Lucjusz Nadbereżny przeprosił za błędy

Image

Na początku stycznia radny Damian Marczak złożył skargę na prezydenta miasta do Przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Dotyczyła ona naruszenie jego dobrego imienia. Radny uzyskał odpowiedź na skargę, która w formie uchwały została wpisana w porządek poniedziałkowych obrad Rady Miejskiej.

Analizując przedmiotową sprawę, Rada Miejska, biorąc pod rozwagę stan faktyczny oraz prawny, uznała, że nie jest organem właściwym do rozpoznania wniesionej skargi, a działania prezydenta wskazane w skardze nie mieszczą się w zakresie zadań i działalności organu wykonawczego objętego dyspozycją art. 229 pkt. 3 k.p.a. Ponadto w ocenie Rady nie posiada ona kompetencji do rozpatrywania w sprawach skarg, wniosków i petycji o naruszenie dóbr osobistych. Radni nie posiadają kompetencji aby orzec czy do takiego naruszenia faktycznie doszło, ani też nie są władni określić sankcji w stosunku do osoby, która te dobra naruszyła. W ocenie Rady Miejskiej, działając zgodnie z art. 231 § 1 k.p.a., skargę należy zwrócić skarżącemu ze wskazaniem podmiotu właściwego do jej rozpoznania tj. sądu powszechnego- czytamy w uzasadnieniu skargi.

Niezależnie od tego co znalazło się w odpowiedzi na skargę radnego Marczaka prezydent miasta postanowił przeprosić radnego za swoje słowa.

- Chciałbym przeprosić, bo w tym minionym czasie, w wyniku emocji czasami przekraczałem pewną granicę, która powinna być z mojej strony trzymana w najwyższym standardzie. (…) Ja ze swojej strony apelując o dobrą współpracę, o zgodne budowanie rozwoju miasta Stalowej Woli, chciałbym uczynić ten gest i przeprosić pana radnego Damiana Marczaka za te słowa, które wypowiedziałem pod pana adresem podczas ostatniej sesji- mówił podczas sesji w obecności radnych Lucjusz Nadbereżny.

Radny Damian Marczak poprosił o wycofanie swojej skargi z porządku obrad.

Nie były to jedyne przeprosiny, które prezydent miasta wyartykułował w poniedziałek podczas obrad Rady Miejskiej. W czasie dyskusji dotyczącej budownictwa mieszkaniowego włodarz Stalowej Woli przeprosił za program Mieszkanie Plus, który nie został zrealizowany. Przypomnijmy, że w październiku 2016 roku on sam podpisał list intencyjny w tej sprawie.

- Przepraszam, że ten program się nie udał. Byłem od początku faktycznie zaangażowany w ten projekt i jednocześnie byłem pierwszym krytykiem i osobą, która przekazywała do rządu informację jak powinien wyglądać program mieszkaniowy- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Kilka minut później znów przepraszał. Tym razem chodziło o bloki na ulicy Orzeszkowej, a przepraszał za to, że miasto niepotrzebnie zgodziło się wysłać do komisji dokonującej rozdziału lokali swojego człowieka, bo potem miało tylko z tym problem. Z jednej strony było RODO, z drugiej radni, którzy chcieli wiedzieć na jakich zasadach ktoś dostał swoje M. Później, jak pamiętamy, niejednokrotnie na tym polu dochodziło do niesnasek. Niektórzy sugerowali, że mogło dojść wówczas do nieprawidłowości. Teraz, gdy będzie tworzony regulamin przydziału mieszkań np. na Osiedlu Leśna, miasto już raczej nie będzie chciało popełnić tego błędu i brać udziału w pracach komisji decydującej co się komu ostatecznie dostanie.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Edgar

Czego może chcieć od życia taki gość jak ja
Ludzi których sam ciągle w sercu ma
Czasem w nocy kilka godzin kręci osiem cyfr
Głos przez setki mil, nie to już nie Ty
Czasem myślę jak się skończy ten nasz ziemski start
Czy zbudziny kiedyś się, a w koło będzie raj
Przeprośmy za błędy
Za błędy na górze
Niech wyjdą na dobre
Zmęczonej naturze

~kibic

Po co te zaśmierdziałe odgrzewane kotlety tu wypociliście.

