Miasto planuje postawić nowy plac zabaw

Image

Na przestrzeni ostatnich kilku lat miasto wybudowało nowe place zabaw m.in. na osiedlu Poręby, Pławo, a także między blokami na ul. Dmowskiego, w parku miejskim itd. W tym roku zaplanowano takie zadanie na terenie osiedla Karnaty.

Miasto wystosowało zapytanie ofertowe dotyczące nowego placu zabaw. Powstać on miałby na trawiastym terenie osiedla Karnaty, gdzie od strony północnej, południowej i zachodniej znajdują się domy jednorodzinne. Postawiono by tam dwuosobową huśtawkę, karuzelę, wieżę ze zjeżdżalnią dla dzieci. Nawierzchnia miałaby być ułożona z mat przerostowych, dzięki czemu zabawa byłaby bezpieczna. Nie zabraknąć ma również elementów małej architektury takiej jak ławka i kosz na śmieci. Miejsce zabaw dla dzieci byłoby ogrodzone. Z dwóch stron znajdowałyby się furtki, dzięki którym łatwiej byłoby wejść na teren. Powstałby także chodnik dla pieszy prowadzących do placu zabaw. Planowane są także nasadzenia krzewów i drzew.

Na poczet tego zadania w kasie miejskiej zabezpieczono 50 tys. zł. Ostateczna cena zostanie zweryfikowana po rozstrzygnięciu przetargu. Otwarcie ofert zaplanowano na początek marca. Plac zabaw miałby powstać w 10 tygodni od momentu podpisania umowy z wykonawcą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Ftyggb

Gdzie jest ten nowy plac na Porębach bo nie kojarzę

~J24

Proponuję plac zabaw dla wyrośniętych dzieci (jak np. LN)

~Marjan

Są podatki z fabryki maseczek to .ozna budować.....

~Ambasador

Jak nic lucjan robi dysneland na miarę naszych czasów. Jak mówiłem to sie każdy śmiał. Chłop za swojej kadencji dwa bloki, zero inwestycji, zero inwestorów a robi tylko wydatki. PRZYPOMINAM INWESTYCJA TO WKLAD MAJATKU W COS CO ZARABIA NA SIEBIE, ZAS WYDATEK TO WYWALENIE KASY W COS CO PRZYNOSI STRATY!

gswiatek

Kingsajz dla każdego !!!
Szuflandia.
CaFeBiBa ...
Zaczynamy żyć w świecie równoległym.

~to ja

Pewnie planują przerobić PCPN na ten plac zabaw, nawet basen prawie na miejscu.

e2rds

tojestprawda, a raczej tojestg..noprawda, i wiesz dlaczego moje wnuczki mogą nie dostać nic, bo w swoich szeregach mają tumanów jak ty z Palca i Sznura i rozdadzą wszystkie pieniądze i co najważniejsze, nie swoje, przy tym dla siebie zgarną tyle by im starczyło.

maszynista

Dosc placow zabaw .Teraz kazdy siedzi w domu i gra na komputerze.A place zabaw sa teraz dla bezdomnych meneli .To ich dom taki plac zabaw.

~Pluusia21

Brawo! Nasze dzieci też zasługują na porzadny plac zabaw. Gdzie mają iść nad San czy tam i spowrotem spacerowac po wale. Jedni mają huśtawkę inni nie. A wiadomo jak ważna jest zabawa i aktywność dzieci na świeżym powietrzu w młodym wieku. Najlepiej żeby całymi dniami siedziały z telefonami w rękach. Naprawdę żeby dzieci się pobawiły z równiesnikami to trzeba je zawieźć albo na Posanie albo do Rozwadowa. I to przy blokach jest plac zabaw za placem zabaw! Oby tylko udało się ten plan zrealizować bo czekamy już 3 lata. Pozdrawiam mieszkańców ulicy Karnaty ;)

~tojestprawda

Do e2rds, po się ośmieszasz czy jak peło siedziało przy korycie to rozdawali pieniądze podatników? Jeśli nie to się zastanów dlaczego jeśli masz choć odrobinę rozumu. Gdyby układ polityczny się zmienił w POLSCE to twoje wnuczki dostaną mnie niż zero od peło. Nawet jak by chcieli dać to nic nie dadzą bo aby dawać coś to trzeba najpierw wypracować i mieć. Twoje dzieci zninawidzą cię do końca twego życia jak przez takich jak ty stracą tak potężne pieniądze co miesiąc.

e2rds

tojestprawda, nie tojestg..noprawda, ty tumanie, cyt: "Teraz ja rodziny dostają co miesiąc od PIS majątek ", ty tumanie dostajesz od podatnika, a nie od Palca i Sznura, oni tylko i tylko czasowo zarządzają pieniędzmi podatnika, ale skąd tuman to ma wiedzieć.

~uruguru

bo to jest jedyna inwestycja którą może zrealizować obecna władza. na nic innego ich nie stać ani finansowo ani intelektualnie. poprzedników zresztą też.

~Mieszkaniec

" Jaki Pan - taki kram " ... nic dziwnego, ze wieczny dzieciak ma w glowie piaskownice i place zabaw.

~Morgen

Może jakiegoś pacjenta ze świetlicy socjoterapeutycznej na 2 wice? Ta polityka inwestycyjna jest zbyt agresywna w mojej opinii.

