Łóżko dla każdego, czyli dobranoc, śpij słodko

Image

Wybór dobrego łóżka dla każdego człowieka powinien być priorytetem. Urządzając domową sypialnię, czy to dla małego, czy dużego domownika, trzeba pamiętać, że co najmniej 1/3 naszego życia spędzamy śpiąc. Sen jest kluczowy dla naszego zdrowia i samopoczucia. Stanowi o sukcesach w życiu, relacjach międzyludzkich i prawidłowym funkcjonowaniu, również wśród młodszego pokolenia. Pamiętając, że niewyspane dziecko jest marudne, zapewnijmy mu właściwy sen…

Łóżka dla dzieci

Nasi milusińscy, zwłaszcza ci, którzy przyszli dopiero co na świat, większość czasu spędzają śpiąc. Później ten czas przeznaczony na sen skraca się, a maluszek głośno protestuje gdy mama, tata czy babcia chcą go położyć na drzemkę. Zobacz jak może wyglądać łóżko chłopięce dla najmłodszych pociech.

Co zrobić by dziecko chętnie kładło się do własnego łóżeczka? Dziś z pomocą przychodzą nam producenci mebli. Łóżko dla dziecka nie musi być tradycyjne. Może kojarzyć się z bajkami, przygodą i frajdą. Ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

Łóżka dziecięce, czyli czas rozpocząć przygodę

Najfajniejszą częścią dnia każdego dziecka jest czas na zabawę. Klocki, rower, huśtawka, a później szalona gonitwa wśród drzew. A kiedy przychodzi czas na sen, trzeba porzucić przyjaciół z piaskownicy, wyciszyć się i zamknąć oczy. Dla małego odkrywcy idealne do tego będzie łóżko domek. Niech sen będzie kontynuacją dziecięcych przygód. W prywatnym domku może spać się znacznie lepiej. A tak prezentować się może łóżko młodzieżowe

Samo łóżko to za mało. Kupno materaca do łóżeczka to ważna decyzja. Z czego ma być on zrobiony, czy powinien być miękki, twardy, czy ze sprężynami, a może napełniony pachnącą trawą? W tym zakresie wybór również jest spory. Materac to przecież nieodłączna część łóżeczka. Inny należy wybrać dla alergika, a jeszcze inny dla miłośnika miękkiego podłoża.

A może by tak pójść dalej w pomysłach?

W każdej rodzinie dzieci są najważniejsze. I to dla nich rodzice gotowi są sięgnąć po gwiazdkę z nieba. Czy łóżko dla chłopca może być wyjątkowe? Nie tylko może, ale nawet i powinno. Przecież nasz ukochany urwis może być szczęśliwy również zasypiając w swoim ukochanym łóżeczku. Łóżko dla chłopca to kraina niekończących się zabawek i marzeń o przyszłości. Kierowca rajdowy, astronauta, a może jeszcze ktoś inny? To jest realne i w zasięgu ręki już teraz. Ale oferta „senna” powinna też mieć dział dla tych, którym plac zabaw nie chce wyjść z głowy i nocą. Tutaj sprawdzą się łóżka ze zjeżdżalnią. Bo gdy się rano wstaje, od razu można przystąpić do ulubionej zabawy i zjechać w ramiona mamy jak na placu zabaw, prosto ze zjeżdżalni.

A co z naszymi księżniczkami? Prawdziwa dama potrzebuje wiele różu, pasteli, tiulu i mięciutkich tkanin i odpowiedniego wnętrza. Łóżko dla 2 latki może diametralnie różnić się od tego dla starszych dzieci. Podobnie łóżko dla 2 latka. Chłopcy w tym wieku mają już swoje pomysły i potrzebują do tego pola do wyobraźni, a troskliwa mama lub tato mają to na względzie.

Łóżeczka w zależności od wieku dziecka

Bardzo małe dzieci potrzebują znacznie więcej snu niż starsze dzieci czy osoby dorosłe, dlatego pokój dziecięcy należy wyposażyć w wysokiej jakości łóżko dziecięce, które zapewni zdrowy i spokojny sen. Dobrać je należy w zależności od wieku i potrzeb, a co za tym idzie, przy kupnie łóżka należy zwrócić uwagę nie tylko na jakość wyrobu, ale również na wielkość. Dzieci do 2- 3 roku życia powinny spać w małym łóżeczku. W tym przypadku sprawdzi się łóżko dla dziecka z barierką.

Dzieci do 6 roku życia powinny korzystać z łóżek o wymiarach ok. 130-160 x 70-90 cm. Dzieci w wieku szkolnym mogą już spać w łóżkach od 180 x 80 cm. Tutaj mamy do wyboru łóżka dziecięce z różnych materiałów. Sprawdza się równie dobrze drewno lite, jak i laminat. Przed zakupem trzeba zastanowić się nad różnorodnym wyposażeniem. Może to być dostawka, szuflada, barierka. Łóżka chłopięce mogą przypominać postaci z bajek lub samochody, które tak chłopcy kochają. Łóżko dziewczęce może przypominać krainę księżniczek. Dziewczynki przecież są inne niż chłopcy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =