Radni chcą nowych bloków. Niektórym marzy się przyłączenie Pysznicy do miasta

Image

Rada Miasta dała zielone światło dla utworzenia Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli. Jej udziałowcem, oprócz gminy, będzie Krajowy Zasób Nieruchomości. Podjęcie tej decyzji jest początkiem realizacji zamierzeń związanych z budową osiedla parkowego w Charzewicach. W planie jest budowa 1250 mieszkań, które mają powstać do końca 2025 roku.

Prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny ma nadzieję, że dzięki realizacji programu mieszkaniowego zatrzyma odpływ mieszkańców ze Stalowej Woli. Chciałby, aby te osoby, które dojeżdżają do naszego miasta do pracy, mogły się tutaj osiedlić.

Powstanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej zwiększy dostępność mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Spółka ta stanie się alternatywą dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy lub którzy nie chcą się wiązać z długoletnim zobowiązaniem finansowym.

- Dzisiaj 40% młodych ludzi w wieku rozwojowym jest poza nawiasem akcji kredytowej. Ludzie młodzi wchodzący na rynek pracy, w dorosłe życie, po ślubie, nie mają zdolności kredytowej dlatego, że nie mają pieniędzy na wkład własny. Dzisiaj banki żądają już nawet 30% wkładu własnego. Łatwo policzyć jakie są to pieniądze na sam początek, już nie mówię o wykończeniu tego mieszkania, o innych rzeczach. (…) My chcemy kierować tę ofertę do ludzi, którzy są za bogaci na mieszkanie komunalne, ale nie stać ich na kredyt mieszkaniowy. Oni znajdują się w pułapce. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie jakiegoś poluzowania warunków brania kredytów hipotecznych- mówi Michał Sroka, zastępca prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Dzięki współpracy miasta z Krajowym Zasobem Nieruchomości możliwa będzie realizacja budownictwa mieszkaniowego na gruntach z zasobu KZN. Radna Joanna Grobel- Proszowska w tym aspekcie widzi wiele korzyści dla miasta.

- To co się udało Rzeszowowi, u nas tak łatwo się nie uda, a bardzo byśmy marzyli np. o tym żeby dołączyć gminę Pysznicę do Stalowej Woli. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty, możliwość odrolnienia, możliwość powiększania areału gruntów, w których mogą powstać mieszkania, możliwość pozyskania nowych inwestorów i zapewnienia rynku pracy dla ludzi, którzy tu dojeżdżają, to byłoby grzechem z tej inicjatywy nie skorzystać- mówi Joanna Grobel- Proszowska.

W czasie dyskusji nad uchwałą zabierało głos także kilkoro innych radnych. Radna Renata Butryn apelowała o to, by miasto nie zapominało o osobach starszych. W jej przekonaniu dla nich powinny być przewidziane mieszkania na parterze bloków. Zastępca prezesa KZN Michał Sroka przekonywał, że nikt nie zostanie wykluczony z nowego programu mieszkaniowego. Również prezydent miasta zapewnił, że będzie mieć na uwadze także potrzeby seniorów.

Za przyjęciem uchwały w sprawie utworzenia SIM-u zagłosowało 17 radnych, 3 osoby wstrzymały się od głosu. Szacunkowa wartość budowy nowego osiedla opiewa na 300 mln zł. Miasto na ten cel zaciągnie preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 120 mln zł (kredyt będzie spłacany przez SIM z wpływów z płatności czynszowych a jego wysokość może wynosić od 80% kosztów inwestycji).

Fizyczne rozpoczęcie budowy nowego osiedla planowane jest na II kwartał przyszłego roku. W IV kwartale 2023 roku pierwsi najemcy otrzymają klucze do mieszkań. Całe osiedle ma zostać wybudowane do końca 2025 roku.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Pomysłowy

Wara od Gminy Pysznicy, jako mieszkaniec tej Gminy i były mieszkaniec Stalowej Woli nie chcę tej koślawej biurokracji miejskiej i większych podatków stalowowolskich. Dajcie nam spokój, bo będzie gorąco, na pewno nie zgodzimy się na przyłączenie. Spróbujcie może z inna gminą, nam dajcie święty spokój. A Pani Proszowska niech się zajmie przyłączeniem np. innych firm ( np. ENESTY ) do firmy męża lub niech wreszcie zwolni miejsce młodym prężnym z nowoczesnymi pomysłami.

