Miasto planuje postawić nowy plac zabaw

Image

Na przestrzeni ostatnich kilku lat miasto wybudowało nowe place zabaw m.in. na osiedlu Poręby, Pławo, a także między blokami na ul. Dmowskiego, w parku miejskim itd. W tym roku zaplanowano takie zadanie na terenie osiedla Karnaty.

Miasto wystosowało zapytanie ofertowe dotyczące nowego placu zabaw. Powstać on miałby na trawiastym terenie osiedla Karnaty, gdzie od strony północnej, południowej i zachodniej znajdują się domy jednorodzinne. Postawiono by tam dwuosobową huśtawkę, karuzelę, wieżę ze zjeżdżalnią dla dzieci. Nawierzchnia miałaby być ułożona z mat przerostowych, dzięki czemu zabawa byłaby bezpieczna. Nie zabraknąć ma również elementów małej architektury takiej jak ławka i kosz na śmieci. Miejsce zabaw dla dzieci byłoby ogrodzone. Z dwóch stron znajdowałyby się furtki, dzięki którym łatwiej byłoby wejść na teren. Powstałby także chodnik dla pieszy prowadzących do placu zabaw. Planowane są także nasadzenia krzewów i drzew.

Na poczet tego zadania w kasie miejskiej zabezpieczono 50 tys. zł. Ostateczna cena zostanie zweryfikowana po rozstrzygnięciu przetargu. Otwarcie ofert zaplanowano na początek marca. Plac zabaw miałby powstać w 10 tygodni od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~puma

Polonistka pewnie zaniepokojona list już pisze otwarty, a torebkowy - kapciowy zastanawia się czy konferencji nie zwoływać w tej sprawie...

~gad

to jeszcze brakuje placu zabaw i parku w strefie ekonomicznej, 150 ha parku to by było coś

~Pieron

Wreszcie jakieś nowe inwestycje umiech))

~Janka

Wieczny dzieciak ,zadłuża miasto,a potem ucieknie z tej piaskownicy i zostawić nas z długami !

~ he he..

znowu piekielnego ateiste trafia....i gnie na wszystkie strony...oj boli....bo ma!!!!!

~Kangur

Karnaty przecież koło każdej chałupy macie podwórka to jaki problem dzieciom umilić plac zabaw czekacie na huśtawke i ławeczke śmieszne

~MottodlaElyty

Super! Brawo Panie Prezydencie! Przez osiedle Karnaty przechodzą 2 warianty drogi ekspresowej S74 więc nowy plac zabaw zostanie zaorany jeśli ekspresówka nie ominie miasta obok lotniska w Turbii. Lucjan jest prawdziwym wizjonerem i planuje układ miasta niczym wieczny dyrektor w filmie Barei "Poszukiwany, poszukiwana": cytat: "To jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni."

~kibic

Do LII, ignorancie STALOWA WOLA ma najlepiej rozwinięty przemysł na PODKARPACIU. Jeśli ty nie masz roboty to świadczy o tym ,że się do niczego nie nadajesz.

~karnaty

Do LII, ciemniaku my mieszkańcy ulicy KARNATY też płacimy podatki do urzędu miasta i mamy małe dzieci które nie mają gdzie się bawić. Czy nasze dzieci nie zasługują na plac zabaw tak jak inne dzieci z tego miasta. Ty nie masz malych dzieci i nie masz zielonego pojęcia co to jest wychować dziecko na porządnego obywatela.

~Lll

Plac zabaw i co dalej? Mieszkańcy stalowej będą się tylko bawić w parkach , na placach zabaw ,a kto będzie pracował.Gdzie jakieś zakłady pracy? Stalowa promuje tylko leserstwo.