Czy będzie kontrola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej i PCPN-u?

Image

Radni SPS wnioskowali o przeprowadzenie kontroli w Piłkarskiej Spółce Akcyjnej i Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Tymczasem zatwierdzono już plan pracy na 2021 rok Komisji Rewizyjnej działającej w Radzie Miejskiej.

Plan pracy Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący Łukasz Durek. Znalazła się w nim kontrola kompleksowa PEC (pod względem legalności, gospodarności, rzetelności, celowości oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym w ramach obowiązującego prawa), opiniowanie wykonania budżetu Miasta Stalowa Wola za 2020 rok i uchwalenie wniosku w sprawie absolutorium dla prezydenta miasta, kontrola MZB (w zakresie realizacji inwestycji, efektywności zarządzania wspólnotami oraz przydziału mieszkań w ramach obowiązującego prawa).

Radny Leszek Brzeziński zaproponował, aby plan pracy Komisji Rewizyjnej został rozszerzony o kontrolę finansową Piłkarską Spółki Akcyjnej. Kolejny wniosek złożyła radna Renata Butryn.

- Chciałabym prosić o kontrolę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, ponieważ pamiętamy, że w trakcie dość burzliwej komisji była dyskusja i wielkie nadzieje związane z podpisaniem kontraktu z drużyną Resovii Rzeszów. Na tym się opierał filar takiej stabilności spółki, a do podpisania tego kontraktu nie doszło. Chcielibyśmy wiedzieć jak wyglądają sprawy finansowe i w ogóle zarządzanie, na czym są oszczędności, w jakim kierunku poszła ta spółka, jakie podjęła działania by zapobiec, wydaje mi się, trudnej sytuacji finansowej- mówi radna Butryn.

Łukasz Durek uznał jednak, że kolejne zadania w planie pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2021 mogą ograniczyć rzetelność wykonania dodatkowych kontroli.

Do wniosku radnej Butryn odniósł się prezydent miasta. W jego przekonaniu nie powinno się oskarżać PCPN-u o to, że drużyna piłkarska nie zrealizowała swojego planu.

- Może nie odbywają się mecze Resovii Rzeszów, ale odbędą się mecze Stali Rzeszów, które będą rozgrywane na początku tego sezonu. Jeśli chodzi o informację o stanie finansowym Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej to oczywiście wysoka Rada otrzyma w materiałach sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2020, również informację z zakładu budżetowego, jakim jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Oba wnioski, które złożyli radni SPS zostały odrzucone. Za przyjęciem uchwały w sprawie planu pracy Komisji Rewizyjnej, bez dodatkowych wniosków, głos oddało 14 rajców, 4 było przeciwko, 2 radnych wstrzymało się od głosu, a 1 osoba nie zagłosowała.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~@kibic

Oj wódka jeszcze nie wywietrzala.No wlasnie jak to mówisz gada.Wzięli za oszywę Lucka .A całkiem niedawno był bojkotmLucek jednak broni Nowaka rękami i nogami.Bo czy szybko się trafi taka wiklina na meble gięte?Reszta musiała się pożegnać Jak wytrzeźwiejesz napisz coś jeszcze.

~antystal

Do wizjonerów , kibiców, takich prawd i innych oszołomów o czym wy bredzicie?

~taka prawda

Najpiekniejsze na tym 4 ligowym centrum są te żagle że szmat po bokach trybuny.Mój kolega z Krakowa jak to zobaczył to parsknął gilem.

~kibic

Do małpy, jeszcze o forum kibiców STALÓWKI to jest takie forum , co jedna baba drugiej babie bajki opowiada. Nie powiem jest tam paru kibiców co coś na piłce nożnej się zna. Ale więcej niż połowa to powtarza zasłyszane plotki, dlatego nikt z władz STALÓWKI z nimi nie gada. Największy błąd jaki działacze zrobili , po spadku do 3 ligi to to , że nie pożegnali zaraz tego Zmorzyńskiego który do nas przyszedł z PUŁAW. Bo wiadomo , że ludzie z tego klubu [ Wisły Puław] tak go ustawili aby jak najgorzej grał dla nas bo to korzyść dla Puław. A płacić mu musieliśmy bo miał podpisany kontrakt. A wystarczyło , że Puławy obiecały temu Zmorzyńskiemu , że po awansie dostanie szansę gry w Puławach i chłopak na to poleciał bo pochodzi z tego rejonu.[ okolic].