~mieszkaniec

co to z przeprosiny podales dane obywateli poczcie polskiej a a ona zabiera z kont banowych kase obywateli tych ktorzy nawet nie mieszkają z roznych przyczyn w tym mieszkaniu ktorych sa zameldowani bez zadnych uzasadnien i to tak ze emerytom ktorych oplata nie obowiazuje hanba

~kierowca

Po co te śmierdzące gów..na tu przypominacie mieszkańcy , naszego miasta gardzą radnymi z opozycji.

~Kormoran

To nie przedszkole że przepraszam załatwia sprawę. Kiedy za te błędy zapłaci?

~Przeprosiny?

Powinien przeprosić ze jest prezydentem tego wspaniałego niegdyś miasta

~do kibic

Poczyaj co pisiory z klerem wyprawiaja bezmógzu.

~Czarek

Rozliczymy co do złotówki umiech żadne OC tego nie pokryje

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

AGNIIESZKA05

ANNA CHROMA FINANSOWANIE
Witam wszystkich
Bardzo dziękuję Bogu że ponownie postawiłeś ANNA CHROMA na mojej ścieżce.
W przypadku wszystkich Twoich potrzeb finansowych lub masz kłopoty finansowe, po prostu skontaktuj się z tą wspaniałą ANNA CHROMA, a będziesz miał pełną satysfakcję.Ta kobieta właśnie pomogła mi niewielką sumą 55 000 zł, a to mi wystarczy.
Jest kobietą serca, dzięki tej wspaniałej kobiecie mogłem podnieść standard życia i zadłużenie.
Jeśli potrzebujesz małej pożyczki, skontaktuj się tylko z nimi, a nie zawiedziesz się.
E-mail: annachroma1949_(at)_gmail.com
Dziękuję Ci

UWAGA
NIE POLSKI, wstrzymaj się

~kibic

Do czarek , gdyby prezydenci odpowiadali za długi ze swojej kieszeni to Czaskoski do końca swego życia z pudła by nie wyszedł. Bo narobił długów na miliardy złotych nie mówiąc o innych prezydentach większych od naszego miasta, miast . Jakim debilem musisz być aby takie wypociny produkować.Rozpędź się i jeb...nij z całej siły o ścianę swoją pałką może coś do niej trafi , idioto użyteczny.

~Czarek

Czekamy na odpowiedzialność finansową umiech

~Zenek

Dlaczego ten wy.ryw o przepłaszaniu tak szybko zniknal z głównej tablicy? To była forma pokuty zadanej przez księdza czy jakaś forma samooczyszczenia z bagna które narobił w naszym mieście?

e2rds

Nawet nie przypuszczasz ile i jakiej muzyki słocham, oczywiście nie Disc i nie tego największego pisowskiego muzyka bo to badziewie. Ale jeśli masz wejście na słuchanie muzyki z mp3, to zobacz muzykę fortepianową Richarda Claydermana, Giovanni Marradiego, Yakuro, Yanniego, Reiki, Kitaro, czy muzyki Celtyckiej, Tradycyjnej muzyki Chińskiej, Tybetańskie Japońskiej, tej relaksacyjnej też. Możesz popróbować muzyki Santoriniego, Secret Garden, Aeoliah, jest taki kierunek muzyczny Karunesh możesz spróbować. Przypuszczam, że większości tych nazw w ogóle nie słyszałeś, ale może warto spróbować, szczególnie polecam na początek Marradiego, Clayderman to wybitnie lekki fortepian, a jak się wciągniesz to już poleci. Żeby było jasne, to jest muzyka instrumentalna, nie słucham śpiewanej, jedyny wyjątek to Anna German, posiadam wszystkie jej piosenki.