~BYŁY

Byłem mieszkańcem Stalowej Woli przeniosłem się do Pysznicy ponieważ nie bardzo dało się tam żyć. Ilość urzędników przez duże U , jest nie do przejścia . Tak duża liczba urzędników dobija każdego mieszkańca tego miasta.
W Pysznicy wiadomo kto tu rządzi Wójt. Ścieżka załatwiania jest prosta i każdy mieszkaniec go zna bo go wybierał i na bieżąco go ocenia bo za jakiś czas będą wybory.

~andrzej

do andrea ,przemysł lekki to masz w swojej głowie , lekko ci to przechodzi przez myśl widzę ,ale nie masz pojęcia jakim przemysłem mamy do czynienia w naszym mieście. po twojej wypowiedzi widzę ,że jesteś młodym człowiekiem i krzywo sikasz jeszcze. więc dla twojej nie wiedzy ,dodam ,że w Stalowej Woli mamy wiele zakładów z ciężkim przemysłem. i radzę ci nie drażnij ludzi którzy ciężko pracują.

~Obiektywny

Precz od Gminy Pysznica, po to przeniosłem się do niej żeby nie mieszkać w Stalowej Woli. W Urzędzie Gminy Pysznica, można szybko i z kulturą wszystko załatwić. Natomiast z własnego doświadczenia,w Urzędzie Miasta Stalowa Wola, była rozpacz, szukało się okazji aby mieszkańca odstawić na później albo sprawę przerzucić na innego lub powiat. Tak miałem z uregulowaniem, właściwym działki garażowej. Sprawa trwała blisko 2 lata.

~Andrea

Nie wycinać lasów a myślę że rozwój Stalowej i może i inwestycje po prawej stronie Sanu, huta i elektrownia na tej wielkości miasto z ewentualnym rozwojem przemysłu lekkiego i usług zupełnie wystarczy.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, co można udawać greka, bzdury piszesz jak potłuczony, ja pisałem tylko, że nie należy lekceważyć obostrzeń i pisałem, że prędzej, czy później każdy z nas zachoruje, ty też i nie wymigasz się od tego. Mało tego, każdy z nas będzie chorował nie raz i nie dwa, a wiele razy, to tylko kwestia odmiany wirusa i czasu, jedni to przejdą bezobjawowo, inni z niewielkimi objawami, a jeszcze inni umrą i to nieuniknione, cyt: "Przynajmniej ty nie będziesz bajdurzył , że nie ma żadnego koronawirusa." i nigdy kłamco nie pisałem, że nie ma żadnego wirusa, w tym momencie znów wychodzisz na kłamcę. Szczepionka nie uodparnia cie od wirusa, tak samo jak jego przebycie nie uodparnia cię na dalsze zachorowania. Szczepienie i przechorowanie wirusa łagodzi tylko kolejne zachorowanie, tyle i tylko tyle, to będzie trwało dotąd, aż cała populacja uodporni się na to świństwo, ale dalej będą zachorowania, tylko mogą mieć formę łagodnego kataru, bo natychmiast układ immunologiczny będzie to świństwo rozpoznawał i nawet bez twojego udziału zwalczał. To jest wirus i on ciągle mutuje.

~taka prawda

Do e2rds, no dobrze , że się przyznałeś do koronawirusa bo wcześniej jak cię ostrzegałem to udawałeś greka. Teraz wim dlaczego tygodnie nie było twoich pseudo mądrości na tym portalu. A z tym , że wszyscy zachorują na COVIDA to nie prawda bo mówiło się o tym zanim opracowano szczepionkę. Przynajmniej ty nie będziesz bajdurzył , że nie ma żadnego koronawirusa.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, ja PSA to myślę, że w wieku 70 lat mam lepsze od ciebie i to co najmniej 3 razy. Ja nic nie lekceważę, a jeśli chodzi o koronawirusa to każdy go będzie przechodził, prędzej czy później, ja to mam za sobą.

~taka prawda

Do e2rds, jak się cieszę , ze się odezwałeś bo się martwiłem o ciebie. Bo wiem , że lekceważyłeś zagrożenie koronawirusem i myślałem , że jesteś już po drugiej stronie. Ale pewnie byłeś w szpitalu z twoją prostatą bo w twoim wieku już prawie każdy facet ma z tym problemy.Naprawdę się cieszę , że żyjesz bo z kogo bym się nabijał jak nie z ciebie. Żyj i pisz więcej bo moje życie bez twoich rozmyśleń było trochę smutne. A poglądy mamy całkiem inne bo ja jestem człowiekiem prawym a ty '' lewym.''