Stalówek123

do taka prawda:Uświadom Nas proszę jak wygląda ten dług?Tzn.całą kwotę zadłużenia,jak się spłaca ten kredyt(wiesz że miasto bierze kolejne na spłatę rat!!!poprzedniego?),ile iwestycji powstało które zarabiają na siebie a ile trzeba utrzymać?Ilu inwestorów(idzie druga kadencja)ściągnęli władcy-radcy miasta.Mamy piękny stadion a sport upada.Gramy z pełnym szacunkiem dla reszty ligi w półamatorskich ligach(podam taki przykład:w meczu z Jutrzenką Giebułtów sędzia techniczny poprosił trenera drużyny przeciwnej Piotra Powrożnikaumiecho podanie składu ale nie był w stanie bo jeszcze część zawodników nie wróciła z pracy(sami piorą sobie stroje i sprzątają szatnie!)!Dowiedz się jak masz dojście ile nasi niektórzy brali na łapę-,,amatorzy''.Napisałem o tym dlatego żeby uświadomić Cię o gospodarności i zarządzaniu w PSA nad którą pieczę trzyma miasto bo nie czarujmy się na wszystkich stołkach miejskich spółek są protegowani obecnego prezydenta co w sumie jest normalne ale czy kompetentni?

~kibic

Do kolo, dobrze , że piszesz o szyldzie przy wjeździe na CENTRUM SPORTOWE. Ja uważam , że nasz stadion powinien być nazwany stadion partii PIS PANA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. Bo gdyby nie PIS to nigdy takiego wspaniałego stadionu w naszym mieście byśmy nie mieli. Ewentualnie druga nazwa naszego stadionu to imienia PANA PREZYDENTA L.N. A ostatnia to imienia PANA RAFAŁA WEBERA bo to on najwięcej pomagał abyśmy dostali dopłaty z MINISTERSTWA SPORTU.

~kibic

Do małpy, o jakich groźbach ty wypociłeś czy nie wiesz , że z kibicami nie warto zadzierać nikomu. Jak nie wiesz to znaczy , ze jesteś idiota. A groźby karalne to były w czasie marszu tych dziewczyn po naszym mieście , chcesz abym co przypomniał co ryje wydzierały te smarkule. Albo jak atakowały fizycznie polską policję, we FRANCJI na to sobie by nie pozwolili bo zostały by spałowane przez policję . Co do nas z forum kibiców chcieć to możemy wszystko ale nie takie kluby jak STALÓWKA grają w dużo niższych ligach i świat się nie zawalił. Choćby RUCH CHORZÓW wielokorotny mistrz POLSKI który gra w 4 lidze. A my jako STALÓWKA graliśmy w ekstraklasie 3 razy ale mistrzem POLSKI nigdy nie byliśmy. Pomału wrócimy do 1 ligi gdzie jest miejsce STALÓWKI a nigdy byśmy nie spadli z 2 ligi gdyby nie chory układ mazowiecko - łódzki. Jeśli wiesz o czym komentuję i cokolwiek znasz się na piłce nożnej.

~taka prawda

Do cała prawda , głupcze czy ty ślepy jesteś , że nie widzisz naszego CENTRUM SPORTOWEGO . Po co takie idiotyzmy produkujesz chyba tylko po to aby się wszyscy mieszkańcy naszego miasta się z ciebie śmiali. Pewnie też po aby wkur..wić kibiców STALOWKI bo to CENTRUM SPORTOWE najbardziej nas cieszy ze wszystkich inwestycji w naszym mieście po 2 wojnie światowej.

