7 chętnych na modernizację rozwadowskiego rynku

Image

Miasto może zaoszczędzić nawet kilka milionów złotych na przetargu dotyczącym rewitalizacji rozwadowskiego rynku. Zakładano, że inwestycja maksymalnie zamknie się w kwocie 17 mln, tymczasem 2 firmy proponują ceny poniżej 12 mln zł.

Historia związana z planami modernizacji rynku w Rozwadowie ma już kilka lat. Miasto we wrześniu 2018 roku otrzymało dofinansowanie na to zadanie. Według pierwotnych założeń rewitalizacja rynku miała kosztować 15 mln zł. Oferty, jakie wpłynęły w ramach pierwszego przetargu, które miasto ogłosiło w 2019 roku, oscylowały między 20,5 a nawet 25,2 mln zł. W związku z tym podjęto działania, aby obniżyć koszty projektu oraz poprawić pewne jego elementy.

- Trzeba powiedzieć wprost: pojawiły się tam błędy dotyczące sieci, które mogły powodować dość duże problemy w fazie realizacji, stąd podjęliśmy decyzję o dodatkowym doprojektowaniu pewnych elementów. Będą one rozwiewać wątpliwości w fazie realizacji. Zostały również „potanione” pewne elementy architektury, przede wszystkim, jeżeli chodzi o kwestię nawierzchni. Pojawiają się płyty betonowe zamiast granitowych tak, aby dostosować koszty tego zadania do budżetu, który był określony w zadaniu dofinansowanym z Regionalnego Programu Operacyjnym- wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W projekcie wprowadzono także kilka innych zmian dotyczących m.in. zatok parkingowych i drzewostanu.

Miasto właśnie otwarło oferty składane w ramach nowego przetargu na przebudowę rynku. Wpłynęło ich aż 7. Część z nich nadesłały firmy z szeroko rozumianego regionu m.in. z: Sandomierza, Niska, Jeżowego, Kraśnika i Stalowej Woli. Najtańszą z nich nadesłało konsorcjum firm ze Staszowa. Opiewa na prawie 11,85 mln zł, najdroższą zaś złożyła firma z Jeżowego- na 18,67 mln zł. W najbliższym czasie oferty zostaną zweryfikowane.

- Założony harmonogram prac do sierpnia 2022 roku jest bardzo napięty. Jest to bardzo duże zadanie obejmujące przede wszystkim wiele prac ziemnych, sieciowych, stąd jest to też niełatwe zadanie- mówi prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Tez uwazam ze to zla inwestycja.Chodzi o wyciecie drzew i wylanie betonu na rynku w ROZWADOWIE.A po to zeby zarobil ktos od PISu.

~Robert

Uważam iż jest to, bardzo zła inwestycja. Nie chcę się powtarzać , więc odsyłam do wcześniejszej wypowiedzi ~ gswiatek

~saint

23 Lutego 2021 08:54:43
~taka prawda

Do e2rds, to jest obrzydliwe bo ty tylko ja i moja rodzina. Pomyśl czasami o ludziach co dzięki programowi 500 plus mają co do gara włożyć.Raz piszesz , że twoje dzieci dobrze sobie radzą bez 500 plus a zaraz potem , że oddajesz om 13 swoją. To jak tak dobrze sobie radzą to po co ich sponsorujesz. A gdybyś 1200 złotych emerytury dostawał to też byś się bawił w sponsora a może tak być niebawem bo płatników do ZUS coraz mniej a emerytów coraz więcej. Po za tym lepiej byś zrobił jak byś DOM DZIECKA na ulicy PODLEŚNEJ za sponsorował bo tam są większe potrzeby.

Rolą tego programu nie miało być dofinansowanie, tylko zwiększenie dzietności (przynajmniej teoretycznie, bo od początku dla osoby myślącej było wiadomo, że jego celem było perfidne złapanie głosów).
Gdyby program miał na celu zwiększenie liczby dzieci (niezależnie od opcji politycznej, bo to jest istotne) to nigdy nie powstał by w takiej formie.
Oczywiste było, że dzieci więcej z tego nie będzie (co zresztą już zdecydowanie widać w danych z GUS - krzywa spadkowa jest oczywista), a prace naukowe na UW i SGH były już 2 lata temu o tym pisane, a pieniądze są po prostu przejadane.