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, ale matematyki nie da się oszukać. Żebyś miesięcznie wydał na podatki różne 10 tys. zł( a ty piszesz o podatkach, rozumiesz, podatkach), więc licząc że gdybyś pił 1 flaszkę alkoholu dziennie(co u ciebie raczej niemożliwe) i palił dwie paki dziennie w co nie wierzę, to na te produkty wydał byś 2 tys. zł z tego podatek to 1,6 tys zł. Żywność opodatkowana jest 5 % więc, żeby zapłacić 1000 zł podatku musisz wydać 20 tys. miesięcznie, na paliwa 400 zł podatku to jest wydatek 800 zł / miesiąc, wydatki mieszkaniowe to 2 tys. w tym podatek to 460 zł, zostaje podatek od płacy 18 % i wynosi 6540 i żeby się to zbilansowało to zarobek brutto wynosi nie mniej jak 36 tys miesięcznie. Inaczej to się nie zbilansuje i wtedy dopiero te wszystkie podatki wyniosą 10 tys zł miesięcznie. Nawet te papierosy i alkohol to nie jest duży podatek wbrew pozorom.

~taka prawda

Do e2rds, tylko z wypłaty płacimy na służbę zdrowia , ZUS, czy podatek od dochodu majątek co miesiąc. Po za ty akcyzę od paliwa , papierosów czy alkoholu to jak wszystko policzysz to wychodzi majątek.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, idiotę to możesz robić z siebie, ze mnie nie zrobisz, a po to zbieram te twoje komentarze by ci udowadniać, że notorycznie kłamiesz. A jeśli już chodzi o ścisłość to kolejny raz mataczysz, jeśli tych różnych podatków jak piszesz, płacisz 10 razy tyle co ja, to musi twój przychód być ponad 50 tys. nie można wydawać na różne podatki 10 tys. miesięcznie, przy przychodzie np 15 tys, bo podatek stanowi max. 23% wartości towarów, ale pseudointeligent o tym nie wie i głupoty pisze coraz głębiej się pogrążając, tu jest prosta matematyka, dlatego nie kłam.

~taka prawda

Do e2rds, po co te brednie powtarzasz i po co zbierasz moje komentarze. Ja pisząc o podatkach miałem na myśli wszystkie podatki jakie płacę a nie tylko od wynagrodzenia. Nawet jak robisz zakupy to płacisz podatek VAT co dziwne od pieniędzy które już zostały opodatkowane. A hipermarkety chwalą się moimi pieniędzmi ile to oni płacą do państwa podatków. Jedyne jakie płacą podatki [te hipermarkety] to do miasta od majątku stałego, powierzchni handlowych. A przecież POLACY posiadają mieszkania własnościowe, garaże budynki działalności gospodarczej i za wszystko trzeba płacić podatki co roku. Tylko po co ja to tobie tłumaczę.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, to kolejne twoje kłamstwo, cyt:
18 Listopada 2020 14:37:38~lekarz
Do e2rds, oj emerycie ty wierzysz w bajki jak malutkie dziecko chociaż jak mówią starsi ludzie dziecinnieją i jest coś w tym prawdy. O emeryturach bez podatku i to tylko KRUSOWSKICH to mówi PSL bo chcą się podlizać ludziom ze wsi. Tylko jak bli pzy korycie 8 lat razem z PLATFORMĄ pseudo OBYWATELSKĄ to czemu tego nie zrobili. Obiecanki , cacanki a głupiemu radość bo gdyby to zrobili to zaraz emeryci z ZUS by mówili , że są dyskryminowani. Wszyscy emeryci na całym świecie płacą podatki, a wiesz dalczego tak musi być bo zaraz młodzi by powiedzieli , że robimy na starych a oni nawet podatków nie płacą. Ale jest wiele krajów np,. w AZJI gdzie nie ma żadnych emerytur a starsi muszą być dochowani przez dzieci. Wyobraź sobie swoje życie na garnuszku swoich dzieci? A tak po za tym po co to twoje chamstwo co chcesz tym ugrać?18 Listopada 2020 14:37:38~lekarz
Do e2rds, oj emerycie ty wierzysz w bajki jak malutkie dziecko chociaż jak mówią starsi ludzie dziecinnieją i jest coś w tym prawdy. O emeryturach bez podatku i to tylko KRUSOWSKICH to mówi PSL bo chcą się podlizać ludziom ze wsi. Tylko jak bli pzy korycie 8 lat razem z PLATFORMĄ pseudo OBYWATELSKĄ to czemu tego nie zrobili. Obiecanki , cacanki a głupiemu radość bo gdyby to zrobili to zaraz emeryci z ZUS by mówili , że są dyskryminowani. Wszyscy emeryci na całym świecie płacą podatki, a wiesz dalczego tak musi być bo zaraz młodzi by powiedzieli , że robimy na starych a oni nawet podatków nie płacą. Ale jest wiele krajów np,. w AZJI gdzie nie ma żadnych emerytur a starsi muszą być dochowani przez dzieci. Wyobraź sobie swoje życie na garnuszku swoich dzieci? A tak po za tym po co to twoje chamstwo co chcesz tym ugrać? Uwierz mi ja płacę 10 razy więcej podatków jak ty więc jestem dla państwa bardziej pożyteczny.

