Kiedy powstanie nowy biurowiec na ul. Okulickiego?

Image

Na forum Rady Miejskiej radny Dariusz Przytuła przypomniał, że 13 września 2019 roku rajcy podjęli uchwałę w sprawie utworzenia spółki, która miała zbudować biurowiec na kilkaset miejsc pracy.

- Głosowaliśmy żeby utworzyć spółkę, bo każdy miał nadzieję, że te 500 miejsc pracy powstanie. Ten budynek w centrum Stalowej Woli miał być już na etapie budowy- mówi radny Przytuła.

Włodarz miasta podkreślił, że nikt nie zrezygnował z tego projektu, a działania, które są obecnie realizowane w tym zakresie, pozwolą na to, by biurowiec mógł powstać do końca 2023 roku. Zaznaczył, że w ubiegłym tygodniu odbyły się 2 wideokonferencje, w których uczestniczyła wiceprezydent Renata Knap, zarząd ARP Operator oraz zarząd stalowowolskiej spółki Urbi Ferro.

- Spółka jest w toku wybierania pracowni projektowej, która będzie tworzyła już projekt budowlany i idziemy zgodnie z harmonogramem, dlatego że oddanie do użytku obiektu będzie do 2023 roku. Prace projektowe trwają. W międzyczasie zmienił się podmiot, który jest odpowiedzialny za realizację tego w ARP. Projekt „Fabryka” został przypisany do spółki ARP Operator- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent wyjaśnił, że trwa wycena działki, na której w przyszłości ma powstać biurowiec.

- Myślę, że w przeciągu kilku tygodni przedstawię na sesji projekt uchwały, który będzie aportem wnosił tą nieruchomość do spółki i będzie stanowił nasz udział, który później będzie rozliczony albo przez udzielenie nam powierzchni w tym biurowcu, albo spłaty finansowej tego kapitału o charakterze niefinansowym, który będzie wniesiony decyzją wysokiej Rady- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Jak zapowiedziała włodarz miasta, gdy tylko przygotowana zostanie przez biuro projektowe koncepcja architektoniczna, Rada Miejska zostanie z nią zapoznana.

Biurowiec, który ma stanąć u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej będzie wybudowany w klasie B/B+ o i będzie mieć powierzchnię biurową ok. 5 000 m2 (plus powierzchnia usługowa na parterze – ok. 1 500 m2). Proces budowlany będzie prawdopodobnie oparty na materiałach prefabrykowanych, co przyśpieszy terminy realizacji zadania.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ekolog

Nie ma nic bardziej ważnego jak wybudowanie PAŁACU dla władzy naszego miasta. Tylko ten PAŁAC ma być cały ze szkła i mieścić się przy tym nowym rondzie na OKULICKIEGO i POPIEŁUSZKI. Sprzedać wszystkie budynki należące do miasta i STAROSTWO [ te dwa budynki na WOLNOŚCI , budynek MOSTOSTALU na J.P.2. a także tą dyrekcję huty gdzie obecnie działa nasz PAN PREZYDENT L. NADBEREŻNY.] i w tym PAŁACU powinni pracować wszyscy urzędnicy miejscy. Wówczas wszyscy mieszkańcy naszego miasta skorzystają bo mnie będą musieli latać od urzędu do urzędu. Myślę , ze za te budynki zgarnęli byśmy okrągłą sumkę ponad 20 milionów.

daniell

Jeżeli ma tam powstać biurowiec,to dobrze byłoby aby było tam Starostwo, które obecnie jest na drugim końcu miasta

daniell

Jeżeli ma tam powstać biurowiec,to dobrze byłoby aby było tam Starostwo, które obecnie jest na drugim końcu miasta

~Hyccc

Co nam z biurowca jak nie ma gdzie mieszkać. Wynajem drogi ceny jak w Warszawie!!! Zakup od kogoś też ceny z kosmosu

krysz

e2rds, ja bym widział mural z jednym gościem z udręką na ręku

e2rds

jan, myślę, że to było by jeszcze bardziej efektownie z taką tablicą, albo z muralem "na wieczną cześć i chwałę jaśnie panującego faceta z kotem"

~jan

Do taka prawda masz 100 procent racji tam powinien powstać RATUSZ PAŁAC z którego wszyscy mieszkańcy będą dumni.

