Lucjusz Nadbereżny przeprosił za błędy

Image

Na początku stycznia radny Damian Marczak złożył skargę na prezydenta miasta do Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Dotyczyła ona naruszenie jego dobrego imienia. Radny uzyskał odpowiedź na skargę, która w formie uchwały została wpisana w porządek poniedziałkowych obrad Rady Miejskiej.

Analizując przedmiotową sprawę, Rada Miejska, biorąc pod rozwagę stan faktyczny oraz prawny, uznała, że nie jest organem właściwym do rozpoznania wniesionej skargi, a działania prezydenta wskazane w skardze nie mieszczą się w zakresie zadań i działalności organu wykonawczego objętego dyspozycją art. 229 pkt. 3 k.p.a. Ponadto w ocenie Rady nie posiada ona kompetencji do rozpatrywania w sprawach skarg, wniosków i petycji o naruszenie dóbr osobistych. Radni nie posiadają kompetencji aby orzec czy do takiego naruszenia faktycznie doszło, ani też nie są władni określić sankcji w stosunku do osoby, która te dobra naruszyła. W ocenie Rady Miejskiej, działając zgodnie z art. 231 § 1 k.p.a., skargę należy zwrócić skarżącemu ze wskazaniem podmiotu właściwego do jej rozpoznania tj. sądu powszechnego- czytamy w uzasadnieniu skargi.

Niezależnie od tego co znalazło się w odpowiedzi na skargę radnego Marczaka prezydent miasta postanowił przeprosić radnego za swoje słowa.

- Chciałbym przeprosić, bo w tym minionym czasie, w wyniku emocji czasami przekraczałem pewną granicę, która powinna być z mojej strony trzymana w najwyższym standardzie. (…) Ja ze swojej strony apelując o dobrą współpracę, o zgodne budowanie rozwoju miasta Stalowej Woli, chciałbym uczynić ten gest i przeprosić pana radnego Damiana Marczaka za te słowa, które wypowiedziałem pod pana adresem podczas ostatniej sesji- mówił podczas sesji w obecności radnych Lucjusz Nadbereżny.

Radny Damian Marczak poprosił o wycofanie swojej skargi z porządku obrad.

Nie były to jedyne przeprosiny, które prezydent miasta wyartykułował w poniedziałek podczas obrad Rady Miejskiej. W czasie dyskusji dotyczącej budownictwa mieszkaniowego włodarz Stalowej Woli przeprosił za program Mieszkanie Plus, który nie został zrealizowany. Przypomnijmy, że w październiku 2016 roku on sam podpisał list intencyjny w tej sprawie.

- Przepraszam, że ten program się nie udał. Byłem od początku faktycznie zaangażowany w ten projekt i jednocześnie byłem pierwszym krytykiem i osobą, która przekazywała do rządu informację jak powinien wyglądać program mieszkaniowy- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Kilka minut później znów przepraszał. Tym razem chodziło o bloki na ulicy Orzeszkowej, a przepraszał za to, że miasto niepotrzebnie zgodziło się wysłać do komisji dokonującej rozdziału lokali swojego człowieka, bo potem miało tylko z tym problem. Z jednej strony było RODO, z drugiej radni, którzy chcieli wiedzieć na jakich zasadach ktoś dostał swoje M. Później, jak pamiętamy, niejednokrotnie na tym polu dochodziło do niesnasek. Niektórzy sugerowali, że mogło dojść wówczas do nieprawidłowości. Teraz, gdy będzie tworzony regulamin przydziału mieszkań np. na Osiedlu Leśna, miasto już raczej nie będzie chciało popełnić tego błędu i brać udziału w pracach komisji decydującej co się komu ostatecznie dostanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
jusek

Pan prezydent Lucjusz"Hurtem Przeproś" Nadbereżny...
Nie obrażaj,to przepraszał nie będziesz.
Proste.I czego tu nie rozumiesz?

~Wiesiek

No to jeszcze przeprosiny za maseczki i za to że wygrał wybory

~Kruk

A co innego robią Totalni? Totalna ***** burza codziennie od wielu lat.

~Ziomek

Miasto umozliwia budowę mieszkan to i powinno mieć wpływ na przydziały. Organizacja Nasze Miasto wykorzystała sytuacje i wprowadza zamęt w sprawie.

e2rds

Buba, jeszcze jedno, to przypadkiem nie nowy nick lekarza vel pseudointeligenta, tak mi to pasuje po tym wpisie, bo tu faktycznie logiki i rozumu brak.

e2rds

Buba, Buba, to rozumu zguba, oj Buba, Buba.

~kolo

Nadberezny w porównaniu z prezydentem Tarnobrzega to jest GOSC.Dziękować Bogu e takiego mamy.

~***** ***

Przepraszam że głosowałem na pis

~Buba

Moja diagnoza: e2rds - marszczy Freda notorycznie, dlatego jego poglądy oparte są na erekcji falusa, a nie na logos.

~Buba

Moja diagnoza: e2rds - marszczy Freda notorycznie, dlatego jego poglądy oparte są na erekcji falusa, a nie na logos.

~mieszkaniec

żeby te przeprosiny były chociaż szczere. aborygen na pewno coś na tym chce ugrać....

Maurito

L. N. powinien przeprosic Stalowa Wolę że Swoją prezydenturę.

~Nagrody

Czy ktoś wie ile zgarną Andres za wyróżnienie jako PEDAGOG? Co jak co ,ale poczucie humoru to włodarzowi dopisuje .