~taka prawda

Do e2rds, to jest obrzydliwe bo ty tylko ja i moja rodzina. Pomyśl czasami o ludziach co dzięki programowi 500 plus mają co do gara włożyć.Raz piszesz , że twoje dzieci dobrze sobie radzą bez 500 plus a zaraz potem , że oddajesz om 13 swoją. To jak tak dobrze sobie radzą to po co ich sponsorujesz. A gdybyś 1200 złotych emerytury dostawał to też byś się bawił w sponsora a może tak być niebawem bo płatników do ZUS coraz mniej a emerytów coraz więcej. Po za tym lepiej byś zrobił jak byś DOM DZIECKA na ulicy PODLEŚNEJ za sponsorował bo tam są większe potrzeby.

~takaprawda

Do maszynista, nie masz zielonego pojęcia co wypociłeś? Pragniesz zieleni to jedź do lasu albo PYSZNICY tam zieleni bez liku. Po wioskach wszyscy pragną betonu a ty cieciu chcesz 19 wieku w naszym mieście. W jakim świecie ty żyjesz mamy 21 wiek a tobie infrastruktura się nie podoba.Mieszkańcy ROZWADOWA czy SWOŁÓW gdzie nie ma jeszcze chodników marzą sobie o betonie a ty walczysz z nowoczesnością naszego miasta.

maszynista

Rewitalizacja rynku czyli kolejny kredyt ktory radni chca zaciagnac.Dosc tych pozyczek,kto to splaci .Lepiej miec zielony rynek i nie splacac kredytu,jak miec betonowy rynek i splacac kredyt.

gswiatek

Kilkanaście baniek na placyk, kilkanaście baniek na "rozwadowskiego ptaka", a nasze wnuki tego k..wa nie spłacą nawet. Raczej ich dzieci.
I to.wszystko w dziurze co ma 50 parę tysięcy ludzi, a następni już czekają w boksach żeby się zawinąć.
I tyle będzie.
A roboty jak nie było tak nie ma ...

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, to 500+ i drobny ułamek tego co moje dzieci zarabiają i im to wcale do szczęścia nie było i nie jest potrzebne, ale jak rząd rozdaje pieniądze nie swoje i większość z tym się godzi to dlaczego mają nie brać. Moje dzieci w życiu dadzą sobie radę, niech się ci martwią którzy kiedyś tego 500+ nie dostaną, bo to obowiązuje do określonego wieku dziecka, a później bryndza. To samo z 13 i z 14, jak płacącym podatki to nie przeszkadza to niech cierpią później, ja swoim dzieciom tę kasę oddaje, bo to ich pieniądze.

~taka prawda

Do e2rds, zobaczymy emerycie czy ci nie zależy kto rządzi jak twoje dzieci stracą duże pieniądze z programu 500 plus.

e2rds

antykomuch, bo widzisz Palec i Sznurek takich ludzi potrzebuje, naiwnych, rozmodlonych, ciemnych by nimi można było sterować rzucając im ochłap i przez plebana, bo ciemny lud wszystko kupi i o to chodzi. Ale jest jedno ale, coraz więcej młodych mądrzeje i nawet już kościół zaczyna to rozumieć, ci starzy ciemni niedługo wymrą i skończą się darowizny nie swoich pieniędzy i tego się boicie.Mnie to koło przysłowiowego pióra lata, kto będzie rządził, wam pisiaczkom niestety na tym zależy by nie zostać oddzielonym od koryta.

~antykomuch

Ludzi pokroju e2rd podwójnie trafia jak widzi że rządzi PiS , wspiera warstwy ubogich , wykorzystywanych na kazdym kroku przez PełO. To miał być ich ciemny lud pracy w komunie, pozbawiony wiary ,Boga. A tu PiS nie tylko dba o najnizsze warstwy społeczeństwa ale jest jawnie za wiarą , kościołem i to ich BOLI i to bardzo.Miało byc zycie bez Boga i wiary a tu na odwrót i ateistów szlag trafia najzwyczajniej.Zrobią wszystko, poprą opozycje , lewactwo aby tylko niszczyć rzady PiS. Ale to im sie nie uda.Takich ludzi myślących jak "nirtowes" jest bardzo dużo.Tylko PiS nie żadne lewactwo czy koalicje bez Boga , czci i wiary.

