W Polsce brakuje szczepionek. Kryzys dotknął też Stalową Wolę. Czy szczepionki szkodzą?

Image

Brakuje 33,7 tys. szczepionek, a w kolejce wciąż czeka wielu medyków, seniorów i nauczycieli, nie wspominając o reszcie obywateli, którzy z niepokojem spoglądają na poczynania rządu. Taką liczbę podała dziś Gazeta Wyborcza, która dokonała obliczeń na podstawie oficjalnych danych. Różne szczepionki, różne metody ich tworzenia, zasady, technologie. Przeciętny Kowalski ma mętlik w głowie.

Ale nie o tym jest ten artykuł, a o pustkach w magazynach. W dziennikach nie brakuje przykładów z Polski, gdzie zrozpaczony obywatel skarży się na to, że poinformowano go o przesuniętym terminie szczepień. Winę ponoszą tu producenci, którzy nie wywiązują się z umów zawartych z krajami Unii Europejskiej i tego nikt nie przeskoczy. Co z tego, że nasi medycy, także ci ze Stalowej Woli, są w pełni gotowi do przeprowadzenia szczepień, jak nie mają „czym” pracować. U nas również brakuje tych szczepionek. Mówi się, że same kraje Unii eksportują szczepionki do krajów spoza UE. Z informacji ARD wynika, że sama Komisja Europejska poinformowała, że w okresie od 30 stycznia do 10 lutego złożono 37 wniosków o eksport i wszystkie one zostały zatwierdzone. Szczepionki są wywożone do 21 krajów. Zgodnie z odpowiedzią Komisji Europejskiej obecnie odbywa się eksport do następujących państw: Bahrajn, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Ekwador, Kuwejt, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Oman, Panama, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie, ale też do takich krajów, gdzie zgoda komisji nie jest wymagana, a są to chociażby: Norwegia, Szwajcaria, Izrael czy Ukraina. Dotyczy to także kilkudziesięciu państw o „niskich lub średnich dochodach", które mają być zaopatrywane w ramach globalnej inicjatywy szczepień „Covax". Teraz trwają prace nad tzw. mechanizmem przejrzystości, dzięki któremu będzie jasne gdzie znikają szczepionki, które miały trafić między innymi do Polski.

Dziś ze szpitala „wyszła” ważna informacja dla osób mających termin podania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 18-22.02.2021.

„Z powodu opóźnienia w dostawie szczepionek przeciwko COVID-19, informujemy, że:

- osoby posiadające termin podania drugiej dawki w dn. 18.02.2021r., proszone są o kontakt z Koordynatorem ds. szczepień pod numerem 15 843 32 99 w celu ustalenia dostępności szczepionki,

- natomiast osoby posiadające termin podania drugiej dawki w dn. 19.02.2021r. oraz 22.02.2021r. proszone są o zgłaszanie się do punktu szczepień od dnia 23.02.2021r. (tj. wtorek).

Dostawa szczepionek planowana jest na 23.02.2021r. (tj. wtorek).”

Z podanych w środę 18.02.2021 roku danych wynika, że we wtorek wykonano prawie 69 tys. szczepień. Łącznie od początku akcji szczepień szczepionkę podano 2230117 razy: pierwszą dawkę- 1538737 osobom, drugą- 691380 osobom.

Wiele emocji budzą same szczepionki. Wiadomym jest, że inne przypadły w udziale medykom i seniorom, a innymi szczepieni są nauczyciele. Wiemy też, że po szczepieniu mogą wystąpić różne dolegliwości grypopodobne, łącznie z bólem stawów, mięśni, wysoką gorączką, a nawet wymiotami. Jak poinformowała nas osoba pracująca w jednej ze stalowowolskich szkół, u nich niekorzystne samopoczucie, łącznie z wysoką gorączką, było udziałem większości nauczycieli. Na szczęście dolegliwości mijają po dobie lub dwóch. O wiele mniej skutków ubocznych zaobserwowano po szczepieniach szczepionką firmy Pfizer (opartej o mRNA- fragment RNA koronawirusa odpowiedzialny za sposób, w jaki łączy się on z komórkami człowieka). Ta pierwsza to nowoczesna szczepionka, szczyt osiągnięć biotechnologii, ta druga, to preparat starego typu uzyskany na nieaktywnym wirusie. Obie chronią przed SARS-CoV-2.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Miś

Wyłącznie telewizory a pandemia zniknie.

e2rds

Teraz będzie wymiana maseczek, myślę, że określona grupa polityków będących przy władzy ma chęć skasowania ogromnej kasy i stąd zmiany. Jedni zarobili na respiratorach, inni na dotychczasowych maseczkach, to teraz kolejne zamieszanie i wszystko zgodnie z prawem, wystarczy zarządzenie.