~40%

Musimy sobie odpowiedzieć na 3 pytania:

1. Czy ten biurowiec po pandemii będzie potrzebny
2. Co tam będzie można przenieść, jeśli nie będzie chętnych?
3. Czy będzie łatwo przekształcić lokale w mieszkania?

Pandemia trwa. Ludzie przyzwyczajają się do pracy z domu. Jeśli nastąpi powrót, to dopiero jesienią. Oczywiście nie wszystkie branże mogą pracować zdalnie, bo gdzieś trzeba przyjmować klientów. Ale większość firm pozostanie przy pracy zdalnej lub przejdzie na tryb hybrydowy. Dlatego określcie, dla kogo budujecie ten wieżowiec i zaprojektujcie go w taki sposób, aby łatwo zmienić jego przeznaczenie w przypadku braku chętnych na wynajem lokali.

Jak to było u nas:

[[ marzec 2020 ]]
Do Polski nadciąga wirus. Firma wydaje polecenie - przechodzimy na pracę zdalną. Co wcześniej było niemożliwe, staje się faktem. Część osób, nie mając odpowiednich warunków do pracy w domu, po kryjomu przychodzi do biura.

[[ czerwiec 2020 ]]
Firma zakłada, że przez wakacje pokonamy pandemię i we wrześniu wszyscy wrócimy do biur.

[[ wrzesień 2020 ]]
Praca zdalna przedłużona do marca, a potem zobaczy się.

[[ grudzień 2020 ]]
Praca zdalna przedłużona do jesieni, a potem tryb hybrydowy.

[[ luty 2021 ]]
Zastanawiamy się, co dalej, ale raczej zostanie tak jak jest. Ludzie wolą pracować zdalnie. Zarząd też.

Nikt nie znalazł bata na tych, co mimo pandemii do biura przychodzą, ale jakiś powód tego jest.

~taka prawda

Do andrzej , ty już zakładałeś partie polityczne największy nieudaczniku w tym mieście. POLACY nigdy nie pozwolą aby tacy ignoranci bez zielonego pojęcia dostali szansę na koryto. Ale wracając do tematu trzeba tam w tym miejscu wybudować PAŁAC RATUSZ. Gdzie wszyscy urzędnicy będą pracować w jednym budynku. A wszyscy mieszkańcy będą mieli blisko do RATUSZA załatwić swoje sprawy.

~andrzej

do taka prawda , jak dojdziemy do władzy to ciebie i takich jak ty to siłą do wariatkowa zawieziemy. więc pracujesz na tą swoją dolę. bezczelny nieudaczniku!!!

umarly

Kiedy powstanie nowy biurowiec na ul. Okulickiego? Zaraz po fabryce maseczek. LITOŚCI. Czy ktoś jeszcze się na to nabiera?

~złomiarz

Budować budynek dla kilkuset pierdzistolskich darmozjadów ? :O

gswiatek

Gość już odpływa na maksa.
Biurowiec, ja prdl...
I znowu zabawkido rączki.
Pan płaci, pani płaci.
W sumie nie jego.

~Gal

Ha ha ha biurowiec. E weźcie się ogarnijcie i popatrzcie co się dzieje z rynkiem pracy. Praca zdalna jest i będzie co raz popularniejszą formą zatrudniania i prowadzenia działalności. Firmy gwałtownie zmniejszają lub rezygnują z wynajmu powietrzni biurowych, no chyba że zapełnicie ten biurowiec swoimi urzędnikami lub kolejną fundacja, agencją z narodowy w nazwie. Zachowujecie się jak w średniowieczu, a świat lata na Marsa. To są pieniądze podatników a nie jakieś tam wirtualne. Douczcie się i obserwujcie świat!

~WHO

to wszystko mrzonka i szukanie posad dla tzw. "lojalsów".... to miasto jest jak prywatny folwark dlatego kto może nogi za pas i emigracja.

usuniety

@ taka prawda

Ja nikogo nie hejtuję*.

* (ang.) hate - nienawidzić, nienawiść.

"Podczas obchodu, zawsze je zamykałem (...)" - miało być.
Mógłbym pisać opowiadania grozy.

