Czy będzie kontrola Piłkarskiej Spółki Akcyjnej i PCPN-u?

Image

Radni SPS wnioskowali o przeprowadzenie kontroli w Piłkarskiej Spółce Akcyjnej i Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Tymczasem zatwierdzono już plan pracy na 2021 rok Komisji Rewizyjnej działającej w Radzie Miejskiej.

Plan pracy Komisji Rewizyjnej przedstawił jej przewodniczący Łukasz Durek. Znalazła się w nim kontrola kompleksowa PEC (pod względem legalności, gospodarności, rzetelności, celowości oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym w ramach obowiązującego prawa), opiniowanie wykonania budżetu Miasta Stalowa Wola za 2020 rok i uchwalenie wniosku w sprawie absolutorium dla prezydenta miasta, kontrola MZB (w zakresie realizacji inwestycji, efektywności zarządzania wspólnotami oraz przydziału mieszkań w ramach obowiązującego prawa).

Radny Leszek Brzeziński zaproponował, aby plan pracy Komisji Rewizyjnej został rozszerzony o kontrolę finansową Piłkarską Spółki Akcyjnej. Kolejny wniosek złożyła radna Renata Butryn.

- Chciałabym prosić o kontrolę Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, ponieważ pamiętamy, że w trakcie dość burzliwej komisji była dyskusja i wielkie nadzieje związane z podpisaniem kontraktu z drużyną Resovii Rzeszów. Na tym się opierał filar takiej stabilności spółki, a do podpisania tego kontraktu nie doszło. Chcielibyśmy wiedzieć jak wyglądają sprawy finansowe i w ogóle zarządzanie, na czym są oszczędności, w jakim kierunku poszła ta spółka, jakie podjęła działania by zapobiec, wydaje mi się, trudnej sytuacji finansowej- mówi radna Butryn.

Łukasz Durek uznał jednak, że kolejne zadania w planie pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2021 mogą ograniczyć rzetelność wykonania dodatkowych kontroli.

Do wniosku radnej Butryn odniósł się prezydent miasta. W jego przekonaniu nie powinno się oskarżać PCPN-u o to, że drużyna piłkarska nie zrealizowała swojego planu.

- Może nie odbywają się mecze Resovii Rzeszów, ale odbędą się mecze Stali Rzeszów, które będą rozgrywane na początku tego sezonu. Jeśli chodzi o informację o stanie finansowym Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej to oczywiście wysoka Rada otrzyma w materiałach sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2020, również informację z zakładu budżetowego, jakim jest Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Oba wnioski, które złożyli radni SPS zostały odrzucone. Za przyjęciem uchwały w sprawie planu pracy Komisji Rewizyjnej, bez dodatkowych wniosków, głos oddało 14 rajców, 4 było przeciwko, 2 radnych wstrzymało się od głosu, a 1 osoba nie zagłosowała.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~rst.

Panie Dura(e)k.
Jak się nie chce Panu pracować to niech Pan odda mandat, a nie opowiada bzdur, że będzie ograniczona rzetelność kontroli.
Chyba, że trzeba podnieść Panu dietę.......

~ki bic

Ciekawa wypowiedź Łukasza Piszczka m. in. o swoim trenerze (LKS Goczałkowice): jestem zawodnikiem, ale pomagam też trenerowi Damianowi Baronowi. Jestem odpowiedzialny za taktykę. Z trenerem mamy wyrobione schematy pracy i się uzupełniamy. Wystarczy, że wymienimy kilka zdań i już się rozumiemy. Bardzo to sobie cenię. Damian jest aktywnym górnikiem, a mimo to potrafi połączyć pracę trenera z zawodowymi obowiązkami.
Trener Baron jest aktywnym górnikiem. Nic dodać!

~heryu

Ten kibic to jest ten debil kibolski stalowka i rzecznik kibicow ,podobne farmazony pisze ,jak idiota.Caly czas bajeczki nadaje ,co by bylo gdyby......Przez takich kiboli druzyna spadla do 4 ligi bo tylko luckowi i tym smiesznym prezesom i trenerom potakiwa i chwalil na kazdym kroku a wiemy jak sie to tragicznie skonczylo wstyd na caly pilkarski kraj i europe .

~kibic

To pisowskie centrum już niedługo spotka ogromny prestiż bowiem będą występować tu będą takie piłkarskie tuzy jak 3 ligowa stal Rzeszów i 4 ligowa ekipa z Wólki Pełkinskiej. Ja pierd.. to żeśmy czasów doczekali.