~Dinoko

Nie zakamuflowana depopulacja.

~matołek

Zmarli na COVID-19 mieli średnio trzy schorzenia. 20 procent wykazywało chorobliwą otyłość. Większość analizowanych pacjentów zmarła w szpitalu. Mediana wieku to 83 lata, a 75 procent zmarłych miało więcej niż 76 lat. Siedem osób było poniżej 50 roku życia.
Czytaj więcej na .interia
Pytanie - czy warto szczepić się nieprzetestowaną substancją zwaną szczepionką Picer albo inną gwiazdą zenka (astrazeneka) tym bardziej że już mówi się o mutacjach "COWIDa"

~Dubpit

Propagandy ciąg dalszy artykuł sponsorowany żeby jak najwięcej mniej myślących ludzi ustawiło się do kolejki aby wybrać się na tamten świat jak najszybciej

~pacjent

To obowiązkiem służby zdrowia ,a prościej mówiąc punktów szczepień powinno być informowanie ludzi o mozliwosci, dacie i godzinie ponownego szczepienia jeżeli nie zostało zrealizowane szczepienie w umówionym terminie.Teraz tych starych ludzi traktuje sie jak żebraków,odsyłajac ich ich w nieznane,nie podajac terminu możliwosci ponownego zaszczepienia,ustawiajac ich w kolejkach do nikąd,i niekiedy po kilkugodzinnym oczekiwaniu informuje sie ich ,przed nosem o braku szczepionki.To jest naprawdę chore.Odpowiedzialni za to miejcie litosc dla drugiego czlowieka.

~sali spectra

Producent nie chce ponosić odpowiedzialności za szczepionki, banda pinokia też....nikt w Polsce nie przebadał szczepionek .. wiecie o tym? nikt... tak twierdzą urzędnicy... setki osób już dzwoniły,e-mailowały do ministerstwa w tej sprawie...ludzi, którzy dziś wychodzą i mówią że szczepionki są bezpieczne a są urzędnikami państwowymi kiedyś będziemy za te słowa sądzić....są już setki zgonów po szczepieniu w całej Polsce... czy na lekarstwo reaguje się wymiotami, częściowym paraliżem, zawałem serca ? zastanówcie się sami zanim pójdziecie po truciznę do masońskich zbrodniarzy.

~kuba

Redakcja - dlaczego szczujecie i podjudzacie ludzi z zadanym pytaniem w tytule "czy szczepionka szkodzi ". Szkodzi wasz chory artykuł po pie ony artykuł . opierajcie się na naukowych autorytetach , a nie na pseudo wypocinach różnej maści wizjonerów. Trochę wam się lejce popie .. pomyliły. Nie taka minie się wydaje wasza rola.

~Belzebub

Chodź do mnie niewierny erddeesiku mój kochanku

~Miami

Brak instynktu samozachowawczego.

~Ja lady

Wczoraj na Ale kino była premiera filmu duńskiego pt"DNA" Film o zabieraniu dzieci przez zakonnice matkom ubogim a akcja toczy się w mieście Stalowa Wola w Polsce.

~Adam

Ola.nie napiszą, nie łudź się. Bo nagle jak ktoś umrze po szczepieniu to mówią że był chory na serce,raka i umarł. Natomiast jak ktoś był chory na raka, serce, cukrzycę to piszą, że umarł na covid. Taka pokrętna logika.

~Tygrees

Robta co chceta

~ola

Dlaczego nie napiszecie, że umarło już ponad 50 osób w Polsce po tych "bezpiecznych" i nowoczesnych szczepionkach?

~Jeden

Mieszkaniec ales madry! Janda nie prosila o szczepionke tylko sie zgodzila tak jak duzo ludzi w stalowej w pewna sobote.......