~to ja

@teżprawda
"Do maskara, bo widzisz ten plac zabaw na ORZESZKOWEJ powstał w czasach że jeszcze takich różnych bajerów jak obecnie nie było. A za komuny to jeden plac zabaw na mieście był w ogródku jordanowskim. Nawet przy przedszkolach wtedy nic nie było."
Jak nie pamiętasz czasów komuny (dawnego PRL-u) i ktoś ci nagadał głupot to nie pisz takich bzdur. W tamtym czasie pod każdym blokiem była piaskownica i co drugi blok huśtawka a przy każdym przedszkolu plac zabaw.

~WIZJONER

Czytając ten artykuł doszedłem do wniosku , że już niebawem przy każdym bloku będziemy musieli budować duże place zabaw. Tylko gdzie wtedy będą miały miejsce parkingi na samochody czy zwyczajne chodniki przy blokowe. Czy mamy wszystkie drzewa wyciąć przy blokach aby zrobić place zabaw? Myślę , że matki małych dzieci nie miały by nic przeciwko temu. Bo dla nich najważniejsze aby plac zabaw był jak najbliżej bloku a najlepiej przy samych oknach. Do czego to doszło , że musimy spełniać zachcianki każdego człowieka. Tak się wszystkim POLAKOM polepszyło od 5 lat.

~teżprawda

Do maskara, bo widzisz ten plac zabaw na ORZESZKOWEJ powstał w czasach że jeszcze takich różnych bajerów jak obecnie nie było. A za komuny to jeden plac zabaw na mieście był w ogródku jordanowskim. Nawet przy przedszkolach wtedy nic nie było. Tak , że ciesz się tym co macie bo inni mieszkańcy nawet tego nie mają a chcieli by mieć dla swoich dzieci piękne place zabaw. Myślę , że jak zrobicie petycję do urzędu miasta to może zrobią wam taką fajną wykładzinę szwedzkiego typu. Tym bardiej , że jest tam coraz więcej małych dzieci po wybudowaniu przez PANA PREZYDENTA L.N. nowych bloków tam.

~tojestprawda

Do dsfsd, cieciu weź się za uczciwą robotę a pracodawca twój to doceni i dostaniesz podwyżkę. Do kogo masz pretensje , że mało zarabiasz do polskiego rządu czy do twego pracodawcy. Jak zaczniesz ciężko pracować to twój pracodawca da ci podwyżkę bo on sam będzie więcej zarabiał. Za peło tacy jak ty zarabiali od 3 do 4 złotych na godzinę i jeszcze się cieszyli , że mają robotę. Chcesz aby te czasy wróciły to zagłosuj za 3 lata na pseudo opozycję i masz zagwarantowane , że będziesz robił za 3 złote na godzinę. Na jedzenie to tylko bezrobotnym brakuje bo im się robić nie chce i nigdy nie chciało. Teraz ja rodziny dostają co miesiąc od PIS majątek to nawet na wycieczki zagraniczne każdą rodzinę stać a ty o jedzeniu wypociłeś biedaczku. W jakim zakłamanym świecie ty hejterze żyjesz , po co te twoje debilne wypociny na poziomie ćwierć analfabety.

~dsfsd

niech pomyślą o podniesieniu płac .. ludzie robią za najniższą za co maja kupić sobie jedzenie????

~złomiarz

znowu plac zabaw :-/ Nic poważniejszego już w tym mieście nie powstanie :-/

~Masakra

A pewnie ze mieszkańcom Karnar się należy, w końcu na to są płacone podatki i nikomu nic do tego co mają a czego nie na swoich prywatnych ogródkach. Tylko dlaczego wszędzie robi się ładne płace zabaw z tymi różowymi matami, które łatwo utrzymać w czystości a na Orzeszkowej/PCK plac zabaw jest w brudnym piachu, w którym jest już wszystko od szkła po jakieś ohydne plastry i inne śmieci. Ze nie wspomnę o tym że dziecko z tego piachu wychodzi jak nie powiem skąd. Dlaczego jednym stawia się estetyczne i higieniczne miejsce a a innym syf na odwal się?

~taka prawda

do ~kibic i drużynę kopaczy w 4 lidze.Co już zapomniałeś?

~Polo

Hyyk jak byś nie wiedział to opozycja 6 lat już nie rządzi,idź do PiSu PiS ci zrobi bo pierdoły to ich specjalność.

~Polo

Byki jak byś nie wiedział to opozycja 6 lat już nie rządzi,idź do PiSu PiS ci zrobi bo pierdoły to ich specjalność.

~Terka

Puma
I bardzo dobrze że piszą i pilnują ,to są też twoje pieniądze ciemniaku,a są trwonione na prawo i lewo ale pewnie PiS ci daje to nasz w PiS..dzień co robi miastowy dzieciak

~fix

hykk kundel to cie zrobil.

maszynista

Ha,ha,ha zamiast zaczac budowac osiedle Lesna to znowu wydatki na glupoty.Przeciez kasa pusta to znowu kredyt?Dosc placow zabaw i glupich rewitalizacji.

~Izka

Takie bidule na Karnetach, w lecie baseny z wodą , trampoliny, huśtawki w przydomowych ogródkach. No pewnie plac zabaw się należy, ale czy budowę domu rozpoczynaliście od placu zabaw?

~Zyta

Mieszkańcy Karnat dziękują prezydentowi, w końcu będzie można gdzieś z dzieckiem wyjść!!!

~hykk

A kto pomyślli o kundlach biednych??
Tyle obiecywała park dla kundli opozycja i jeszcze nie ma, a lata kolejne od obietnic mijają...