~kibic

Do kolo, cieciu ja pamiętam zimy , że w kwietniu byl śnieg po pas. A ty zasrany pajacu już wiesz, że w połowie marca nie będzie śniegu i jak tu z takim głąbem dyskutować. Kiedy w październiku komentowałem , że będzie dużo śniegu to hejterzy gęgali , że nie będzie śniegu bo już od 3 lat nie było śniegu i jak zwykle to ja mam rację. Po za tym dopóki nie wyrośnie nowa trawa to płyta po meczu ulega dewastacji. Popatrz na płytę w MIELCU jak po każdym meczu wygląda ich boisko. Nie musisz tam jechać bo mecze z MIELCA pokazuje telewizja TVP sport. Skąd w tobie tyle nienawiści do mieszkańców naszego miasta ?

~kibic

Do 4 liga, a może to ty powinieneś całe te nowe boisko odśnieżyć łopatą plastykową. Oszołomie o niczego innego się nie nadajesz ale tylko do łopaty. Oj oszołomy z farmy hejterów [stowarzyszenia nasze miasto] boli was , że zbudowaliśmy to przepiękne CENTRUM SPORTOWE bo nasze miasto to obecnie polska elita. Cała POLSKA nam zazdrości naszego CENTRUM a najbardziej RZESZÓW.

~kibic

Do maszynista vel manekina, cieciu już rok temu otworzyliśmy nasze CENTRUM SPORTOWE w meczu z BYTOVIĄ a ty udajesz użytecznego idiotę który nie wie co się w naszym mieście dzieje. A wcześniej było otwarcie jak do nas przyjechała największa polska elita z partii PIS. Czy ty nie wiesz idioto , że wszystkie stadiony są zamknięte dla kibiców na całym świecie? Skończ z tym pajacowaniem, błaznowaniem i robieniem ze siebie użytecznego idioty. Przyjdzie nie długo czas , że miliony co roku o CENTRUM SPORTOWE będzie dla nas zarabiać. Jak nie wiesz jak takie CENTRA zarabiają to zadzwoń do NIECIECZY i się wszystko dowiesz.

~do maszynista

spieprz..j dziadu i wa.l się na r...j

maszynista

Gdzie jest rzecznik kibicow?Kiedy otwarcie stadionu,tyle milionow kosztowal remont ,a nie ma dochodow,bo stadion zamkniet dla kibicow.Ile karnetow juz jest sprzedane ?

~4 liga

No to brać łopaty pisowskie oszołomy i odśnieżać.

~kolo

kibic baranie Stal Rzeszow tak tylko dopiero od polowy marca a wtedy juz bedzie po sniegu.Bardziej martwilbym sie tym ze na glownej pol metra sniegu a Nowak czeka az stopnieje sam .A kiedy juz stopnieje to bedzie gabka A tu mecz za tydzien .A przeciez wystarczyloby teraz odsniezyc i przez tydzien murawa tak super by wyschla z pomoca pogody i podgrzewania ze byloby super.Ale ten ignorant ma pustke we lbie.

~kibic

Do STAÓWKA, PO pierwsze STALÓWKA zawsze pisze się z dużych liter bo okazujesz w ten sposób szacunek do tego klubu. Po drugie STAL RZESZÓW na pewno nie będzie rozgrywać swoich meczy na naszym pięknym CENTRUM SPORTOWYM na bocznym boisku tylko na głównej płycie podgrzewanej.

~stalówka

Do kibic, czytanie ze zrozumieniem się do ciebie kłania.Przecież wyraźnie pisze że mecze będą się odbywać na sztucznym boisku.

~kibic

Nie pozwólcie nikomu zagrać na naszej nowej płycie boiska bo zrobią z naszego przepięknego CENTRUM SPORTOWEGO gnojowisko a nie boisko.

~kibic

A ja pytam czy wszystkie kluby z PODKARPACIA będą grali na naszym CENTRUM SPORTOWYM.?

~koperek

Tej zimy pogoda nie oszczędza piłkarskich muraw. Z tego powodu, najprawdopodobniej kilka spotkań (a może wszystkie...) inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej 3. ligi zostanie rozegranych na sztucznych murawach.

W Świętokrzyskim Związku Piłki Nożnej słyszymy, że w kalendarzu nie ma wolnych terminów do przekładania spotkań - jest na to szansa w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, gdy ewentualne rozegranie meczu będzie niebezpieczne dla zdrowia piłkarzy.