~WIZJONER

Do e2rds, a jakiej to wspaniałej muzyki ty możesz słuchać podejrzewam , że muzyk poważnej w twoim wieku. Chyba disco polo na POLSACIE nie słuchasz czy ROCK. W twoim wieku to kolędy powinien żeś słuchać.

e2rds

WIZJONER, przez najbliższą godzinę nie będę ci odpowiadał, więc pisz co chcesz, ja oddaje się relaksowi z muzyką, wspaniałą muzyka. Jeśli cię to interesuje to mogę ci kilku wspaniałych muzyków podpowiedzieć.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligencie, ty uprawiasz hejt i trilling wazeliniarski, a do tego często kłamliwy. Mnie ten z sejmiku nie interesuje, za to ty tak i to ty piszesz w godzinach urzędowania za pieniądze podatnika, tak to trudno zrozumieć. Czy ty myślisz, że jak pleban wciska ci różne ciemnoty, to ty mnie też możesz i ja w to uwierzę, ja potrafię myśleć i analizować oddzielając plewy od ziarna.

~WIZJONER

Do e2rds, emerycie jak ty nie odróżniasz hejtu od walki z hejtem to co ja ci poradę.Każdy hejter na czele z tobą musi wiedzieć , że jego hejt zawsze będzie ośmieszony.To o co mnie prosisz to trzeba było poprosić tego bezradnego i wiesz o kim komentuję kiedy on był zatrudniony w sejmiku wojewódzkim a wiesz czym się zajmował.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligent, mas się za uczciwego, wierzącego katolika, to może byś przestał drzeć pieniądze z podatnika hejtując w godzinach urzędowania, przyzwoitość tego wymaga.

e2rds

WIZJONER vel pseudointeligent, jakiś ty jest niekumaty. Pan Bóg jest ponoć nieomylny, wszechwiedzący itd., to po co stworzył dinozaury, przecież winien wiedzieć jaki to typ zwierząt, czyżby był taki sam niekumaty jak ty, czy dla eksperymentu ich stworzył by później w swoim okrucieństwie ich zniszczyć. Ty myślisz logicznie, czy tumana rżniesz, a prawdę powiedziawszy największym niszczycielem jest człowiek, najbardziej okrutna bestia w dziejach ziemi, niszcząca swój gatunek masowo i na potęgę przy użyciu wszelkich dostępnych środków. A przecież napisane jest, że został stworzony na obraz i podobieństwo Boga, to czyżby Bóg też był taką okrutną bestią nie liczącą się z nikim i z niczym. Tylko żebyś mi tu nie pisał o wolnej woli, bo to parawan by ukryć niecne czyny ludzi i również napisane jest "czyńcie sobie ziemię poddaną", ale nigdzie nie napisane jest by ją niszczyć, dlatego pod płaszczykiem katolicyzmu nie piernicz mi głupot, bo to jedna z najbardziej okrutnych religii, mająca na sumieniu najwięcej istnień ludzkich w imię Boga.

~WIZJONER

Pomyliłem się z tymi dinozaur powinno być.

~WIZJONER

Do e2rds, ty te wypociny o polowaniu produkowałeś pod wpływem alkoholu albo naćpany. Przeczytaj sobie jeszcze raz te pierdu , pierdu a zrozumiesz o czym ja komentuję. Nie było nas [ ludzi] a były zwierzęta i PAN BÓG ten świat stworzył tak , że bez takich jak ty te zwierzęta dużo lepiej żyły niż w obecnych czasach. Bo PAN BÓG stworzył zwierzęta drapieżniki które odżywiają się mięsem i zabijają drugie zwierzęta . Takie jak wilki , lisy , żbiki czy rysie w POLSCE. Tak , że swoje argumenty hejterom możesz opowiadać, że wy myśliwi regulujecie zwierzęta w lesie. W AFRYCE takich drapieżników jest dużo więcej bo też zwierząt jest tam dużo więcej. Tak wyregulowaliście zwierzynę , że nie które gatunki są na wymarciu i nie tylko w POLSCE. Zamiast z pokorą się zachowywać to cały czas nakręcasz spiralę nienawiści. Ja wiem , że np. dziki musimy ograniczyć w lesie bo zarażają świnie hodowców afrykański pomorem świń. Ale nie pisz takich bredni , że dzikich zwierząt jest z dużo. Żeby tak było jak piszesz to najpierw musielibyście wszystkie wilki i lisy wystrzelać. Widzisz miliony lat temu na ty świecie żyły dinauzary , które niszczyły i zabijały wszystko na swojej drodze. Miałem nawet okazję stać przy tym zwierzaku [ oczywiście jego szkielecie w muzeum, nie w POLSCE] i jak nic jesteśmy przy takim zwierzaku. Właśnie typowe mniej niż zero jak to mówił twój przywódca swego czasu MILLER. Ale zanim czlowiek zjawił się na ziemi PAN BÓG postanowił wszystkie te potężne zwierzęta zgładzić z naszej ziemi. Bo byśmy nie mogli razem istnieć a dlaczego to pomyśl bo udajesz mądrego a nim na 100 procent nie jesteś. Pamiętaj pycha kroczy przed upadkiem twoim a jak chcesz hejtować ludzi którzy dbają o wizerunek naszej władzy to lepiej hejtuj hejterów. Tylko komu ja to tłumaczę.