~taka prawda

Do 123, człowieku zgłoś się do przychodni na WYSZYŃSKIEGO może jest jeszcze nadzieja dla ciebie. Albo znajdź sobie jakąś uczciwą pracę a nie hejtowanie ci we łbie. Państwo polskie za dużo pomaga różnym nierobom. Ale wracając do tematu tam powinniśmy wybudować duży urząd miasta bo to centralne miejsce w naszym mieście. Z dużym parkingiem pod tym budynkiem z którego wszyscy mieszkańcy będą dumni a te obecne budynki urzędu sprzedać prywatnym przedsiębiorcom i pieniądze zainwestować w nowy urząd miasta. Mogło by tam też znajdować się STAROSTWO POWIATOWE w tym samym budynku.PANIE PREZYDENCIE prosimy zaniechać budowę tego biurowca bo en bezradny wpuszcza PANA w maliny. Żeby nie było tak jak z tym warzywniakiem na rynku.[zieleniakiem].

~Stan

Do~" Po wybudowaniu przekażą KUL-owi

~stw

Ostateczne zniszczenie centrum miasta. Tam nie ma miejsca na parking dla 500 pracowników ani dla ich klientów. W mieście nie ma zapotrzebowania na powierzchnie biurowe. Pusta powierzchnia biurowa nie powoduje powstania miejsc pracy. Rada Miasta powinna wycofać zgodę na tę inwestycję, dopóki koszty nie są wysokie.

~rsttt

poco biurowiec na wsi????

~felek

Czy Pan Prezydent wie ile w Stalowej Woli jest wolnych budynkow na pomieszczenia biurowe,to chyba jest chore miasto.

~pam

Przytulasek znów się lansuje, próbuje rozliczać, jakieś filmiki nagrywa.
Zapomniał o sobie, że obiecał diet nie pobierać jak go radnym wybiorą.
I co?!
Jakoś nie ma lansu o tym gdzie i na co te diety przeznacza smiech2

~mol23

Najśmieszniejsze jest to że wymagania ma ktoś, kto tylko narzeka, donosi i krytykuje.
Do roboty panie radny!

~kiks

Daruś, który ma nagrzane na punkcie covid i noszenia maseczki, akurat w tej sprawie zapomniał, że mamy pandemię...

~zenek

Kiedy bedzie lucjusz przepraszał za to ze ten budynek nie powstał ?

usuniety

Ja na tym Inkubatorze Technologicznym miałem dyżury 24-godzinne (od 7:00 do 7:00).
Jedne z drzwi w toalecie która jest w piwnicy, co pewien czas same się otwierały.
Podczas obchodu, zawsze jest zamykałem, a jakiś czas później - patrząc na obraz z kamery monitoringu - widziałem że znów są otwarte.
Środek nocy, jestem sam w budynku, a tu widzę że w piwnicy same otwierają się drzwi... jak w horrorze.
Otwierały się pod wpływem wibracji od pociągów towarów wjeżdżających na teren Huty Stalowa Wola (tory biegną zaraz za tylnym ogrodzeniem IT).

~Liljana

I kto tam biuro otworzy? Przecież obecne władze miasta nie są w stanie ściągnąć do Stalowej żadnego pracodawcy? Znowu pójdą na te ich pomysły miliony i pustkami będzie budynek świecić jak świetna inwestycja Mostostal czy Tasta. Nawet budynków urzędowych nie jesteście w stanie zagospodarować, tyle przestrzeni nowej kupiliście za publiczne pieniądze.

e2rds

A pseudointeligent chwalił się, że on dużo kasy zarabia, a podatków to płaci 2 razy tyle ile ja mam emerytury i wtedy pytałem to w ilu spółkach pracuje i pewnie w Urbi Ferro też. Wtedy taki wierszyk o worku z piaskiem mu przytoczyłem, tylko, że ten worek napełniony by kłamstwami i co ty na to pseudointeligencie.

usuniety

@ Podatnik

To nie jest ważne.
Ważne jest to, że jeżeli nie masz z czego zapłacić, to nikt nie powie że brakuje pracy, tylko powiedzą że "jesteś człowiekiem z problemami".
I czeka cię blok socjalny typu "Perszing" (jeżeli masz szczęście) albo obozowisko bezdomnych w lesie przy ulicy Przemysłowej.
A co się stało z pieniędzmi które mogły by pójść na zasiłki dla bezrobotnych ?
Poszły w obieg, oczywiście.

~Podatnik

A zarządzie stalowowolskiej spółki Urbi Ferro: Grzegorz Męciński.