Drugi turniej WTK U14 i dwie wygrane Oliwii- singiel i debel

Image

30.01.- 1.02. to powrót na korty w Pabianicach/ Łodzi. Oliwia Sybicka drugi raz zagrała na twardych kortach w hali tenisowej MOSiR w Pabianicach. Turniej U14 to gra dla roczników 2007 i młodszych. Oliwia 2009 powoli próbuje swoich sił w rywalizacji ze starszymi. Chcąc awansować w rankingu PZT musi grać i zdobywać cenne punkty, aby dostawać się na wybrany turniej. Na ten moment za każdym razem prosi o przydzielenie WC- dzikiej karty do turnieju, a to zależy od dobrej woli organizatora. Oliwia nie miałaby szansy zakwalifikować się z 121 miejsca, które obecnie zajmuje. Tym razem ponownie Oliwia otrzymała tę możliwość i po tygodniu wróciła do Pabianic i zagrała 9 meczy łącznie z deblem. Turniej rozegrano pomiędzy 16 zawodniczkami w grupach. Cztery z nich z najwyższym rankingiem rozstawiono do 4 grup. Dolosowano Oliwię do grupy C. Mecze grupowe rozpoczynano od wyniku 2:2. W pierwszym meczu zagrała z A. Wcisło (2007) nr 49 wg rankingu z Klubu Miedzeszyn Warszawa i wygrała 6:2 6:2.W drugim meczu pokonała M. Kowalik (2008) nr 62 z Warsaw Tennis Academy 6:2 6:3. Ostatni mecz w grupie Oliwia wygrała z L. Miszczak nr 100 z Pabianickiego Klubu Tenisowego 6:2 6:2. W meczach grupowych Oliwia straciła tylko 1 gema. Do ćwierćfinału weszła z pierwszego miejsca w grupie i zagrała z A. Czechowicz (2009) nr 102 z UKS AKTYWNI 44 Łódź i wygrała 6:0 6:0. W meczu półfinałowym spotkała się z M. Dudek (2009) ze Szkoły Tenisowej Winner Piotrków Tryb. i ponownie wygrała 6:3 6:1. W meczu finałowym Oliwia zagrała z zawodniczką Sopot Tenis Klub H. Giżewską (2008) nr 1 tego turnieju i nr 27 wg rankingu PZT młodziczek. Oliwia wygrała po ponad 2- godzinnej sportowej walce, wynikiem 4:6 6:3 10:5. Był to mecz o wielu zwrotach akcji, ale ostatecznie zwycięski dla Oliwii. I miejsce w turnieju U14 to duża radość dla niespełna 12- latki.

Na tym turnieju rozegrano też gry deblowe dla 8 par. Oliwia w parze z H. Giżewską, w pierwszym meczu pokonały parę Jasińska/Rybkowska 6:3 6:2 (od stanu 2:2). W kolejnym meczu pokonały parę Szczerek/Kowalik 6:2 7:5 (od stanu 2:2). W meczu finałowym para Sybicka/Giżewska pokonały parę Czechowicz/Lesman 6:0 6:0 (od stanu 0:0). Dwa pierwsze miejsca w singlu i deblu dały Oliwii kolejne punkty oraz cenne doświadczenie.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Strusz lewa

Moim zdaniem powinno w końcu się domalowac dodatkowe pasy ,alko-pasy i dodatkowe oznaczenia na drogach i zobowiązać osoby pijane lub nacpane do noszenia odpowiednich kamizelek odblaskowych żeby były z daleka widoczne. Każdy ma prawo korzystać z pojazdu od wpływem, na własną odpowiedzialność prawo w Polsce jest zbyt surowe. A ludzie powinni na siebie bardziej uważać. Robta co chceta.

~Pablo

Super aż miło słyszeć że mamy taką piękna utalentowana młodzież trzymam kciuki olivi

~Troskliwy

Nie zmarnujcie tego SREBERKA ze Stalowej Woli. Trzeba utworzyć Stowarzyszenie i FAN Klub. Posłowie działacze sportowi, trzeba zająć się tym talentem. Tenis to nie jest sport biznesowy, szczególnie na początku kariery.

~Darek

Trafiłem zupełnie przypadkowo na tą stronę gdyż pochodzę z Krakowa , Oliwia gratulacje , życzę Ci dalszych sukcesów w ukochanym sporcie , mało ludzi w twoim wieku ma pasję. POWODZENIA

~Kkk

Gratulacje Oliwia!umiech