e2rds

takaprawda vel pseudointeligent, ten twój Palec i Sznurek to okradanie robi w białych rękawiczkach. Wystarczy powołać szereg różnorakich komisji, fundacji i pieniądz przelewany jest szerokim strumieniem zgodnie z prawem, nawet jak się wyda 70 mln na koperty to też nic zdrożnego, do redemptorysty na różne fanaberie, byle tylko był przychylny od dawna płynie szeroka rzeka kasy, ile już zgarnęła komisja smoleńska i tylko coraz bliżej są prawdy. Takich sytuacji są setki z państwowymi spółkami, a ty ciągle piejesz z zachwytu jak młody pijany kogut, ja wiem, że takie masz zadanie, ale trzeba i honor mieć, a kłamiesz to na tym forum tylko ty. A komu Palec i Sznur zabiera, to proszę, 13 i 14 to fundusz rezerw przyszłych emerytów, tylko ci pracujący i płacący nie zdają sobie z tego sprawy, jak zrozumieją, będzie za późno, tu tylko chodzi o władzę, a nie o dobro i wiesz co, powiem ci tak, jak głupcy zagłosują na Palec i Sznur, to mnie to ani ziębi, ani grzeje, sami wdepną w to g..no na które zagłosują.

~takaprawda

Do e2rds, dobrze to wymień jeden przypadek , że PIS komukolwiek zabiera odkładane pieniądze bo jeszcze nikt nie narzeka , że komukolwiek nawet złotówkę zabrali. Owszem jak peło siedziało przy korycie to okradali POLAKÓW wszędzie i na czym tylko się dało. Mógłbym tego wymienić ze sto kradzieży na miliardy ale po co ty i tak nic nie zrozumiesz bo jesteś opętany przez TVN 24 i ich propagandzie wierzysz. Tak PIS tyle nakradł a jeszcze ani jednym z nich prokuratura się ie zajmuje. Ostatnio ten KOGUT senator coś miał za kołnierzem to PIS go wyrzucił z partii na zbity pysk.Nie ma miejsca w partii PS dla złodziei i ty o tm dobrze wiesz ale ujadasz bo masz lewackie poglądy. Myślisz , że jak będziesz kłamał bez przerwy to POLACY za 3 lata nie będą glosować na PIS.Ale IS ma już następne wybory wygrane w b kieszeni i to z dużo więcej posłami w sejmie. Ty myślisz , że jak będziesz bez przerwy kłamał to coś pomożesz NOWEJ LEWICY czy TARGOWICY. Tak cię cię zmanipulowali ci z TVN24, wstyd.

e2rds

takaprawda, pomyśl nim napiszesz, czy myślisz ze wysokość kary odstraszy menela, przecież on z tych kar i tak się śmieje bo ich nigdy nie zapłaci, a nawet jak pójdzie siedzieć, to dostanie państwowy wikt i opierunek i ciepełko. Nawet co niektórym to zimą to odpowiada, a oni i tak będą się załatwiali cokolwiek by tam zrobił.

~takaprawda

Tak posadzić więcej drzew aby menele mieli gdzie mocz spuszczać. A smród był by tam nie do wytrzymania . Jak najmniej drzew aby menele się za tymi drzewami nie chowali i nie srali po tym rynku. Zainstalować monitoring taki który nawet w nocy każdego menela rozpozna, wielkie kary za wypróżnianie się tym menelom walić. Bo inaczej to szkoda tam złotówki inwestować bo hejterzy i menele ten w przyszłości piękny rynek obrócą w gnojowisko i ściernisko.

e2rds

nirtowes, nie wiem czy jesteś naiwny, czy nie powiem inaczej, ja też mam 70 lat, ale potrafię myśleć. To co piszesz, że obecna władza dzieli się z innymi to tylko świadczy o tym żeś niekumaty. Obecna władza by się utrzymać przy władzy zabiera jednym ich odkładane na przyszłość pieniądze i lekką ręka rozdaje bo to nie ich pieniądze, nie władzy, tylko podatnika, czy tak to trudno zrozumieć. Ten twój wiek 70 lat już powinien dać ci troszeczkę do myślenia, chyba, że obecne pokolenie pracujących masz w d...ie byle tobie było dobrze, a rządzą takie same dziadki jak my i tak samo na tym pokoleniu pracujących zależy jak i tobie, obudź się wreszcie.A jeśli chodzi o kradzieże i sprzeniewierzenia, to już przebili wszystkich dotychczasowych rządzących.

