Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

Image
Piękny gest amerykańskiej firmy Raytheon Technologies- przekazała Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli środki na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Sprzęt będzie wykorzystywany do leczenia pacjentów zarażonych wirusem COVID-19.

Raytheon Technologies z siedzibą w Waltham w stanie Massauchusetts, to jeden z największych koncernów w branży lotniczej, kosmicznej i obronnej. Jeszcze w ubiegłym roku zawarł on umowę z SPZZOZ Powiatowym Szpitalem Specjalistycznym w Stalowej Woli, na przekazanie mu wsparcia w postaci środków na zakup medycznych pomp infuzyjnych. Kwota ofiarowana stalowowolskiej lecznicy przez firmę Raytheon Technologies, to 17 800 dolarów. Medyczne pompy infuzyjne to urządzenia stosowane do bardzo precyzyjnego, dokładnego podawania leków, w trybie ciągłym lub cyklicznym. Są jednym z podstawowych elementów wyposażenia stanowisk anestezjologicznych, używa się ich także na oddziałach intensywnej terapii, na blokach operacyjnych, na oddziałach noworodkowych czy na szpitalnych oddziałach ratunkowych.

- W naszym przypadku sprzęt ten trafi na oddział, na którym leczymy pacjentów zarażonych wirusem COVID-19. Tam jest nam teraz potrzebny. A po zakończeniu pandemii i powrocie szpitala do normalnego funkcjonowania, przesuniemy go najprawdopodobniej na oddziały kardiologiczne, gdzie tego typu urządzenia też są często stosowane- mówi Grzegorz Czajka, dyrektor SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Sprzęt ufundowany przez amerykańską firmę, trafi do stalowowolskiego szpitala w marcu. W sumie jest to 12 dobrej klasy pomp infuzyjnych wraz z 4 stacjami dokującymi, na których wspomniane pompy można montować i ustawiać w bezpośredniej bliskości pacjenta.

- Cały zestaw kosztował ponad 64 tys. zł. Bardzo dziękujemy darczyńcy, czyli firmie Raytheon Technologies za ufundowanie nam tych urządzeń. To dla nas duże wsparcie, zwłaszcza w dobie walki z epidemią- mówi dyrektor Grzegorz Czajka.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Marta

Nie pomoże sprzęt jak personel nadal będzie traktował pacjentów jak zło konieczne. Od pań pielęgniarek nie można się niczego doprosić. Najlepsi lekarze też odchodzą z tego szpitala. Nawet panie w rejestracji zachowują się skandalicznie wobec pacjentów , Krzyczą zwłaszcza na osoby starsze, są niegrzeczne i aroganckie.Nie raczą nawet odbierać telefonów.

~Joanna

Jeśli sprzęt będzie nie przechodzony i personel będzie umiał obsługiwać to super sprawa

~Mieszkaniec

To podziękuję za miły gest dla naszego miasta. TY

~warte uwagi!

Czy Rafał przetnie wstążkę?

~wiechu

~rsttt Wyskoczyłeś niczym Filip z konopi,pewnie sam dałeś sobie w palnik. Może odpowiesz gdzie NFZ, Ministerstwo Zdrowia? Amerykanom należą się podziękowania,każdy sprzęt pozyskany przez szpital jest cenny. Szkoda tylko,że kadra lekarska się wykrusza. Jednak przypisywanie niemal wszystkich zgonów pandemii jest dużym nadużyciem.

~cst

Coś tu śmierdzi. Ale światło rzuca na to cytat dyrektora (3ci akapit). To wszystko brzmi jak nagroda za grzeczne działanie wg zaleceń "starszych i mądrzejszych" (kosztem zwykłych pacjentów z dolegliwościami innymi niż covid, którzy nie mogą liczyć na normalne leczenie, chyba, że wyrażą zgodę na "podpięcie" ich pod statystyki covid). A pandemia się NIE SKOŃCZY, Panie dyrektorze. Zbyt wpływowe środowiska zbyt dużo zainwestowały, żeby tak po prostu odpuścić, zwłaszcza, że lud wdzięcznie się poddaje manipulacji. Ale dobrze, że pompy są. Lepiej tak, niż żeby ich nie było.

~ekolog

Gdzie w tej umowie jest drugie dno?Ott tak bezinteresownie jankesi cos podarowali? dziwne?

~Stan

No to się wykosztowali ale dobre i to.

~rsttt

Agdzie Owsik się podział ta menda za waszą kasę daje ale w palnik