Ten problem dotyczy dwóch klubów z Podkarpacia, ponieważ w roli gospodarza w najbliższej kolejce grać będzie Wisłoka Dębica (mierzy się z Siarką Tarnobrzeg) i Wólczanka Wólka Pełkińska (jej rywalem będzie liderująca Wisła Puławy).
Najprawdopodobniej mecz Wisłoki z Siarką rozegrany zostanie na pełnowymiarowej, sztucznej nawierzchni Euroboiska w Dębicy, więc problemu z organizacją meczu nie będzie.

Dla nas to nie problem, bo trenujemy na tym boisku na co dzień. Nawet będzie to dla nas swego rodzaju handicap

- mówi Dariusz Kantor, trener Wisłoki.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku Wólczanki, ponieważ mecz z Wisłą nie odbędzie się w Wólce Pełkińskiej.

- Na 99 procent zagramy na sztucznej murawie w Stalowej Woli. Wszystko na to wskazuje

- mówi Mariusz Olejarka, prezes Wólczanki.

- Oczywiście najlepiej byłoby grać na swoim boisku, jednak warunki na to nie pozwalają. Śnieg topnieje, po prostu nie wygląda to najlepiej. Mamy jednak nadzieję, że już kolejny mecz ligowy - w połowie marca - zagramy u siebie bez problemów. Prognozy pogody na to wskazują - dodaje Olejarka.

e2rds

Mario, jesteś tym produktem i to nic nie zmieni, a dodatkowo jeszcze zostałeś hieną cmentarną i kanalią, bo zmarłych się nie rusza. Ja nie pokuszę się prorokować kto cię zrobił, bo na pewno rodzice nie chcieli wychować ciebie na hienę i kanalię, więc nie mam prawa oceniać twoich rodziców i tym hieno i kanalio się różnimy. Mimo wszystko pozdrawiam hienę i kanalię w osobniku Mario.

~Mario

Hej erddes odchód to cię niestety zrobił.

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

e2rds

Mario, nie przejmuj się, kundle to bardzo inteligentne stworzenia, mają nabytą inteligencję od pokoleń, gorzej jak na forum znajdzie się taki Mario, produkt przemiany materii wydalanej przez te kundle i wymądrza się. Pomyśl, jeśli jesteś w stanie, bo wątpię czy odch..y potrafią myśleć.

~o widzisz

po tym wszystkim co tam na dole powypisywałeś znęcając się nad starszą osobą też bałbym się identyfikacji jako sadysty ale jeśli ty się nie boisz to ciągnijmy to dalej...lecimy?

~o widzisz

traktorzysta- maszynista -mario a w głowie tęczowa pustka cześć baranie...

~Traktorzysta

Facet już nie wie kto do niego pisze a o wszystko podejrzewa jedną osobę .Jakiś chory psychicznie gość.

~oj tam...

wszyscy czyli ty pod wieeeloma nickami mały korduplu, aż dziwne że masz czas tak bezinteresownie ludziom dokuczać....

~Mario

Dziadek to jednak jest chory gość co ma demencję i mu nie staje hehe o czym wszyscy tu piszą.Nie jestem żaden gość o nicku "pseudointeligent ".Z ciebie pajacu wszyscy tu drwią a ty dalej żyjesz w swoim świecie i nic nie rozumiesz.Byleś,jesteś i będziesz zakompleksionym kundlem.

~oj tam oj tam

walisz tęczą na kilometr maszynista a tak w ogóle to ile ty niklów na tym forum używasz mario, maszynista co jeszcze ciotko?

e2rds

maszynista, wiem, bo nieopatrznie użył charakterystycznego słowa, którego często używa "wszyscy", ale udaję, że to nie on. Za bardzo go gnębię i musi od czasu do czasu odgryźć się.

maszynista

Ten Mario to Pseudointeligent .Zmienia niki i zaczepia .

e2rds

Mario, dziecino, denerwujesz się i to bardzo, ale tak ma być, jeszcze długo nie dorównasz dziadkowi, musisz wiele kromek chleba jeszcze zjeść. Ja tu wielu denerwuje swoimi wpisami, otumanionych pisiorków, uwielbiam grę półsłówek, a szczególnie jak polemizuje ze mną półgłówek. Mnie takie polemizowanie i kpienie jako obecnie jedne zajęcie sprawia przyjemność, to gimnastyka umysłowa, ale wiedz, że pierwszy nie zaczepiam, wyjątek to pseudointeligent.