W Polsce brakuje szczepionek. Kryzys dotknął też Stalową Wolę. Czy szczepionki szkodzą?

Image

Brakuje 33,7 tys. szczepionek, a w kolejce wciąż czeka wielu medyków, seniorów i nauczycieli, nie wspominając o reszcie obywateli, którzy z niepokojem spoglądają na poczynania rządu. Taką liczbę podała dziś Gazeta Wyborcza, która dokonała obliczeń na podstawie oficjalnych danych. Różne szczepionki, różne metody ich tworzenia, zasady, technologie. Przeciętny Kowalski ma mętlik w głowie.

Ale nie o tym jest ten artykuł, a o pustkach w magazynach. W dziennikach nie brakuje przykładów z Polski, gdzie zrozpaczony obywatel skarży się na to, że poinformowano go o przesuniętym terminie szczepień. Winę ponoszą tu producenci, którzy nie wywiązują się z umów zawartych z krajami Unii Europejskiej i tego nikt nie przeskoczy. Co z tego, że nasi medycy, także ci ze Stalowej Woli, są w pełni gotowi do przeprowadzenia szczepień, jak nie mają „czym” pracować. U nas również brakuje tych szczepionek. Mówi się, że same kraje Unii eksportują szczepionki do krajów spoza UE. Z informacji ARD wynika, że sama Komisja Europejska poinformowała, że w okresie od 30 stycznia do 10 lutego złożono 37 wniosków o eksport i wszystkie one zostały zatwierdzone. Szczepionki są wywożone do 21 krajów. Zgodnie z odpowiedzią Komisji Europejskiej obecnie odbywa się eksport do następujących państw: Bahrajn, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Ekwador, Kuwejt, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Oman, Panama, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur i Zjednoczone Emiraty Arabskie, ale też do takich krajów, gdzie zgoda komisji nie jest wymagana, a są to chociażby: Norwegia, Szwajcaria, Izrael czy Ukraina. Dotyczy to także kilkudziesięciu państw o „niskich lub średnich dochodach", które mają być zaopatrywane w ramach globalnej inicjatywy szczepień „Covax". Teraz trwają prace nad tzw. mechanizmem przejrzystości, dzięki któremu będzie jasne gdzie znikają szczepionki, które miały trafić między innymi do Polski.

Dziś ze szpitala „wyszła” ważna informacja dla osób mających termin podania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 18-22.02.2021.

„Z powodu opóźnienia w dostawie szczepionek przeciwko COVID-19, informujemy, że:

- osoby posiadające termin podania drugiej dawki w dn. 18.02.2021r., proszone są o kontakt z Koordynatorem ds. szczepień pod numerem 15 843 32 99 w celu ustalenia dostępności szczepionki,

- natomiast osoby posiadające termin podania drugiej dawki w dn. 19.02.2021r. oraz 22.02.2021r. proszone są o zgłaszanie się do punktu szczepień od dnia 23.02.2021r. (tj. wtorek).

Dostawa szczepionek planowana jest na 23.02.2021r. (tj. wtorek).”

Z podanych w środę 18.02.2021 roku danych wynika, że we wtorek wykonano prawie 69 tys. szczepień. Łącznie od początku akcji szczepień szczepionkę podano 2230117 razy: pierwszą dawkę- 1538737 osobom, drugą- 691380 osobom.

Wiele emocji budzą same szczepionki. Wiadomym jest, że inne przypadły w udziale medykom i seniorom, a innymi szczepieni są nauczyciele. Wiemy też, że po szczepieniu mogą wystąpić różne dolegliwości grypopodobne, łącznie z bólem stawów, mięśni, wysoką gorączką, a nawet wymiotami. Jak poinformowała nas osoba pracująca w jednej ze stalowowolskich szkół, u nich niekorzystne samopoczucie, łącznie z wysoką gorączką, było udziałem większości nauczycieli. Na szczęście dolegliwości mijają po dobie lub dwóch. O wiele mniej skutków ubocznych zaobserwowano po szczepieniach szczepionką firmy Pfizer (opartej o mRNA- fragment RNA koronawirusa odpowiedzialny za sposób, w jaki łączy się on z komórkami człowieka). Ta pierwsza to nowoczesna szczepionka, szczyt osiągnięć biotechnologii, ta druga, to preparat starego typu uzyskany na nieaktywnym wirusie. Obie chronią przed SARS-CoV-2.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~maniek

Jakim trzeba być upośledzonym umysłowo, by na własne życzenie przyjmować eksperymentalną substancję do zdrowego organizmu??

~zmijka49

i znow zaczyna sie nagonka ..nikt na to nie czeka .. pandemia sie skonczyla , choc prorok Niedzielski juz zameldowal ze w polowie lipca ma byc 1500 zachorowan ,,Jackowski ma rywala ha ha ha

~A;a

Nieprawda nie brakuje szczepionek ....

~adam

kto chce zyc,niech sie nie szczepi,amantadyna lek na wirusa

~lucek

ludzie nie szczepcie sie

~zmijka49

szczepionke bym przyjela ale preparatu eksperymentalnego juz nie...

~Bert

Tam gdzie najwięcej wyszczepionych najwięcej zachorowań

~EDI

ŚCIEKI SIĘ LEJĄ SZEPIONKI GŁUPIEJĄ !!!

~nowy

no, jak wyborcza pisze to na pewno prawda

~Marian

Czy jak zjem Tatar z barana to czy stanę się baranem ? A jak się zaszczepie to RNA ze szczepionki zmutuje z moim DNA
.

