Lucjusz Nadbereżny przeprosił za błędy

Image

Na początku stycznia radny Damian Marczak złożył skargę na prezydenta miasta do Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Dotyczyła ona naruszenie jego dobrego imienia. Radny uzyskał odpowiedź na skargę, która w formie uchwały została wpisana w porządek poniedziałkowych obrad Rady Miejskiej.

Analizując przedmiotową sprawę, Rada Miejska, biorąc pod rozwagę stan faktyczny oraz prawny, uznała, że nie jest organem właściwym do rozpoznania wniesionej skargi, a działania prezydenta wskazane w skardze nie mieszczą się w zakresie zadań i działalności organu wykonawczego objętego dyspozycją art. 229 pkt. 3 k.p.a. Ponadto w ocenie Rady nie posiada ona kompetencji do rozpatrywania w sprawach skarg, wniosków i petycji o naruszenie dóbr osobistych. Radni nie posiadają kompetencji aby orzec czy do takiego naruszenia faktycznie doszło, ani też nie są władni określić sankcji w stosunku do osoby, która te dobra naruszyła. W ocenie Rady Miejskiej, działając zgodnie z art. 231 § 1 k.p.a., skargę należy zwrócić skarżącemu ze wskazaniem podmiotu właściwego do jej rozpoznania tj. sądu powszechnego- czytamy w uzasadnieniu skargi.

Niezależnie od tego co znalazło się w odpowiedzi na skargę radnego Marczaka prezydent miasta postanowił przeprosić radnego za swoje słowa.

- Chciałbym przeprosić, bo w tym minionym czasie, w wyniku emocji czasami przekraczałem pewną granicę, która powinna być z mojej strony trzymana w najwyższym standardzie. (…) Ja ze swojej strony apelując o dobrą współpracę, o zgodne budowanie rozwoju miasta Stalowej Woli, chciałbym uczynić ten gest i przeprosić pana radnego Damiana Marczaka za te słowa, które wypowiedziałem pod pana adresem podczas ostatniej sesji- mówił podczas sesji w obecności radnych Lucjusz Nadbereżny.

Radny Damian Marczak poprosił o wycofanie swojej skargi z porządku obrad.

Nie były to jedyne przeprosiny, które prezydent miasta wyartykułował w poniedziałek podczas obrad Rady Miejskiej. W czasie dyskusji dotyczącej budownictwa mieszkaniowego włodarz Stalowej Woli przeprosił za program Mieszkanie Plus, który nie został zrealizowany. Przypomnijmy, że w październiku 2016 roku on sam podpisał list intencyjny w tej sprawie.

- Przepraszam, że ten program się nie udał. Byłem od początku faktycznie zaangażowany w ten projekt i jednocześnie byłem pierwszym krytykiem i osobą, która przekazywała do rządu informację jak powinien wyglądać program mieszkaniowy- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Kilka minut później znów przepraszał. Tym razem chodziło o bloki na ulicy Orzeszkowej, a przepraszał za to, że miasto niepotrzebnie zgodziło się wysłać do komisji dokonującej rozdziału lokali swojego człowieka, bo potem miało tylko z tym problem. Z jednej strony było RODO, z drugiej radni, którzy chcieli wiedzieć na jakich zasadach ktoś dostał swoje M. Później, jak pamiętamy, niejednokrotnie na tym polu dochodziło do niesnasek. Niektórzy sugerowali, że mogło dojść wówczas do nieprawidłowości. Teraz, gdy będzie tworzony regulamin przydziału mieszkań np. na Osiedlu Leśna, miasto już raczej nie będzie chciało popełnić tego błędu i brać udziału w pracach komisji decydującej co się komu ostatecznie dostanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Meggi

Najgorszy prezydent w historii tego miasta. To nie jest zarządzanie, to jest amatorka...

