tego zryty łeb, to szczególnie, dawaj jeszcze, dawaj.

e2rds

Już Antoni obiecywał drony, wyszły Androny, teraz za drony bierze się Lucjusz, by z tego nie wyszły Lucdrony.

~Adolf

Szkoda, że palą najgorzej nowobogaccy Hutnik oraz Charzewice Gypsy

~Budka

Co wy tu pitolita. Telewizory włączać i oglądać ministrów co gadają wkółko o pandemię a wy tu jakieś piece i środowisko będzie ta naprawiać. Oglądają telewizji tam gadajo dobre goście co im ślino przyniesie.

~miro

Nasza kasa poszła na nagrody i nowe auta dla urzędników, prezentacje i konferencje prasowe i już nawet na odśnieżanie zbrakło.
Dobrze że się ociepla.
Tak że bez wspacia Norwegów ani rusz umiech