Przebudowa ul. Okulickiego tańsza niż planowano

Image

Wybrano wykonawcę, który zajmie się modernizacją odcinka ulicy Okulickiego. Jest to konsorcjum firm Kraśnik - Sandomierz, które zaproponowało najniższą cenę.

Miasto na poczet tej inwestycji zabezpieczyło w kasie miejskiej około 9,5 mln zł. Każda z 4 ofert, która wpłynęła do magistratu w ramach tego zadania mieściła się w tej sumie. Wybrano najtańszą z nich, która opiewa na niespełna 7,5 mln zł. Wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Inwestycja została tak zaplanowana, że wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się projektem, dopiero później ruszą pierwsze prace budowlane. Najwcześniej można się ich spodziewać w drugiej połowie tego roku. Modernizację przejdzie około pół kilometra ulicy Okulickiego (od ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową). Kierowców na pewno ucieszy fakt, że wzdłuż nowej drogi pojawi się 175 miejsc postojowych. Część z nich będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto powstaną ciągi pieszo - rowerowe. Finał wszystkich prac powinien nastąpić do końca lipca 2022 roku.

Ważnym aspektem tego projektu jest wykonanie zbiorników retencyjnych, które pojawią się na wysokości administracji Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzięki temu na jezdni nie będzie zalegała woda deszczowa, którą do tej pory trzeba było wypompowywać.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
las

To co tanie okazuje się w przyszłości najdroższe.Niejeden się już przekonał .

~Login

... ruszą pierwsze prace budowlane ....można się ich spodziewać w drugiej połowie tego roku . Wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się projektem . Coś to wszystko jest takie jakieś nie po kolei ! Znając realia takich inwestycji , to wykonanie projektu , uzyskanie wszystkich decyzji , zezwoleń itp. zajmie dość dużo czasu , więc po co tak optymistycznie pisać o rozpoczęciu prac jeszcze w drugiej połowie tego roku który w zasadzie już dobiega końca ? Dobrze byłoby żeby te prace ruszyły w ogóle w przyszłym roku . A i tak okaże się że oferta będzie w końcowym rozliczeniu o wiele , wiele droższa przy tak galopujących cenach energii , paliwa i materiałów budowlanych .

~konkret

Taniej bo w naturze drzewem zapłacą bo niestety ale długi takie mamy, że nie wiadomo czego ile wycinać by zapłacić za inwestycje.

~Fretka

Wycinka bo wiesniaki w sobote sie zjezdzaja i nie ma gdzie parkować? To zapier.dalac autobusem i tyle

~Fretka

Cwel zasrany pod pretekstem odnowy i remontow pozbywa sie innych waznych rzeczy, co ty kur...chcesz od tych drzew, naszego tlenu oczyszczajacego to po.srane pisowskie zanieczyszczone miasto i od tej zieleni wazniejszej od twojego małego móżdżku i pseudo modernizacji.

~Odyn

Szkoda tylko tych modrzewi, które obserwuję od tylu lat jak pięknie rosną. No ale jak trzeba to tnijcie jezyk

e2rds

~Wypad, tyś wypad z pod psiego ogona i jesteś tyle "~Wypad" wart co psie odch.dy, tylko proszę, leż na trawnikach, a nie na chodnikach by ludzie w ciebie nie wdeptywali, but później śmie.dzi.

krysz

manukun, kolejarzom w Stalowej Woli nie potrzebny tunel to po co mieliby go budować, takiś inteligent a podstawowych rzeczy nie kumasz

manukun

@kierowca
Edziu, dlaczego Nadbereżny w Stalowej Woli płaci za coś, co w Dębicy zbudowali kolejarze?

~Wypad

e2 rds. Ciebie mieszańcu spłodziły kundelki i rasowy to ty nigdy nie będziesz.