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, ty nie masz pojęcia co to ciężka praca, całe życie się ślizgasz, teraz też, więc nie pisz o ciężkiej pracy.

e2rds

taka prawda vel pseudointeligencie, po pierwsze, myśliwi nie zabijają zwierząt tylko z przyjemności bo na to nie zezwalają przepisy i takie polowanie to by było kłusownictwo. Myśliwy myszą prowadzić właściwą gospodarkę zwierzyną i muszą prowadzić odstrzały selekcyjne, dla polepszenia stanu zwierzyny, namiar zwierzyny na danym obszarze też jest szkodliwy. Po drugie, w tradycji myśliwskiej jest ognisko, bigos, pieczyste i oczywiście alkohol i nie to nie jest zdrożnego, a ty próbujesz odwrócić kota ogonem. Po trzecie, czytaj ze zrozumieniem i nie pisz głupot, w artykule o nagrodach nie komentuje, wcale nie poruszam wysokości nagród, tylko komentuję twój wpis pod nickiem "Mieszkaniec", nie mylić z "mieszkaniec", a to też twój jeden z nicków i jak brzmi ten wpis, tyle i tylko tyle, a może aż tyle. Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura.

~taka prawda

Do serki , SZREK przez 12 lat nic nie zrobił więc o jakim potencjale te gęgasz. Na pewno takich ak ty PAN PREZYDENT L.N. nie przepraszał masz to zagwarantowane jak pies budę.

~Obserwator

Pasowałoby by jeszcze przeprosił za nieradzenie sobie z zimą, a mam na myśli przede wszystkim nieodśnieżone chodniki. Katastrofa.

~Serki

Rozpieprzyc cały potencjał jaki zbudował Andrzej Szlezak i na końcu wybełkotać przepłaszam. Żałosne

~taka prawda

Do e2rds, o honorze to ty pierwszy musisz milczeć a dlaczego to ci zaraz wszystko wytłumaczę bo nie masz zielonego pojęcia o prawdziwym życiu bo całe życie się ślizgałeś na czyjejś ciężkiej pracy. Po pierwsze tylko za to , że popierasz zabijanie dzieci nienarodzonych to wystarczy abyś zamilkł do końca swego życia. Po drugie ta wasza organizacja KNIEJA jeśli dobrze pamiętam zabijanie dzikich zwierząt to twoja wielka hańba tylko ty tego nie rozumiesz. Jeszcze idioci z dumą sobie postawili pomnik w okolicach wioski CHOLEWIANA GÓRA [ MORGI] z dumą informując wszystkich że zabijają dzikie zwierzęta. Powiem jeszcze więcej bo znam was bardzo dobrze pobudowali w okolicy MORGI dom myśliwski w którym się pijacko bawią. Wiem co komentuję bo obserwuję was podczas tych imprez a ty myślałeś , że jak się zaszyjecie w głębokim lesie [ swoją drogą bardzo pięknym liściastym] to żaden mieszkaniec naszego miasta nic o was nie będzie wiedział. Wracając do artykułu o nagrodach to jest tam jeden mój komentarz podpisany ''TAKAPRAWDA'' gdie ja wyraźnie komentuję , że dużo więcej nagród się należy pracownikom urzędu ale ty próbujesz napuścić na moją szanowaną oobę wszystkich urzędników miasta. Gdybyśmy tylko mieli więcej kasy to wszyscy by dużo więcej dostali, zwłaszcza ci co dbają o piękny wizerunek władzy z naszego miasta.[ promując nasze miasto].

~ktoś

Kiedy wreszcie ZNIKNIE zwrot "miasta Stalowej Woli"!!!!!! Stalowej Woli to jest prezydent ale już Urząd Miasta powinien być zapisywany jako Urząd Miasta STALOWA WOLA! A tu wszędzie ble, ble, ble Stalowej Woli, Stalowej Woli. Jak to brzmi dla ucha człowieka kochającego JĘZYK POLSKI. Cytat z tekstu ".. o zgodne budowanie rozwoju miasta Stalowej Woli ...". Czyż nie pięknie brzmi " o zgodne budowanie rozwoju miasta Stalowa Wola" a jeśli już musi być Stalowej Woli to powinno brzmieć " o zgodne budowanie rozwoju Stalowej Woli"!