~nirtowes

Moze i PIS i ta wladza nie jest idealna i nie pasuje wszystkim jednak co by nie mówić jest to najlepsza wladza od czasów II wojny światowej. ,a w Polsce nigdy za mojego życia a mam juz 70 lat nie było tak dobrze żyć jak teraz za rządów PIS i zjednoczonej prawicy.I to nie jest wyłącznie poje zdanie.Po prostu dołączam sie do zdania młodszych znajomych.A ze sa ludzie którym sie to nie podoba??No coz w każdym kraju sa niezadowoleni ale to nie znaczy ze jak jednej połowie sie coś niepodobna to znaczy ze trzeba zmieniać rzady bo druga polowa jest zadowolona wiec.....Oby dalej ta droga PIS .Chociaż tez kradniecie jak poprzednicy ale chociaż dzielicie sie tym z innymi.Ale zdaje sobie sprawę ze niezadowolonych tu nie przekonam bo nie znaja czasów jak bywało.

maszynista

Racja tam na rynku nie trzeba nic betonowac. Trzeba dosadzic wiecej drzew tylko wiekszych nie takie patyki.Muszla koncertowa nie potrzebna,bo koncertow bardzo dlugo nie bedzie z powodu braku kasy.Trzeba tez postawic wiecej lawek takich wygodnych .A te miliony to chyba maja byc wydane na likwidacje sieci slupowej i zamiana na kablowa.Po co to komu jak jest dobrze i dziala .

~Mrco

Posadzić nowe drzewka,zrobić trawniczki,ławeczki i git.Po co wywalić znów miliony złotych.Na rynku potrzebna jest tylko kosmetyka a nie kolejna rewitalizacja.

~Ppp

Jak to Lucek - wycinka drzew i beton. Jaka była różnica między granitem a betonem? Naprawdę warto kłaść syfiasty beton?

~Dodo

Każdy chłopak powinien mieć parę dziewczynek do zaproponowania jak w Berlinie czy Paryżu a w Rynku w witrynach też powinno się lansować parę kobitkę pewnie Rozwadów by się rozruszał jak by było parę takich legalnych lokali a nie cichociemne flamingo ! wszak jesteśmy w unii europejskiej

~Pieron

Nitrowes, a Ty ten sam tekst na s. Net wklejasz? Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 12:24, w temacie o budownictwie mieszkaniowym. Ile te urzędowe trole mają płacone. Wy też z urzędu zostaniecie pogonieni, do uczciwej pracy.

~Pieron

Wizjoner to że PiS nie ma z kim przegrać nie oznacza, że są tacy dobzi, tylko że opozycja jeszcze gorsza. Ale żeby pis chwalić to trzeba mieć nie rowno na strychu.

~taka prawda

Jakby wygrała ta znienawidzona opozycja to by robili to samo co KANONOWICZ z BIAŁEGOSTOKU mówił , że jak go POLACY wybiorą to nic w POLSCE nie będzie. Bo im się nigdy nic robić nie chciało.

~Tusk

Jakby opozycja w Stalówce rządziła to by niczego nie robili, jak teraz...

~nirtowes

Moze i PIS i ta wladza nie jest idealna i nie pasuje wszystkim jednak co by nie mówić jest to najlepsza wladza od czasów II wojny światowej. ,a w Polsce nigdy za mojego życia a mam juz 70 lat nie było tak dobrze żyć jak teraz za rządów PIS i zjednoczonej prawicy.I to nie jest wyłącznie poje zdanie.Po prostu dołączam sie do zdania młodszych znajomych.A ze sa ludzie którym sie to nie podoba??No coz w każdym kraju sa niezadowoleni ale to nie znaczy ze jak jednej połowie sie coś niepodobna to znaczy ze trzeba zmieniać rzady bo druga polowa jest zadowolona wiec.....Oby dalej ta droga PIS .Chociaż tez kradniecie jak poprzednicy ale chociaż dzielicie sie tym z innymi.Ale zdaje sobie sprawę ze niezadowolonych tu nie przekonam bo nie znaja czasów jak bywało.

~WIZJONER

Do pieron, będziesz miał zmianę władzy jak mi kaktus na ręce wyrośnie. Ale jak mówią pomarzyć ci zawsze wolno, PIS nie ma z kim przegrać i jeszcze długo nie będzie miał z kim przegrać. Ty jesteś największym frustratem w POLSCE co mu odbija już od 2015 roku. Bo odtąd PIS wszystko wygrywa jak chce i z kim chce.

~@lombardo

Nic im nie pozostaje tylko ujadanie
żałosne i nudne to jest

~lombardo

Oj wyją hejterzy opozycji... nic tylko wycie im pozostaje, stalowa pięknieje, a te szkodniki tylko narzekają

~Pieron

Ministrant nadberezny specjalista w każdej dziedzinie znowu zabrał głos. Ciekawe gdzie będą pracowały te asy po zmianie władzy, chyba w kościele. Może się za naukę wezmą. Chociaż umysł już nie jest tak chlonny.minister weber i prezydent nadberezny, niech mnie ktoś uszczypnie.