Wyraźnie powtarzam ostatnie zdanie, cyt: "Uwierz mi ja płacę 10 razy więcej podatków jak ty więc jestem dla państwa bardziej pożyteczny." więc jeśli ja płacę od ponad 5 tys. prawie 1 tys. podatków, a ty 10 razy więcej to kto tu kłamie, bez dalszego komentarza.
jan nie podniecaj się przed czasem, bo nie błysnąłeś.
Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura i kolejny raz kłamcę.

~jan

Do taka prawda , BRAWO uspokoiłeś tego emeryta na długi czas. Tak podskakiwał aż się się mu odechciało głupoty i brednie produkować.

~jan

Do taka prawda , BRAWO uspokoiłeś tego emeryta na długi czas. Tak podskakiwał aż się się mu odechciało głupoty i brednie produkować.

~kibic

Do agnieszka ,daj se siana ze swoją głupotą.

~kibic

Do agnieszka ,daj se siana ze swoją głupotą.

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

~taka prawda

Do emeryta e2rds, po pierwsze nigdy nigdzie nie komentowałem , że zarabiam 50 tysięcy na rękę bo tyle nawet prezydent POLSKI nie zarabia. Już całe miasto z twoich bajek się śmieje i ma wielki ubaw a ty udajesz mądrego. W obecnych czasach mieszkania za 3,700 złotych za metr kwadratowy to JAK za darmo. Słowo jak ma tu zasadnicze znaczenie jeśli rozumiesz o czym komentuję. Bo porównując ceny mieszkań we wszystkich miastach w POLSCE to nigdzie nie ma takich tanich mieszkań. A nasze CENTRUM SPORTOWE to nawet jakby 100 milionów kosztowało to warto było w to CENTRUM zainwestować bo to wizytówka naszego obecnie miasta. Tylko komu ja to tłumaczę i kogo uczę. Ja się hejtu brzydzę tak jak hejterów ale prawda musi być wszędzie głoszona. Twoje pseudo argumenty to możesz hejterom opowiadać a nie inteligentnym ludziom.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligent znów kadzi, mieszkanie po 3700 zł za metr kwadratowy to prawie za darmo, stadion za 65 mln też prawie za darmo, a jeszcze mamy pseudointeligenta zarabiającego, jak sam się chwalił po 50 tys. miesięcznie, to też hejtując pracuje prawie za darmo.

~miro

~taka prawda
Ej to może powiedz ludziom z lubelskiego czy świętokrzyskiego jakie zarobki mamy to zaczną do nas masowo przyjeżdżać.
Już na dniach Lucjan rozpoczyna budowę nowych osiedli, będą mieli gdzie mieszkać.
Stalówka rozrośnie się do 100k mieszkańców jeszcze do końca kadencji pisu.
A potem łykniemy Rzeszów a w końcu i Warszawę!

~~"Za PLATFORMY tacy jak ty pracowali za 3 albo 4 złote na godzinę i jeszcze się cieszyli , że mają robotę."
Pamiętam!
Sam za reżimu tuska robiłem za 50gr na godzinę a po robocie biłem się z ludźmi o mirabelki na działkach żeby było co do gara włożyć.
A potem na szczęście przyszedł Jarosław Zbawiciel Słońce Podkarpacia i dał nam wolność i dobrobyt.

~taka prawda

Do miro, po RZESZOWIE to w STALOWEJ WOLI są najlepsze zarobki na PODKARPACIU. Nawet w LUBELSKIM czy w województwie ŚWIĘTOKRZYSKIM nie ma nigdzie takich wysokich zarobków ja u nas w mieście. Za PLATFORMY tacy jak ty pracowali za 3 albo 4 złote na godzinę i jeszcze się cieszyli , że mają robotę.