~tojestprawda

Każda próba obrzucania gów..nami PANA PREZYDENTA L.N. przez hejterów zawsze tak samo się kończy , że te gów...na odbijają się od ściany i lądują na gęgach hejterów. Gwarantuję każdemu , że tak zawsze będzie bo nie wolno hejtować najlepszych mieszkańców naszego miasta.Wszyscy mieszkańcy bardzo szanują obecnego prezydenta i zawsze będą szanować bo gdzie byśmy dziś byli gdyby nie nasz kochany prezydent.

~taka prawda

Jak wcześniej komentowałem zawsze w naszym mieście radni z komisji mieszkaniowej mieli najwięcej do powiedzenia komu przydzielić nowe mieszkania. Gdyby tych mieszkań było dużo więcej niż chętnych to żadne komisje ie były by potrzebne. A że jest jak jest to bardzo dobrze , że radni mają dużo do powiedzenia bo te bloki miasto wybudowało a nie deweloper. Wszyscy co im szkoda , że nie dostali to już są zapis na mieszkania obok tych bloków przy stadionie [ dawna bursa szkolna]. Tam radni nic nie mają do gadania bo ten blok buduje deweloper. Albo jest wiele mieszkań do sprzedania na wolnym rynku z drugiej ręki w blokach z płyty z czasów komuny.

~Cała prawda

I długiu by tłuku nie było I nie byłoby największego wyludnienia na Podkarpaciu.

~taka prawda

Do kolo, tak masz 100 procent racji gdyby nasz prezydent był taki jak TARNOBRZEGA to nic by w STALOWEJ WOLI nie było. Bo poprzednik PANA PREZYDENTA L.N. to był taki KONONOWICZ co cieszył się , że STALOWA WOLA się cofa w rozwoju. Zmarnował 12 lat i gdzie dziś byśmy byli gdyby wtedy rządził obecny prezydent STALOWEJ WOLI. Dziś mamy 12 letnie zapóźnienia w infrastrukturze naszego miasta i majątek te zapóźnienia mieszkańców kosztują. Ale taki ''e2rds'', zamiast ostro krytykować te 12 lat zmarnowanych to czepia się idiotycznie tych co dbają o wizerunek władzy w naszym mieście i reklamują [promują] nasze miasto po całym świecie. Cała POLSKA nam zazdrości prezydenta bo wszyscy POLACY bardzo z wielkim szacunkiem o nim się wypowiadają.

~taka prawda

Do kolo, tak masz 100 procent racji gdyby nasz prezydent był taki jak TARNOBRZEGA to nic by w STALOWEJ WOLI nie było. Bo poprzednik PANA PREZYDENTA L.N. to był taki KONONOWICZ co cieszył się , że STALOWA WOLA się cofa w rozwoju. Zmarnował 12 lat i gdzie dziś byśmy byli gdyby wtedy rządził obecny prezydent STALOWEJ WOLI. Dziś mamy 12 letnie zapóźnienia w infrastrukturze naszego miasta i majątek te zapóźnienia mieszkańców kosztują. Ale taki ''e2rds'', zamiast ostro krytykować te 12 lat zmarnowanych to czepia się idiotycznie tych co dbają o wizerunek władzy w naszym mieście i reklamują [promują] nasze miasto po całym świecie. Cała POLSKA nam zazdrości prezydenta bo wszyscy POLACY bardzo z wielkim szacunkiem o nim się wypowiadają.

~taka prawda

Do kolo, tak masz 100 procent racji gdyby nasz prezydent był taki jak TARNOBRZEGA to nic by w STALOWEJ WOLI nie było. Bo poprzednik PANA PREZYDENTA L.N. to był taki KONONOWICZ co cieszył się , że STALOWA WOLA się cofa w rozwoju. Zmarnował 12 lat i gdzie dziś byśmy byli gdyby wtedy rządził obecny prezydent STALOWEJ WOLI. Dziś mamy 12 letnie zapóźnienia w infrastrukturze naszego miasta i majątek te zapóźnienia mieszkańców kosztują. Ale taki ''e2rds'', zamiast ostro krytykować te 12 lat zmarnowanych to czepia się idiotycznie tych co dbają o wizerunek władzy w naszym mieście i reklamują [promują] nasze miasto po całym świecie. Cała POLSKA nam zazdrości prezydenta bo wszyscy POLACY bardzo z wielkim szacunkiem o nim się wypowiadają.

