Czy będzie kontrola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej i PCPN-u?

Image

Radni SPS wnioskowali o przeprowadzenie kontroli w Piłkarskiej Spółce Akcyjnej i Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Tymczasem zatwierdzono już plan pracy na 2021 rok Komisji Rewizyjnej działającej w Radzie Miejskiej.

Plan pracy Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący Łukasz Durek. Znalazła się w nim kontrola kompleksowa PEC (pod względem legalności, gospodarności, rzetelności, celowości oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym w ramach obowiązującego prawa), opiniowanie wykonania budżetu Miasta Stalowa Wola za 2020 rok i uchwalenie wniosku w sprawie absolutorium dla prezydenta miasta, kontrola MZB (w zakresie realizacji inwestycji, efektywności zarządzania wspólnotami oraz przydziału mieszkań w ramach obowiązującego prawa).

Radny Leszek Brzeziński zaproponował, aby plan pracy Komisji Rewizyjnej został rozszerzony o kontrolę finansową Piłkarską Spółki Akcyjnej. Kolejny wniosek złożyła radna Renata Butryn.

- Chciałabym prosić o kontrolę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, ponieważ pamiętamy, że w trakcie dość burzliwej komisji była dyskusja i wielkie nadzieje związane z podpisaniem kontraktu z drużyną Resovii Rzeszów. Na tym się opierał filar takiej stabilności spółki, a do podpisania tego kontraktu nie doszło. Chcielibyśmy wiedzieć jak wyglądają sprawy finansowe i w ogóle zarządzanie, na czym są oszczędności, w jakim kierunku poszła ta spółka, jakie podjęła działania by zapobiec, wydaje mi się, trudnej sytuacji finansowej- mówi radna Butryn.

Łukasz Durek uznał jednak, że kolejne zadania w planie pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2021 mogą ograniczyć rzetelność wykonania dodatkowych kontroli.

Do wniosku radnej Butryn odniósł się prezydent miasta. W jego przekonaniu nie powinno się oskarżać PCPN-u o to, że drużyna piłkarska nie zrealizowała swojego planu.

- Może nie odbywają się mecze Resovii Rzeszów, ale odbędą się mecze Stali Rzeszów, które będą rozgrywane na początku tego sezonu. Jeśli chodzi o informację o stanie finansowym Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej to oczywiście wysoka Rada otrzyma w materiałach sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2020, również informację z zakładu budżetowego, jakim jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Oba wnioski, które złożyli radni SPS zostały odrzucone. Za przyjęciem uchwały w sprawie planu pracy Komisji Rewizyjnej, bez dodatkowych wniosków, głos oddało 14 rajców, 4 było przeciwko, 2 radnych wstrzymało się od głosu, a 1 osoba nie zagłosowała.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~hahaha

do mario: ale ja wiem z kim pisze erdeesik i mówię ci spi..dalaj no chyba że chcesz spróbować sił to pisz dalej...

e2rds

Mario, to czemu tak się wściekasz na moje wpisy, reagujesz zbyt nerwowo, nerwy ci chodzą, bo nie masz w stosunku do mnie nic, podkreślam nic do powiedzenia i tak ma być, wściekaj się dalej, możesz nawet się bezsilnie śmiać, ale faktycznie to ja się tu śmieję. Pozdrawiam.

~Mario

Dziadziu wyluzuj i odejdź od Internetu bo już nie wiesz z kim i o czym piszesz. O mnie się nie martw a o siebie bo masz problemy sam ze sobą heh

e2rds

Mario, widzę, że inteligencja Babci przez ciebie przemawia, gratuluje tej inteligencji, daleko zajdziesz. To używanie określeń "wszyscy" to typowe dla pseudointeligenta ze zrytym łbem, który próbuje się odgryzać.

~Fijas

a za kontrolę biorą się ci którzy niejednokrotnie wyznawali "miłość" do klubu
będzie rzetelnie, nie wątpię

~Mario

Z dziadka wszyscy mają wielki ubaw na forum a on dalej uważa że jest super , a że mu nie staje to ktoś musiał to sprawdzić i się głęboko rozczarować

~Sasin

Zdecydowanie powinna być, chyba że mają coś do ukrycia!

~emi

Kibel na stadionie mozna ochrzcic mianem kaczynskich i parti palca i sznura co najwyzej

~Kop

Zarządzanie jest neznadziejne. Czy piłkarze dostają kasę zgodnie z kontraktami? Co miesiąc? Czy tylko prezesi, prokurenci i rady nadzorcze? No kontroli nie będzie, bo wizerunek by został mocno nadszarpnięty...

e2rds

Wizjoner vel Mieszkaniec vel kibic vel pseudointeligent, co z tą moją propozycją ochrzczenia stadiony "stadion partii PIS PANA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO.", bo pisałem , że ja to popieram, tylko w odpowiedniej wizualizacji.

e2rds

Mieszkaniec vel pseudointeligencie, o swoich słabościach poczytaj sobie z mojego wpisu do Wizjonera, winieneś być zadowolony. Polecam.

e2rds

Wizjoner, widze, że ty masz tak samo ten łeb zryty jak Babcia, a może to ty te wstawki wstawiasz, produkt chorego umysłu, bo szlag cię trafia że nijak nie możesz poradzić na moje argumenty, więc próbujesz od czasu do czasu gryźć takimi inwektywami. Takie inwektywy najczęściej przychodzą do głowy tym których one same dotyczą i to ich najbardziej denerwuje, dlatego próbują również innym je przypisać, tak działa psychika, najbardziej bolą własne słabości. Pozdrawiam.