~Hahaha

@Jacek
Nienawidzi Nadbereżnego Toż to męczennik .Syf ,wyludnienie ,a ty tu o nienawiści

~zawiedziony

Czy opozycja kiedyś przeprosi?
Świetne mieli pomysły w kampanii, naobiecywali...
I CHYJA Z TEGO!!

~Jacek

Pisał to ktoś kto NIENAWIDZI Nadbereżnego...
Naprawdę redakcjo, czy nie można zrobić z sesji rzetelnego artykułu??

~aqq

"Chciałbym przeprosić" a może: chciałbym ale nie przeproszę.
Proszę o jasne wypowiedzi .

~***** ***

Trzaskowski nawiózł mu śniegu do miasta, świnia ...

~ walek

Może chory?

maszynista

A za wyciete drzewa na Skarpie to kiedy przeprosi? na zdjeciach przed wycinka skarpy on sie pokazal z tablica pokazujaca nowe sciezki wytyczone na drzewach .On ten projekt reklamowal.Teren skarpy zniszczony .

~Sasin

Za fabrykę maseczek to już nie ma zamiaru przepraszać??

~jan

.... ,, uznała, że nie jest organem właściwym do rozpoznania wniesionej skargi" .... nic nowego, zdominowani przez PiS radni są tylko kompetentni, perfekcyjni i nieomylni w obronie UCZUĆ RELIGIJNYCH, ewentualnie jeszcze DOBREGO IMIENIA NACZELNIKA PAŃSTWA .....

~Niedobrze mi

Taktyka
.Pieniadze i tak już rozdane..
Ciekawe kto i co kupuje sobie za nagrody .Za księdza Chodę do tej pory nie przeprosiłOmija temat.Czego się tu bać?,Pana Ryszarda uhonorował jako wyróżnionego pedagoga.Czy z tym wyróżnieniem wiąże się nagroda pieniężna? Chyba tak.Kto wierzy w przeprosiny Lucka? Ja nie.

~Masakra

wizjoner? A pod jakim względem Stalowa Wola to najlepiej rozwijające się miasto? Powiększyło miasto swoje granice? Mamy może budżet miasta większy od Rzeszowa chociaż? Przybywa nam liczby mieszkańców? Czy pod jakim względem się tak nasze miasto rozwija? Jakieś nowe (a nie pohuciane) tereny inwestycyjne? A może to tylko Twoje wizje i marzenia? Mogłyby się spełniac te wizje o rozwoju wreszcie i tego nam życzę.

e2rds

Ja wiem, że moje komentarze i odpowiedzi was denerwują, ale obnażają wasz brak wiedzy, dyletanctwo i głupotę, a wy to przypisujecie nienawiści, mądrość nie jest nienawiścią, a że denerwujecie się, prawda boli i tak ma być.

e2rds

~@e2rds, z fałszywymi małpami(@) nie dyskutuje, prawdziwe są o wiele mądrzejsze.

e2rds

wizjoner vel pseudointeligencie, ty masz do cna zryty łeb i nie wiem dlaczego niekiedy tytułujesz się "inteligent" a jesteś taki tuman. Widzisz tumanie, tzn. że wszyscy emeryci to czekają na jałmużnę od pracujących Polaków, to powiem tak, większego idioty i tumana na tym forum nie ma. Każdy emeryt miał potrącane składki emerytalne i od wielkości tych składek obecnie jest tumanie płacona emerytura, natomiast obecnie pracujący ciężko Polacy swoimi podatkami płacą takiemu tumanowi zatrudnionemu na państwowej posadzie na której zamiast pracować to hejtuje i to jest haniebne. Co do przeproszenia protestujących kobiet to spodziewałem się tego, że nie przeprosisz, bo musiał byś mieć więcej honoru niż chamstwa, a niestety jest odwrotnie. Co się tyczy pni Doroty, to trzeba czytać ze zrozumieniem, bo z tymi słowami co zacytowałem to jest twój wpis i napisałem ci, że czasem z tępej głowy wychodzi taki wpis i należałoby przeprosić, jak się głupio pisze, to na głupa się wychodzi, albo celowo tak napisałeś, "Za rypanie", że to niby w porządku, ale dokopać.

~DRON

Przeprosić powinien za nasze dane ,które przekazał poczcie przed wyborami....nie tylko przeprosić ,ale odpowiedzieć przed sądem.

~taka prawda

~koperek to jest 4 poziom rozgrywkowy czyli 4 liga.I pudel jest tak samo winny bo to jego pisia ekipa do tego doprowadziła.Nie oszukujmy się i nazywajmy to łajna po imieniu.

~wizjoner

Do e2rds, po pierwsze PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI wielokrotnie mówił , że tylko ci nie robią błędów co nic nie robią. Właśnie tacy jak ty co siedzą w domu i czekają na jałmużnę od POLAKÓW ciężko pracujących. Co do tych bab to nigdy nikogo nie przeproszę kto nawołuje do zabijania dzieci nienarodzonych. Bo kto obroni te narodzone jak ty chcesz zabijać nienarodzone.Co do PANI DOROTY to ja pierwszy komentowałem , że dużo więcej im się należy tych nagród , więc te obrzydliwe pomówienia nie ja komentowałem. A najwiękse nagrody należą się tym ludziom co dbają o wizerunek władzy naszego miasta o za dobrym wizerunkiem majątek do naszego miasta przyjdzie. To tak jk ja bym miał miliard złtych na sponsorowanie jakiego miasta to czy na STALOWĄ WOLĘ czy na WARSZAWĘ bym dał swoje pieniądze. Warszawa to miasto zrujnowane a STALOWA to obecnie najlepiej rozwijające się miasto w POLSCE.