Zwiedził Stalową Wolę idąc wzdłuż torów. Co na to SOK?

Image

Dziś naszym Gościem jest kolejna osoba z niezwykłą pasją, miłośnik kolei Mirosław Romański, rzeszowianin, który Stalową Wolę zwiedził… wzdłuż torów, od Charzewic aż po okolice Elektrowni.

W Stalowej Woli nagminny problem od to przechodzenie przez tory w miejscach niedozwolonych i związane z tym częste patrole Służby Ochrony Kolei i karanie tych, którzy nie ważąc na własne bezpieczeństwo obierają takie skróty, a Iloma mandatami od sokistów to zwiedzanie Stalowej Woli się skończyło dla naszego gościa? No i co udało się zobaczyć w Stalowej Woli obierając jako szlak turystyczny - szlak kolejowy? Film z nietypowego zwiedzania Stalowej Woli obejrzało około 40 tysięcy widzów na YouTube, a my zyskaliśmy może nietypową, ale darmową i zakrojoną na cały kraj reklamę naszego miasta. Co najbardziej zaciekawiło widzów kolejowego kanału naszego Gościa w Stalowej Woli i co my możemy obejrzeć w naszym mieście obierając sobie taką nieoczywistą trasę?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, a kiedy tylko zrobi się cieplej, do przemierzenia miasta w podobny sposób.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Dubrovnik

Super pasja.podzielam te zamiłowanis

e2rds

~@e2rds, w ciągu doby przez dworzec centralny w Stalowej Woli przejeżdża około 18 do 19 pociągów osobowych, w większości to szynobusy i parę towarowych, w tym do HSW może 5 na dobę. Cały transport przeniósł się na tiry, a ludzie na samochody osobowe, tabor kolejowy jest wykorzystywany w znikomym procencie, kiedyś był podstawą.

e2rds

~@e2rds, o czym ty piszesz, co, teraz co pół godziny przejeżdża pociąg jak kiedyś.

~mama

Chętnie oglądnełam

~@e2rds

Polecam Ci postać kilka godzin przy jakimś przejeździe kolejowym. Pociągów od groma....

e2rds

Teraz za przejście przez tory kary. Dawniej mieszkańcy zamieszkali od torów po cmentarz, większość przechodziła do kościoła Floriana przez tory, dzieci na religię też, same, tylko co niektórzy jedynym przejściem na Popiełuszki (dawna 1 Maja), jak wybudowano szkołę na podleśnej to dzieci z Pława same chodziły do tej szkoły, jakoś nie było ani wypadków, ani mandatów. Czasem była informacja o potrąceniu przez pociąg, ale większość to była pod wpływem, a pociągów też przejeżdżało multum, tak osobowych jak i towarowych, łącznie z tymi do huty. Teraz pociągów mało, ale przechodzenie nie do pomyślenia.

~jan

.... pasjonat kolei, oglądałem wiele jego filmów o szlakach kolejowych, i taborze na you tube, dobra robota, w tym miesiącu umieścił film o katastrofie pośpiesznego Lipsk - Przemyśl w Strażowie....

~radek

a w latach 70-80 to by widzioł ,Zwłaszcza po 15 h

~hikokotam

@maszynista nie zrobią tego.
BO MAMY P A Ń S T W O O P I E K U Ń C Z E. Ono wie lepiej od obywatela co mu wolno a co nie. Ono wie też lepiej, co dla obywatela jest bezpieczne a co nie.
Dlatego musisz zapinać pasy w samochodzie. Na motocyklu jeździć w kasku. Dlatego uchwala się PODATEK od cukru w napojach. Dlatego podwyższa się akcyze na papierosy czy alkohol. Przykładów można namnożyć.
Niektórzy zastanawiają się już nawet, czy słodzona żywność nie powinna być poddana obostrzeniom przy sprzedaży ludziom poniżej 18. roku życia - poważnie !
Później przyjdzie kolej na dorosłych. Będziesz musiał przedstawić zaświadczenie od lekarza, że zezwala Ci na tyle - a -tyle słodzonej żywności w miesiącu. Później przyjdzie kolej na tłuszcz i mięso.
Państwo WIE LEPIEJ.

~Mariusz

Fajny pomysł miał

~Gonzo

Ale ciekawski że mu się chciało więcej by zobaczył idąc wzdłuż sanu ha ha.

maszynista

To osły moga przeciez zmienic przepis że można przechodzić gdzie się chce ale w razie wypadku sami bedziemy sobie winni .To by rozwiazalo problem,bo przejsc przez tory jest za malo .A bylo dobre przejscie przez tory czyli kladka to ja oddali na zlom.Tu nie jest stolica że pociągi jezdzą czesto.A może ktoś wie dlaczego oddali na złom ponad pół kilometra plotu oddzialajacego tory od parku w Charzewicach w stronę Rozwadowa ?Zamiast plotu postawili tabliczki z zakazem i myślą że ktoś będzie to czytał.

~Xodia

Matko Bosko Zoliborsko, dobrze że nic nie jechało

~Koli

Co mógł zobaczyć? Syf i to że w tym mieście brakuje dobrego gospodarza.