~Wizjoner

Skoro to piszą o tobie e2rds to musi być coś na rzeczy że masz za małego albo nie masz heh

~Trele morele

Po co kontrola. Przecież gołym okiem widać jak te miliony zysku co tydzień taczką wiozą do banku! Ilość nowych spółek i prezesów za dojnej zmiany jest porażająca. Program koryto+ działa w przeciwieństwie do mieszkanie+, prom ze stoczni+, fabryka maseczek+, helikoptery+ itd. Ten „plus” to tylko kasa dla kolesi!

maszynista

Dlaczego u nas zrobili to PCPN jak w innych miastach tego nie chcieli?Co to za centrum ,ile talentow pilkarsdkich tutaj przez ten czas odkryto?

~Mieszkaniec

Ty erdees popatrz na siebie bo wszyscy z ciebie tu drwią a ty uważasz się za niewiadomo kogo .

~antystal

NIE BEDZIE NICZEGO... Krzysztof Kononowicz kandydat na prezydenta RP.

e2rds

kolo, nie denerwuj się, ja ci mogę pokazać największego tego deb.la, popatrz tylko w lustro, tylko jak mówiłem nie zdenerwuj się bardziej.

~No nie wiem

Może gdyby ktoś wytłumaczył jasno dlaczego nowo wybudowanemu obiektowi sportowemu nadaje się taką nazwę ? Przecież tak można nazwać każdy inny obiekt piłkarski w kraju. Przecież nie jest to żadna kuźnia talentów! Ochłonijcie drodzy kibice!

maszynista

PIS nie wpuści kontroli ani do klubu ani pcpn bo tam jest syf, kiła,mogiła i dlugi. Tak jak napisałeś tam NIK złapałby się za głowę.Takie to rządzenie elyty palca i sznurka.

~----

10 lat później.Tu była kiedyś Stalowa Wola.Ile to już mamy mieszkańców?

~kolo

Wszyscy jesteście debilami.Mowie o tych co krytykują PIS i Nadbereznego.Jesteście debilami.

wyborca

Mam pomysł. Trzeba zablokować modernizację obu stadionów: Stali Rzeszów na Hetmańskiej i Apklanu Resovii na Wyspiańskiego. Wtedy obie drużyny będą grać na naszym centrum sportowym. Jak to zrobić? Inwencję twórczą pozostawiam wam. Możecie poszukać kruczków prawnych i nieprawidłowości.

e2rds

kibic vel pseudointeligencie, cyt: "Ja uważam , że nasz stadion powinien być nazwany stadion partii PIS PANA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. " i ty wiesz, że ja to popieram, rozumiesz, POPIERAM i proponuję albo wybudować taką dużą ścianę, tak pół boiska do kosza, albo taką samą wielką tablice i namalować napis PiS w formie dużej dłoni z Palcem Lichockiej, obok pętlę z grubego Sznura i jeszcze obok zarys faceta z kotem w ostrym cieniu mgły, będzie super.

~to ja

@takaprawda ale ty masz wyprany mózg , o ile go jeszcze masz. Budżet podniesiony głównie przez 500+ i podwyżki podatków a nie wypracowany przez nadbereżnego jest większy niż za Szreka ale zadłużenie prawie trzykrotnie większe i ciągle rosnące. Brak inwestycji przynoszącej wpływy do budżetu miasta a wręcz inwestycje obciążające go, a o zadłużeniu spółek miasta nie chce nawet wspominać. Obniżenie wpływu podatków poprzez wykup choćby kina Ballada, Dyrekcji HSW czy budynku Polimex-u, zobaczymy ile będzie kosztował remont tego ostatniego. Otwórz oczy i użyj tego co masz w głowie.

~Tragidija

Ojejka wyjdzie kto ile zarabia? ze nie rentowne ... Kolejna kula u nogi miasta z stanowiskami obsadzonymi kolegami i rodzinami.
PCPN siedza nic nie robią a kase biora bo przeciez jest covid i pandemia i wydarzen sportowych nie ma. To zwala wszystko na covid.

e2rds

Babcie, produkcie przemiany materii kundla jestem, jestem, ty leż cicho i czekaj wiosny, użyźnisz glebę, chyba niedawno zostałaś złożona, bo jeszcze śmierdzi.

~Oleoleoleole

Miasto utrzymuje klub jak i te dwie trybuny z plandekami po bokach a ego co poniektórych jest bardziej nadmuchane niż ten balon (nie, nie ten emeryt który wrócił niedawno między słupki tej kopanki smiech2)

~Ha ha ha

Nasz pokojowy Lucjusz znowu nie dąży do pokoju.Kontrola jest wskazana dla wykazania niejasności i Pokoju w Stalowej Woli.

~Ludmila K.

Mam nadzieję, że do nich nie dopłacam?