~@Wizjomer

To są groźby karalne,to raz. Dwa wejdź na stronę kibiców i poczytaj Nie tacy oni głupi jak by się wydawać mogło.Chcieli wszelkimi siłami usunąć Nowaka.Widzą co się dzieje i widzą jak mała jest szansa żeby coś się zmieniło chociaż chcą mocno w to wierzyć.

~takaprawda

Do to ja, cieciu gdybyśmy mieli potężne zadłużenie to już PANA PREZYDENTA L.N. nie było by w urzędzie miasta tylko był by komisarz. Budżet naszego miasta to mamy obecnie dwa razy większy niż za SZREKA dlatego możemy się więcej zadłużyć. Tylko komu ja to tłumaczę i kogo uczę.

~Cała prawda

Nie ma żadnego Centrum Są tylko obiekty i głupi Nowak,a Luckowi trzęsą się portki na samą myśl o kontroli w gospodarowaniu pieniędzmi .

~do ~Mama

Niektórzy pisowcy z rady miasta nawet podstawówkę ledwo co skończyli.

~taka prawda

Do to ja, idioto wszystkie kluby na PODKARPACIU marzą sobie o takim CENTRUM SPORTOWYM. Rozmawiałem nie dawno z gościem z CHEŁMA jak STALÓWKA grała z nimi sparing. Facet się mnie pyta ile takie CENTRUM SPORTOWE kosztowało zbudować . Ja mu mówię ,że po odliczeniu dopłat około 30 milionów, może dużo mniej, a on do mnie nie stać nas na takie potężne wydatki jako miasto CHEŁM mimo, że mają prezydenta z PIS. Idioto jak w czasie pandemii cokolwiek może przynosić zyski . Jedynie sklepy wielkopowierzchniowe z jedzeniem dalej zarabiają majątek bo ludzie muszą jeść.[ KAUFLANDY, TESCA. LIDLE, czy BIEDRONKI]. Tylko z użytecznym idiotą ciężko o czymkolwiek dyskutować bo debil zawsze będzie debilem.

~WIZJONER

Do emeryta e2rds, nie wkur...wiaj kibiców swoimi bredniami bo nie wiesz z kim zadzierasz. Pytasz dziadku gdzie przefajdano [ ciekawe słowo] 65 milionów. To odpowiedź jest łatwa nawet dla malutkich dzieci te miliony widać tam gołym okiem i ie 65 milionów bo dużo mniej. Może połowę tego ale nawet jakby stadion kosztował 100 milionów to warto było go zbudować bo wcześniej był tam skansen sportowy z czego śmiała się cała POLSKA. W WARSZAWIE Hania zbudowała dla kibiców LEGII stadion za 250 milionów i wszyscy się cieszą w WARSZAWIE bo się nie muszą wstydzić jak na mecze pucharów europejskich przyjeżdżają tam kluby z całej EUROPY. Mamy najpiękniejsze CENTRUM SPORTOWE w całej POLSCE, jest to widokówka naszego miasta. O jakich zyskach ty dziadku w czasie pandemii bredzisz jak nie wolno nawet hotelu wynajmować i tak może być nawet przez następny rok. A stadiony na całym świecie świecą pustkami bo nie wolno wpuszczać kibiców na mecze. Bankrutują kluby zawodowe z najlepszych lig świata i to nie tylko piłki nożnej. Tylko komu ja to tłumaczę jak każdy hejter nic nie rozumie.Nikt żadnej kontroli się nie boi tylko po co te błazny bezradni szukają uja do upy. A zyski o których ja komentowałem to będą tam kiedy wybudujemy tam hotel na 100 gości i skończy się pandemia. Dzięki temu CENTRUM SPORTOWEMU partia PIS będzie wygrywać wszystkie wybory jak będzie chciała zwłaszcza na prezydenta naszego miasta. Masz to zagwarantowane emerycie jak pies budę i michę.

~Mama

Widzę, że poniżej sami eksperci się wypowiadają.
Każdy po ledwo skończonej podstawówc. ..