~andrzej

tak, nasz pan prezydent chce nas zagłaskać na śmierć swoimi słowami , a gdzie bloki na osiedlu leśna? nawet łopata nie wbita!!! ja wam mówię jak nie weźmie się za tą inwestycje pan prezydent to razem z nim poleci cały urząd miasta ,po najbliższych wyborach. i nie pomoże żadne hejtowanie od 8-16.

~XXX

Mam pytanie. - dlaczego nie są odśnieżane daszki nad balkonami np. na ostatnich piętrach.? To jest niebezpieczeństwo. Spadają zmrożone kawały lodu . Za co my płacimy w końcu do tej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dachy również.Wiadomo,że jest zima ale coś zobowiązuje....panowie Administratorzy.

~taka prawda

Do lola , ty nie masz pojęcia o czym wypociłeś bo gdybyś znał prawdę to byś się do końca życia wstydził za swoje wypociny. Ja nie chcę się znęcać na SZREKU bo nie jestem hejterem ale gdybyś wiedział co się działo przez 12 lat jak siedział przy korycie to byś ze wstydu się spalił. Wystarczy , że przypomnę ci ten chory układ WALENIZM gdzie po poparciu sympatyków PIS SZREKA ten do koryta przygarnął ludzi z PZPR. Nie było i chyba już nigdy nie badzie lepszego prezydenta od PANA PREZYDENTA L.N. Tylko zobacz ile potężnych inwestycji w naszym mieście powstało w tak krótkim czasie z czego się cieszą wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Będzie za 4 miesiące lato wybierz się do parku miejskiego popatrz ile radości mają małe dzieci z tego parku wodnego ile tam dzieci codziennie się bawi ile uśmiechu tam widać. A ty trupie wizje jakieś wypociłeś nie wstyd ci hejterze. To bardzo dobrze , że jak przyjezie do nas PAN PREZYDENTPOLSKI ANDRZEJ DUDA czy PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI to nasz PAN PREZYDENT L.N. bryluje wśród wszystkich gości bo to promocja naszego miasta. Ja też jestem na wszystkich spotkaniach z politykami PIS bo to jest wielka uczta dla mieszkańców jak do nas przyjedzie elita z PIS. Bylem na spotkaniu z PANEM J.KACZYŃSKIM na naszym CENTRUM SPORTOWYM ile ludzi przybyło na to spotkanie byłem wtedy dumny z mieszkańców naszego miasta.

~doda

Do twojego wywodu na temat powstania tvn mozna dopasować - i będzie pasował - wywód na temat powstania PiS-u niszczycielskiej partii, ktora nie wiadomo na dobrą sprawę komu służy! Zauważ, że na początku było PC(Porozumienie Centrum) a gość je zakładający to JK. Potem było przejmowanie czyli bogacenie się na majątku RSW Prasa(koncern medialny PRL-u). Były decyzje ministrów(Glapińskiego głównie!) umarzające postepowania co do zaniżonych wartości przejętego majątku. Tak uwłaszczała się partia dzisiaj 'hegemon"! Kim jest ów tajemniczy pan, załozyciel PC? Jak sam siebie tytułuje ;emerytowanym zbawcą narodu", a jak sam widzisz nikt lub niewielu chce być zbawionymi przez tego pana. Skoro tak dobrze przejrzałeś tamtą genezę to zrób to samo z tymi których widzisz jak niszczą demokrację, zawłaszczają kolejne nie ich media i ciągle im mało i mało. Dobra informacja tylko nie pełna.