~ahaha

z tymi szczepionkami i kolejkami to jak kolejki do komor gazowych dla żydów. Analogicznie...

~nick

na tego znachora nie można nic niepochlebnego pod artykułem napisać- więc piszę tutaj

~stalowy

konował, który jak braun o tej samej mentalności opowiada bzdury obok

~Antymaseczka

Medycy niech zajmą się normalnym leczeniem ludzi a nie szczepieniami niebezpiecznym preparatem po którym choruje o wiele więcej osób (patrz Izrael) czy darciem buzi o podwyżki bo za to co wyprawiają od 2 lat powinni dostać wielkie gie!

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

maszynista

To nie tak jest.Szczepionek jest za duzo ,ale rzad tak nadaje zeby ludzie szli sie szczepic.Jak powiesz idzcie sie zaszczepic ,bo szczepionek zaraz braknie to 90 procent ludzi pojdzie sie szczepic,a jak rzad oglosi ze szczepionki sa dla kazdego i czekaja to pojdzie okolo 30 procent ludzi.To taki trik propagandowy.

~Historia

po 2dawce ludzie stracą odporność na covida zobaczycie i dajta sie szczepic dalej zobaczycie jakie beda statystki po 2 dawkach bo do tej pory bylo juz prawie po pandemii gdyby nie szczepienia, w gratisie beda bezplodni jak uda sie przezyc o ile ktos jeszcze z nich chce miec dzieci

~Gal

Na naukę kasy nie ma, na rydzykowe biznesy jest! Ile młodzież ma geografii, biologi, fizyki, chemii przez całe 3 lub 4 lata liceum, a ile jest religii? To teraz zachód wynajduje szczepionki, lata na Marsa, a my to możemy się co najwyżej pomodlić, za co łaska w Toruniu!

~obs

Nie trzeba zobacz na prezydenta- Olka

~ he he..

obs, sputnikiem moze by tak zaszczepić towarzyszy i dzieci resortowe wszak to od ich przyjaciół ta szczepionka.Obaczymy po wpisach , jak zadziała.

e2rds

Babcia, bądź cicho, bo jak się weterynarz o tobie dowie to cię jeszcze zaszczepi, a jak szczepionka będzie przeterminowana to się dopiero wściekniesz, więc lepiej nie prowokuj.

~obs

Do wszystkich myslacych.Moim zdaniem nalezy poczekac na szczepionke rosyjska sputnik .Jezeli ona bedzie na bazie spirytusu Royal (sprzedawany byl w takich plastikowych butelkach) to nie bedziemy musieli kupowac alkoholu,bo bedziemy caly czas na "gazie"i koronawirus musi wtedy sie poddac. Powodzenia w szczepieniu.

~Babcia

Takich jak ty to najpierw przeciw wsciekliznie wpierw

e2rds

weterynarz, ty to do świń, a nie do ludzi, a zresztą, ty nawet do świń się nie nadajesz, co najwyżej łopata i śnieg odgarniać.

~Młody

Ci co się na to szczepią odczują skutki w kolejnych "pandemiach"

~weteryniarz

ty e2r,,, cały czas i wszędzie w masce i z założonym kagańcem.Zapamiętaj to sobie i aż do odwołania.

~mieszkaniec

Pytam , gdzie jest nadzor nad osobami odpowiedzialnymi za organizacje ,realizacje szczepien,teraz zostaje jedynie wielki nieład i bałagan,wyglada na to że szpitale dażą do jak najszybszego wyeliminowania osob starszych,organizujac im bezsensowne kolejki w punktach szczepien.Czy starostwo nie jest zainteresowane sprawnym zarzadzaniem w podległych jemu placowkach.Czy naprawde nie ma kto się zająć uczciwym i odpowiedzialnym zarządzaniem i organizacją szczepień?

~cst

Nie od dziś wiadomo, że media głównego nurtu na świecie podlegają (albo są własnością) 1 i tej samej grupy bogatych żydów o usposobieniu socjalistyczno-komunistycznym. W Ameryce główne stanowiska kierownicze i nie tylko w czołowych stacjach obsadzają żydzi (o czym tam nie wolno mówić, bo "ątysemityzm"). W uproszczeniu, stamtąd wszystko idzie i się rozlewa na świat. Jak ktoś nie wierzy, to niech zobaczy, że jakimś dziwnym trafem główne media na świecie mówią tym samym głosem, a do tego dołączają różne korporacje i producenci, którzy promują to samo, co ich sponsorzy (politycznie, ale też społecznie, np. tzw równość społeczną). Naukowcy również przeprowadzają badania "pod wynik", jaki sponsorzy badań oczekują. Dodatkowo politycy orzekają rozporządzenia niezgodne z obowiązującym prawem za pośrednictwem TV, a ludzie jakoś wierzą, że to jest prawo, bo skoro mówili o tym w TV, to musi być prawda.
Tak więc, media (przynajmniej te głownego nurtu) głoszą to, co ich sponsorzy im każą głosić, więc nie są to media informacyjne, a DEZinformacyjne. Dla zachowania higieny umysłowej, lepiej nie oglądać - lepiej zająć się życiem, wyjść na spacer etc.

~taka prawda

Ale autorytet GAZET WYBORCZA gdyby o tym pisala GAZETA POLSKA to się bym zgodził ale ta gadzinówka zawsze tylko propagandę produkuje. Dlaczego nie napisali , że to ,że brakuje szczepionek to wina oczywista UNII europejskiej. Po za tym to POLSKA sobie najlepiej radzi ze szczepieniami na koronawirusa.