~do erds

Napisać, że w przypadku innego zwycięzcy konkursu na Prezydenta Miasta, nie było by tego remontu to głupota.
Można napisać, że chciałby polecieć na księżyc.
Można napisać, że chciałby jeszcze bardziej zadłużyć miasto aż do poziomu likwidacji samorządu?

e2rds

lombardo, jakiś ty tumanesku, już wielokrotnie pisałem, że dla takich kundelków jak ty jest ogrodzony, piękny wybieg na terenie planowanej budowy Przedszkola przy KEN. Tylko jak tam będziesz to nie wolno ci obsikiwać drzew, załatwiać się, gryźć inne pieski, możesz troszkę poszczekać, prawdziwe pieski to zachowanie nie dotyczy, poza gryzieniem.

~erds

Gdyby wygrał Szymonik ostatnie wybory to na 100% tej inwestycji by nie zrobiono.

~lombardo

Może opozycja część z tych zaoszczędzonych środków przeznaczy w końcu na park dla kundli, bo obiecała zrobić, mija 2,5 roku i nic w temacie nie robi!!!

maszynista

Urzedasy zauwazyli ,ze drzewa wzdluz uilicy troche urosly wiec chca je wyciac zeby zrobic parking ,poszerzyc ulice.A na koncu zobaczymy ze ulica zostala zwezona a drzewa i tak wycieli ,bo to darmowy opal i praca dla pilarzy.

~hwwd

dobrze sie czujesz?

~rozwadowianin

Czy to zdjęcie aktualne?

usuniety

W ruinach tej opuszczonej piekarni swojego czasu koczowali bezdomni.
Podobnie w ruinach opuszczonego baru przy dworcu PKS i w leśnym obozowisku przy ulicy Przemysłowej.

~Lolo

w mieście ma być bezpiecznie żaden pojazd nie musi walnąć w drzewo , gałęzie nie muszą spadać przechodniom na głowę , parków , lasów terenów zielonych wszak nie brakuje od centrum kiedyś była to ul. Skopenki na której 1 maja stała trybuna na której to włodarze robili przegląd spędu ! kroczących w pochodzie

~Lolo

stara piekarnia stoi później nazywała się galicyjska 3 listopada połączą na nowo z Lenina a tunel ? o tym się pisze ale kto wie kiedy 3listopada połączą z przemysłowa choć taki jeden chciałby aby to było szybko bo nie musiałby zasuwać Okulickiego ! do Rozwadowa

~Metal

Ooooooo 175 miejsc parkingowych czyli kolejna rzeź zieleni. Szok co się wyprawia w tym mieście.

~Mrco

Remont ulicy odcinka -czyli pewnie drzew wycinka:( Coraz gorzej w tym temacie w mieście....

~Lolo

Tunel łączący się z Przemysłową ale kiedy będzie ten tunel ?bo co tylko zrobią kawałek Lenina ? bo stara nazwa była ładniejsze niż Okulickiego

~Franky

Podobno jest kryzys to wszyscy pada zaciskamy zeby dostać zlecenie.

usuniety

Dzień Dobry Państwu;

Ja do 2016 roku mieszkałem w bloku nr 3 na ulicy 11 Listopada.
Na tym zakręcie, po intensywnych opadach deszczu, zawsze stała woda.
Czy ktoś z Państwa orientuje się, czy stoją tam jeszcze ruiny opuszczonej "Piekarni Galicyjskiej" ?
Swojego czasu, koczowali tam bezdomni.

~kierowca

W pierwszej kolejności powinni zrobić ten wielce oczekiwany tunel łączący ulicę PRZEMYSŁOWĄ z ulicą OKULICKIEGO. Kiedy będę jechał do ROZWADOWA i szlaban będzie zamknięty to skręcę w ten tunel i dojadę do skrzyżowania na J.P.2 i ROZWADOWSKĄ do ROZWADOWA. Skończą się w naszym mieście nie potrzebne korki i stanie przy przejazdach kolejowych bez potrzeby.