Kiedy powstanie nowy biurowiec na ul. Okulickiego?

Image

Na forum Rady Miejskiej radny Dariusz Przytuła przypomniał, że 13 września 2019 roku rajcy podjęli uchwałę w sprawie utworzenia spółki, która miała zbudować biurowiec na kilkaset miejsc pracy.

- Głosowaliśmy żeby utworzyć spółkę, bo każdy miał nadzieję, że te 500 miejsc pracy powstanie. Ten budynek w centrum Stalowej Woli miał być już na etapie budowy- mówi radny Przytuła.

Włodarz miasta podkreślił, że nikt nie zrezygnował z tego projektu, a działania, które są obecnie realizowane w tym zakresie, pozwolą na to, by biurowiec mógł powstać do końca 2023 roku. Zaznaczył, że w ubiegłym tygodniu odbyły się 2 wideokonferencje, w których uczestniczyła wiceprezydent Renata Knap, zarząd ARP Operator oraz zarząd stalowowolskiej spółki Urbi Ferro.

- Spółka jest w toku wybierania pracowni projektowej, która będzie tworzyła już projekt budowlany i idziemy zgodnie z harmonogramem, dlatego że oddanie do użytku obiektu będzie do 2023 roku. Prace projektowe trwają. W międzyczasie zmienił się podmiot, który jest odpowiedzialny za realizację tego w ARP. Projekt „Fabryka” został przypisany do spółki ARP Operator- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent wyjaśnił, że trwa wycena działki, na której w przyszłości ma powstać biurowiec.

- Myślę, że w przeciągu kilku tygodni przedstawię na sesji projekt uchwały, który będzie aportem wnosił tą nieruchomość do spółki i będzie stanowił nasz udział, który później będzie rozliczony albo przez udzielenie nam powierzchni w tym biurowcu, albo spłaty finansowej tego kapitału o charakterze niefinansowym, który będzie wniesiony decyzją wysokiej Rady- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak zapowiedziała włodarz miasta, gdy tylko przygotowana zostanie przez biuro projektowe koncepcja architektoniczna, Rada Miejska zostanie z nią zapoznana.

Biurowiec, który ma stanąć u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej będzie wybudowany w klasie B/B+ o i będzie mieć powierzchnię biurową ok. 5 000 m2 (plus powierzchnia usługowa na parterze – ok. 1 500 m2). Proces budowlany będzie prawdopodobnie oparty na materiałach prefabrykowanych, co przyśpieszy terminy realizacji zadania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
kabi

A to Urbi Ferro co to takiego?

e2rds

emerytka, widzisz, tak oni rządzą i jeszcze ci powie taki pseudointeligent, że twoja emerytura to jest jałmużną od tych pracujących i jak może Prezydent Stalowej Woli mieć takiego tumana w swoim najbliższym otoczeniu i być może swojego doradcę, bo on za takiego się uważa pisząc, cyt: "wybudujemy", "zrobimy","postawimy", my król pseudointeligent.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, opracowywanie procesów technologicznych, czy zarządzanie w zakładzie produkcyjnym to całkiem odmienna praca od urzędnika i hejtera płaconego z budżetówki, ale taki pseudointeligent jest za głupi by to zrozumieć, to po pierwsze. Po drugie, z czego ty chcesz mieć te podatki, w takim biurowcu nie będzie żadnego zakładu produkcyjnego, wiec większość będzie miała płacone z budżetu, to będą podatki i płace z ludzi płacących podatki jak obecnie tobie się płaci, zmądrzej w końcu i nie rób z siebie idioty, bo pogrążasz się w swojej głupocie coraz bardziej, lepiej nic nie pisz.

~emerytka

To już dla urzędników zabrakło miejsc-a tyle budynków dla nich przejęło miasto.

~Kangur

Wizjoner do urzędu takich jak ty brakuje sam piszesz wypociny i ublirzasz innym ogarniaj o prawdziwych problemach w mieście

~MAJKA

Co znowu wymyślają z jakimś biurowcem i miejscami pracy przedszkole czeka obiecane tyle czasu i znowu niewypał jak fabryka maseczek szok tak rządzą nasi panowie

~WIZJONER

Do e2rds, jakie to obrzydliwe i podłe te twoje wypociny brednie. Sam całe życie siedziałeś w biurze i ciężko na ciebie pracowali pracownicy fizyczni z huty. Ty oszołomie masz czelność coś o płacach z budżetówki. A skąd były pieniądze na twoją wypłatę bo oprócz papierków nic nie robiłeś . Ja na twoim miejscu o pieniądzach bardzo cichutko bym siedział. Jeżeli szybko zbudujemy to biuro to do urzędu miasta majątek co roku z tego biura będziemy mieli.[podatki]. Ja wiem , że ty masz problemy z myśleniem bo jak byś nie miał to byś wiedział , że bardziej brakuje miejsc pracy dla urzędników niż pracowników fizycznych.

~TeleSrele

Zabrał byś się Nadbereżny za odśnieżanie bo tu masz zdecydowane braki. A o biurowcach to zapomnij.

~Bobo

wieżowiec powinien stać na Rynku w Rozwadowie , zamiast planowanego betonu a w miejscu gdzie tak jeszcze niedawno rosło zboże później sklep meblowy to wydudować drapacz chmur do którego przenieść wszystkie instytucje miejskie , starostwo ze wszystkich budynków które obecnie zajmują na terenie miasta

~trelele

nie wspominając o zasyfionym dworcu, ale akurat w tym przypadku Pan Prezydent ma niewiele do powiedzenia

~trelele

a co z rewitalizacją terenu wokół MDK??

~Stalowianka

Ile by to było mieszkań.Przeprasza i dalej brnie w tą głupotę.

e2rds

Przepraszam, a w którym biurowcu coś się produkuje oprócz urzędników i papierów i to niejednokrotnie płaconych z budżetówki. To mają być te obiecane miejsca pracy rozwijające Stalową Wolę.