~Lol

Jest tyle możliwości do rozwoju PCPN, niestety ktoś nie chce pracować. A bierze pieniądze...

~Jojo

Lucjusz nie wpuści kontroli ani do klubu ani pcpn bo tam jest syf, kiła,mogiła i dlugi. Tak jak napisałeś tam nik złapałby się za głowę.Takie to rządzenie elyty Lucjusza.

maszynista

Przy budowie PCPN byly przekrety.A te ktore kazdy chyba zauwazyl to zamiana dobergo masywnego plotu na tandetna siatke.Wyburzenie kas biletowych i postawienie nowych ,ktore nie sa za bardzo potrzebne ,bo bilety sa dostepne tylko przez internet.

~głupek pisi

Nie znęcajcie się nad prezesem Nowakiem. Jeszcze 3 lata jego planu i doprowadzi pisówkę z 4 ligi do ekstraklasy. Dajcie mu spokojnie pracować.

~antystal

Ta spolka powinien sie zajac NIK a nie ta smieszna pisowska komisja .

~Ha ha ha

@Mieieszkaniec trzęsiesz jajcętami razem z Luckiem tylko po co? Jasność obowiązuje Słyszałeś o czymś takim?

~mieszkaniec

Co do zarządzania wspólnotami ma Rada Miejska?
Komuś Panie Durek się coś po...szało!

e2rds

Hahaha, wielomilionowe zyski wg. pseudointeligenta z tego PCPN, tylko gdzie, przefajdano 65 mln, a ile jeszcze będzie trzeba. Dlatego boją się kontroli.

~mieszkaniec

koniecznie trzeba kontrolować dojną zmianę, bo wydoją stalowiaków do cna.....

~to ja

To ukazał prawda tylko ukazał się artykuł a już trolle wyją. Więcej ich niż zwolenników przeprowadzenia kontroli. Okazuje się, że flagowa inwestycja nadbereżnego przynosi straty i trzeba to ukryć, więc nie może być mowy o żadnej kontroli. pisowska rada o to już zadba aby to ukryć. Zawsze boiska można przerobić na place zabaw a infrastrukturę na przedszkola i do basenu niedaleko.
Mam głęboką nadzieję, że nadbereżny odpowie przed rzetelnym sądem za swoją nieodpowiedzialność, niegospodarność i rozdawnictwo co doprowadziło do potężnego zadłużenia naszego miasta. Żaden włodarz na Podkarpaciu nie chciał tego PCPN-u bo wiedzieli czym to pachnie, więc wcisnęli to nadbereżnemu

~to ja

To ukazał prawda tylko ukazał się artykuł a już trolle wyją. Więcej ich niż zwolenników przeprowadzenia kontroli. Okazuje się, że flagowa inwestycja nadbereżnego przynosi straty i trzeba to ukryć, więc nie może być mowy o żadnej kontroli. pisowska rada o to już zadba aby to ukryć. Zawsze boiska można przerobić na place zabaw a infrastrukturę na przedszkola i do basenu niedaleko.
Mam głęboką nadzieję, że nadbereżny odpowie przed rzetelnym sądem za swoją nieodpowiedzialność, niegospodarność i rozdawnictwo co doprowadziło do potężnego zadłużenia naszego miasta. Żaden włodarz na Podkarpaciu nie chciał tego PCPN-u bo wiedzieli czym to pachnie, więc wcisnęli to nadbereżnemu

~Kontrol

Słychać wycie, znakomicie umiech

~Tato

Przymula gdzie jesteś? Pod iloma.nickami się chowasz?

maszynista

Wybudowali nowa trybune za miliony a nie ma wstepu dla kibicow .Teraz zostaly dlugi i miasto musi splacac je.Taki prezes PCPN zarabia dobrze a PCPN nie przynosi zyskow .Wiec ktos musi pomagac zeby prezes nie bidowal.Gdzie jest rzecznik kibicow ?Kiedy otworza stadion ?

~Ffc

Ale kwik smiech2 kontrolować, kontrolować