~miro

~taka prawda
~~ Ceny mieszkań nie dyktują prezydenci polskich miast a rynek i zarobki.

Słuszna uwaga.
Jest tanio bo nikt tu nie chce mieszkać.
Nie wiem czy to jest powód do radości.
Kto może wyjeżdza, miasto nie ma żadnej przyszłości i żadne błonia, pomniki czy muzea tego nie zmienią.

Potrzeba inwestycji i dobrze płatnych miejsc pracy a tego nie mamy i mieć nie będziemy za tej władzy.

~taka prawda

Do andzia , czy ty nic nie wiesz co się w mieście dzieje. Mieszkania na ulicy ORZESZKOWEJ w tych 2 nowych blokach sprzedaliśmy prawie za darmo po 3 tysiące 700 złotych za metr kwadratowy. Takiej taniochy nie ma nigdzie w POLSCE a jeszcze wybudujemy tam jeden blok w cenie nie dużo wyższej niż w tych 2 blokach już zamieszkanych. Więc ciesz się , że mamy takie tanie mieszkania w naszym mieście. Mieszania w RZESZOWIE aczynają się o 10 tysięcy za metr kwadratowy a są też po 20 tysięcy za metr kwadratowy wszystko zależy od okolicy i piętra w bloku. Ceny mieszkań nie dyktują prezydenci polskich miast a rynek i zarobki.

~Andzia

Komunalne i komunalne. A co z ludźmi średnio zamożnymi którzy ciężko pracują ,odłożyli grosza na wklad własny i stać ich na spłatę sredniej wielkości kredytu ?Komunalnego nie dostana(bo się nie kwalifikują), a kupno nowych mieszkań od dewelopera jest dla nich nieosiągalne(przecież to co wybudowali deweloperzy w mieście to mieszkania dla bogaczy!) .Ceny takich mieszkań są droższe niż np.w Rzeszowie.P.Prezydencie proszę pomyśleć o takich osobach,rodzinach itp.Ci którzy są w stanie kupić mieszkanie ale za rozsądną cenę.Nie tylko mieszkania dla osób,które mają nieco gorszą sytuację finansową ,ale też dla osób z średnim statusem majątkowym.

~A swistak

Fajny pomysl. Prezydent Nadberezny dba o nas i dotrzymuje slowa. Najpierw fabryka maseczek, teraz bloki

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, kiedy ty w końcu zrozumiesz, że jeśli ktoś coś dostaje, to nie dostaje od rządu Palca i Sznura, bo on g...no ma nie pieniądze, tylko dostają pieniądze podatnika, rozumiesz podatnika, tych pracujących z których i ty dostajesz jako urzędnik państwowy hejtujący w godzinach urzędowania i ci wszyscy rządzący. Jak tu głosisz, że Polacy obecnie zarabiają majątki, to śmieszny jesteś, chyba ty co chwaliłeś się, że mija emerytura to z twoich podatków bo zarabiasz 10 razy więcej niż moja emerytura, to ile kradniesz hejtyjąc z tego państwa, bo truteń w ulu żywi się miodem robotnic sam nic nie produkując.

~WIZJONER

Do miro, w porównaniu do czasów jak przy korycie siedzieli ci z peło a POLACY zarabiali 3 do 4 złotych na godzinę to teraz POLACY zarabiają majątek . Takiego dobrobytu jeszcze nigdy w POLSCE nie było. Bo większość POLAKÓW dostaje co miesiąc oprócz wypłaty majątek od rządu PIS.[ wszystkie programy dla wszystkich POLAKÓW].

~WIZJONER

Do miro, po co się kompromitujesz na maksa. Najpierw coś gęgasz , że mało zarabiamy w STALOWEJ a potem gęgasz, że młodzi wolą mieszkać w swoich domkach. A wiesz , że budowa domku z działką kosztuje około pół miliona złotych. To ile ci młodzi by musieli zarabiać aby odłożyć pół milona złotych. Oni nie mają nawet 200 tysięcy aby sobie kupić mieszkanie własnościowe w bloku z drugiej ręki a o domku to nawet sobie nie marzą. To marzenie dla nich tzw. ściętej głowy. Ale wam się hejterzy we łbach poprzewracało. Za komuny człowiek 10 lat pracował ab dostać przydział na mieszkanie w loku i to nie na własność tylko do użytku. W momencie gdy odchodził z huty mieszkanie musiał oddać bo nie był właścicielem.