~Pacjent2

Pacjent,a moze to szczescie Twoje ze zabraklo drugiej dawki..moze bedziesz zdrowszy..czego Ci zycze.ja podziwiam ludzi ktorzy ufają tym sprzedajnym doktorkom,i przyjmuja z usmuechem preparat..nie do konca zbadany.tak samo wierze politykom nt.tej szczepionki jak i na temat nie podwyzszania podatkow..itd..wczesniej mowili ze po 1 dawce jestes chroniony juz chyba w 50%.nie martw sie i zyj pelnia zycia,ruszaj sie i odzywiaj..i daj sobie spokoj z tym calym covidem.pozdrawiam

~Dona

Tak pracuje służba zdrowia. Żeby nie wiem jaki plan był dobry, to i tak trzeba coś super....ić i zrobić na krzywy ryj. Układy i lewactwo. I zwalić na PiS, że szczepionek nie ma. A to zwykły sabotaż. Gdzie indziej jest ok. A tu nie ma, zabrakło. Niestety trzeba pokazać, że zła organizacja. Szkoda, że ludzie dla ludzi są wilkiem.

~matołek

Ale posty, to nie mój poziom - wychodzę.

e2rds

belzebub, ty jesteś tego pośledniego stanu, bo Belzebub to był naczelny diabeł, ale to jest tylko mit, a ty jesteś tylko śmieciem mitu.

e2rds

he he, a ty widziałeś kiedy diabła, jak nie to popatrz w lustro, może bez rogów, ale jednak diabeł.

~belzebub

e2.. chodz do mnie ty mój666

~qwr

@hutnik. TY MATOLE. NAWET NIE WIESZ KTO TO SA SEMICI. JAK JUZ ANTY ZYD DEBILU.

~mieszkaniec

@pacjent. Nie wiesz gdzie sa te szczepionki? Idiota jestes? Twoja szcepionke dostala np.szumowina Janda ktora czuje sie jak by na nia ktos srał.

~ he he..

diable rogaty....przestań ryczeć

e2rds

hutnik, daj spokój, to prawdziwi katolicy, czego możesz się spodziewać. Przecież on nawet jak by zabił lub zgwałcił dziecko, to tylko później by się wyspowiadał i był czysty jak łza.

~Stan

Do ~pacjent.Te drugie dawki,które miały czekać w magazynach zapewne poszły "do żyda" a pieniądze do kieszeni.

~hutnik

~DonPjsu Nie zawiodłem się na tobie. Przypominam, że trzeba się z tego wyspowiadać.

~pacjent

A gdzie są te szczepionki na drugą serię szczepien ,przeciez tak glosno sie mowilo o zatrzymaniu czesci szczepionek tylko na ten cel.Ogólny balagan i nielad.Dzisiaj wlasnie mialem otrzymac drugą dawkę szczepionki ,niestety nic ztego ,szczepionek zabraklo.Dlaczego nie szczepi sie tych umówionych na dany dzien tylko ,kto sie pojawi?W tej chwili to mozna stracic nadzieje na zaszczepienie ponowne,a w takim przypadku nie bylo sensu szczepic się pierwszy raz.Po prostu zmarnowane pieniadze i ludzkie zdrowie.Dlaczego nie zabezpiecza sie pewnej ilosci szczepionek dla tej samej ilosci ludzi na dany dzien? Mamy jakas ilość szcepionek zamawiamy taką sama ilosc ludzi i szczepimy.Przeciez punkty szczepien posiadają nry telefonow ,sprawa bardzo prosta.Nie bylaby potrzebna policja,a efekty i porzadek sam by się stworzyl.Odpowiedzialni za to oszczedzcie ludziom zdrowia i nerwow.

~DonPjsu

@hutnik siedz goju i milcz.....bo od żłoba odstąpisz świńskiego psie niewierny.....

~hutnik

~he he Odezwał się narodowy patriota, bohater i zapewne wzorowy katolik. Już zapomniał o tym, iż sam Jan Paweł II głosił, że antysemityzm jest grzechem. Radzę o tym pamiętać przy spowiedzi wielkanocnej. Również dobrze by było pamiętać przy okazji tej spowiedzi o słowach, które zapewne się tu pojawią jako odpowiedź na moje "antypolskie" wystąpienie.