~to ja

@Stalowa jak to co? Pyszałkowatość i duma mu nie pozwala.

~taka prawda

Do okej, bandytami jak to wypociłeś to zajmuje się policja , prokuratura czy sądy. Do czego by doszło jak by jeszcze bandytami się prezydenci polskich miast się zajmowali. Masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO. Dlaczego ten emeryt e2rds, nie hejtuje hejterów co bez przerwy idiotycznie ujadają a czepia się inteligentnych ludzi z prawicy. Bo tylko użyteczny idiota może coś takiego wypocić że prezydent powinien się bandytami zajmować. A te przeprosiny PANA PREZYDENTA L.N. były skierowane tylko do mądrych mieszkańców naszego miasta.

~taka prawda

Cała prawda o naszym kochanym, PANU PREZYDENCIE LUCJUSZU NADBEREŻNYM. Nie było w dziejach naszego miasta tak wspaniałego prezydenta wszyscy mieszkańcy bardzo szanują obecnego PANA PREZYDENTA L.N. Kiedy to stowarzyszenie nasze miasto , przeprosi wszystkich mieszkańców naszego miasta za ciągły hejt skierowany do mądrych mieszkańców tego miasta. A STALOWA WOLA najbardziej się wyludniła jak przy korcie siedział SZREK.Mieszkańcy naszego miasta oczekują od SZREKA aby oddał swoje prywatne pieniądze za wszystkie nieudane swoje inwestycje kiedy siedział przy korycie. Móglbym ych nie udanych inwestycji wymienić kilkanaście tylko po co jak wszyscy wiedzą. Hejterzy szaleńcy zejdźcie z tej drogi bo to już jest wasz koniec w naszym mieście. Już w następnej kadencji będziemy mieli w naszym miecie tylko radnych z PIS tak jak było w poprzedniej kadencji.

~Yabu

Czyli chciałbym,co nie znaczy że przepraszam, typowe dla przewodniej siły narodu! (niektórzy pamiętają takie hasła, czyli historia zatacza koło!)

~Bert

Jakie błędy? On tylko realizuje program PiS. Dlatego Stalowa Wola się wyludnia

~Mieszkankec

MIESZKAŃCY OCZEKUJĄ ODPOWIEDZIALNOŚCI FINANSOWEJ Z PRYWATNEGO MAJĄTKU.

~wyznanie

Ciekawe kiedy Daruś za rozliczne komentarze w internecie przeprosi?
To hejty, ale oficjalne on nic nie pisał, grzeczniutki.
Tylko że na policji jest, że namawiał do hejtowana młodego Kardasza smiech2
A hejtowali przewodniczącego RM.
Wydało się!!

~lula

A co powiedział na Damiana???? Że co? że to cyniczny i pyszałkowaty cwaniak, skupiony tylko na sobie, nieuczciwy i arogancki burak? No to za co przeprasza - przecież to prawda!!!!!!

~Stalowa

"Chciałbym przeprosić". "chciałbym uczynić ten gest". To co stoi na przeszkodzie?

~Miglos

Czy to jest jakieś przedszkole że mały Jasio powiedział przepraszam, a pani mu powiedziała że nic się nie stało i dalej pobiegł z patyczkiem i kleksem w spodenkach eksplorować świat?

~ojciec

przepraszam? teraz kiedy wszystko powycinane, zniszczone wybetonowane? kiedy nie da sie juz tego odwrócić? zenada...

~reval

Nikogo z opozycji nie byłoby stać na taki gest.
A mają za co przepraszać mieszkańców, oj mają...

~Pracownik

Człowiek wielkiego formatu.Nikt z nas nie jest idealny. Sztuką jest stanąć i przeprosić. Super Panie Prezydencie.

~Okej

Pan prezydent powinien zajac się bandytami w Stalowej Woli.

~Tykopis

Lucek nie przepraszaj. Oddaj kasę z długów które na nas zaciągnąłeś i będziemy kwita.

~Do Buba

Ten erddes nie ma Freda a małego kikutka