~o TVN

,,Dostałem od służb specjalnych wojskowych zadanie, aby znaleźć za granicą firmę, która mogłaby pełnić rolę „konia trojańskiego”, to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów na obszar na Zachodzie w dziedzinie mediów. Był to rok 1987. Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem, była firma należąca do Jana Wejcherta, ulokowana w Irlandii. Firma ta nazywała się Cantal, a później zmieniono jej nazwę na ITI. Zapytałem służby wojskowe, czy mogę podjąć kontakt z Wejchertem. Otrzymałem wówczas informację, że ON JUŻ WSPÓŁPRACUJE ZE SŁUŻBAMI WOJSKOWYMI, więc będzie to proste".
Zeznanie Grzegorza Żemka w trakcie procesu dotyczącego afery FOZZ. Dziesięć lat po wydarzeniach, do których odniósł się Żemek, Wejchert założył z Mariuszem Walterem (również posiadającym bardzo ,,interesującą" przeszłość) pewną znaną i kochaną telewizję.
TVN.
A teraz przejdź się z długopisem i notesem po polskich liceach i uczelniach. Czy po tych prestiżowych i renomowanych również? Otóż, po tych prestiżowych i renomowanych PRZEDE WSZYSTKIM. Od nich zacznij.
I zapytaj nowe pokolenie Polaków, kto jadł sałatkę w Sejmie. Ogromny procent ankietowanych bezbłędnie odpowie, że Krystyna Pawłowicz. Zapytaj który znany polityk jest niski. Odpowiedź ,,Jarosław Kaczyński" zgarnie wynik bliski stu procent. Zapytaj który prawicowy polityk brał kiedyś udział w ,,Tańcu z Gwiazdami". Mnóstwo osób poprawnie odpowie, że Krzysztof Bosak.
A na koniec zapytaj ilu z nich słyszało o tej, wypowiedzianej podczas procesu, wypowiedzi Żemka o założycielu TVN. Gwarantuję, że zapadnie głucha cisza. Wychyli się może jakiś promil zainteresowanych rzeczywistością i próbujących samodzielnie myśleć ,,oszołomów", na granicy błędu statystycznego. Możesz też zadać pytanie pomocnicze: ,,Czy wiesz komu komunistyczny propagandysta, rzecznik prasowy reżimu niewolącego Polaków - Jerzy Urban, polecał do zadań specjalnych Mariusza Waltera, późniejszego założyciela TVN?" Gwarantuję, że reakcja będzie taka sama. Statystyczny student strzeli karpia, a jak usłyszy odpowiedź, nazwie cię hejterem i zwolennikiem teorii spiskowych, mimo że mówisz o fakcie historycznym, potwierdzonym dowodami.

~Ubelele

Lola ten sztrucel ci teraz nie odpisze, bo to urzędnik jest. Płatny trolling uprawiany jest w godzinach 7-16 smiech2

~lola

Do 'taka prawda" - nie opowiadaj bzdur z tym LN. On jest lepszy od tego z Tarnobrzega POD WZGLĘDEM... zadłużenia miasta. Tego mistrzostwa nikt nie dogoni. Nawet wójt z Pcimia. Za prawdę powiadam ci, że ten twój LN mogłby nosić panu Szlęzakowi teczkę pod warunkiem że pozwoliłby na taką posługę. On nie tylko nie wie co to jest samorząd(to służba publiczna na rzecz lokalnej społeczności!) ale nie posiada kompetencji do zajmowania tego stanowiska. On z tego urzędu uczynił przyczółek politycznej trampoliny dla nieudaczników z jego partii. On tylko udaje, że jest samorządowcem a naturą jest w sercu partii błyszcząc na różnych jej zgromadzeniach. Samorząd w założeniu jego twórców(prof. prof. Regulskiego i Kuleszy) miał być przeciwwagą dla rządzących o czym twój LN nie wie lub nie chce wiedzieć! Przestań go wychwalać bo ludzie zaczną się do niego... modlić!

maszynista

Najgorszy prezydent w historii tego miasta.Drzewa wycinaja i betonuja.