Czy będzie kontrola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej i PCPN-u?

Image

Radni SPS wnioskowali o przeprowadzenie kontroli w Piłkarskiej Spółce Akcyjnej i Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Tymczasem zatwierdzono już plan pracy na 2021 rok Komisji Rewizyjnej działającej w Radzie Miejskiej.

Plan pracy Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący Łukasz Durek. Znalazła się w nim kontrola kompleksowa PEC (pod względem legalności, gospodarności, rzetelności, celowości oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym w ramach obowiązującego prawa), opiniowanie wykonania budżetu Miasta Stalowa Wola za 2020 rok i uchwalenie wniosku w sprawie absolutorium dla prezydenta miasta, kontrola MZB (w zakresie realizacji inwestycji, efektywności zarządzania wspólnotami oraz przydziału mieszkań w ramach obowiązującego prawa).

Radny Leszek Brzeziński zaproponował, aby plan pracy Komisji Rewizyjnej został rozszerzony o kontrolę finansową Piłkarską Spółki Akcyjnej. Kolejny wniosek złożyła radna Renata Butryn.

- Chciałabym prosić o kontrolę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, ponieważ pamiętamy, że w trakcie dość burzliwej komisji była dyskusja i wielkie nadzieje związane z podpisaniem kontraktu z drużyną Resovii Rzeszów. Na tym się opierał filar takiej stabilności spółki, a do podpisania tego kontraktu nie doszło. Chcielibyśmy wiedzieć jak wyglądają sprawy finansowe i w ogóle zarządzanie, na czym są oszczędności, w jakim kierunku poszła ta spółka, jakie podjęła działania by zapobiec, wydaje mi się, trudnej sytuacji finansowej- mówi radna Butryn.

Łukasz Durek uznał jednak, że kolejne zadania w planie pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2021 mogą ograniczyć rzetelność wykonania dodatkowych kontroli.

Do wniosku radnej Butryn odniósł się prezydent miasta. W jego przekonaniu nie powinno się oskarżać PCPN-u o to, że drużyna piłkarska nie zrealizowała swojego planu.

- Może nie odbywają się mecze Resovii Rzeszów, ale odbędą się mecze Stali Rzeszów, które będą rozgrywane na początku tego sezonu. Jeśli chodzi o informację o stanie finansowym Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej to oczywiście wysoka Rada otrzyma w materiałach sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2020, również informację z zakładu budżetowego, jakim jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Oba wnioski, które złożyli radni SPS zostały odrzucone. Za przyjęciem uchwały w sprawie planu pracy Komisji Rewizyjnej, bez dodatkowych wniosków, głos oddało 14 rajców, 4 było przeciwko, 2 radnych wstrzymało się od głosu, a 1 osoba nie zagłosowała.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kolo

Nie rozumie dlaczego radni odrzucili możliwość kontroli .Przecież jeśli wszystko jest w porządku to skąd ta niechęć do kontroli????Czego sie obawiacie.Powszechnie wiadomo ze Nowak nie radzi sobie bo to głąb i nie powinien zajmować tego stanowiska.Nawet porządnego szyldu przy wjeździe do PCPN nie ma a co dopiero o innych sprawach myśleć które dałyby dochód .Nadberezny przez takich ludzi traci tylko wiarygodność i ciągną go za sobą na dno a on ich jeszcze chroni.Pobudka.

~----

Nasze miasteczko maleje i maleje ,kurczy się i kurczy.

~Trollo

Nasze Miasto bierze udział w kontroli robotniczo chłopskiej?

~Brawo

Niezły syf z tym PCPN

~prolog

Pani Renatka niech się nauczy najpierw pisać listy otwarte bez błędów, bo to wstyd jak na polonistkę ze Staszica...

~znajomy

Marczak ponoć na prezydenta chce iść i stąd taki aktywny, węszy wszędzie i knuje.
Człowieku przypomnij sobie co w NNN po % robiłeś...

~XxXxX

No proszę kolejna "specjalizacja" pani polonistki. Teraz za piłkę nożną się bierze i za klub.
Do wnuków babo, a nie...