Mimo niesprzyjającej pogody budowa S19 posuwa się do przodu

Image
Mimo zimowej przerwy kontraktowej, nie zwalniają tempa prace na budowie drogi ekspresowej S19. Wykonawcy wykorzystują czas do prowadzenia prac w zakresie, w jakim pozwala na to ich technologia.

S19 odc. Lasy Janowskie - Zdziary o dł. 9,3 km

Wykonawca (konsorcjum firm Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.) w ubiegłym tygodniu wykonywał ściek skarpowy oraz obrzeża. Na wiadukcie 04WD nad drogą ekspresową S19 w m. Domostawa deskowano ustrój nośny. Wykonywano montaż dylatacji modułowych oraz beton wnęki dylatacyjnej na wiadukcie 06WD w m. Katy, zaś na wiadukcie 11WS w m. Zdziary betonowano kapy chodnikowe.

W sumie w ubiegłym tygodniu na obiektach mostowych wbudowano około 2,5 tys. kg stali oraz dostarczono 3 m3 betonu.

Na Mop Bukowa I i II wykonywano warstwy posadzki oraz warstwy XPS o grubości 12cm.

S19 odc. Zdziary - Rudnik nad Sanem o dł. 9 km

Wykonawca (Mosty Łódź S.A.) w ubiegłym tygodniu realizował wykopy oraz roboty mostowe:

- na moście 08MS nad rzeką San zabetonowano segment nr 26/4 i 28/3 na nitce prawej. Zbrojono także przęsła 1-2 i 5-6 oraz zabetonowano przęsło 4-5 na nitce lewej

- na wiadukcie 07WD nad drogą ekspresową S19 w ciągu DW858 w rejonie m. Zarzecze zabetonowano kapy chodnikowe i skrzydła na podporze P3

- na wiadukcie 06WS nad linią kolejową nr 66 Zwierzyniec Towarowy – Stalowa Wola w rejonie m. Zapacz zabetonowano skrzydła SK1 na podporze nr 1 na nitce prawej

- na wiadukcie 12WD nad S19 w ciągu DK19 w rejonie m. Zdziary zbrojono ściany zapleczne.

W sumie w ubiegłym tygodniu na obiektach mostowych wbudowano około 25 tys. kg stali oraz dostarczono 538 m3 betonu.

S19 odc. Rudnik nad Sanem - Nisko Południe o dł. 6 km

Wykonawca (Wykonawca: Strabag Sp. z o.o. i Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o.) w ubiegłym tygodniu uszczelniał rowy geomembraną na trasie głównej. Prowadzono także roboty mostowe: zbrojono i betonowano ściany boczne na wiadukcie WS12 nad drogą gminną DG 102704R, zaś na wiadukcie WS15 nad drogą DD15P i linią kolejową szerokotorową LK65 Most na rzece Bug – Sławków Płd zbrojono ustrój nośny na nitce prawej.

W sumie w ubiegłym tygodniu na obiektach mostowych wbudowano około 13,5 tys. kg stali oraz dostarczono 16 m3 betonu.

Z robót branżowych wykonywano kanał technologiczny, oświetlenie drogowe i zasilanie oraz przebudowywano cieki i rowy melioracyjne. Na zbiorniku ZB-19 wykonywano wykopy oraz dociążano zbiornik materiałem sypkim o minimalnym ciężarze objętościowy 1,7 T/m3.

S19 odc. Nisko Płd. – Podgórze o dł. 11,5 km

Wykonawca (Konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Construcciones S.A.) w ubiegłym tygodniu (50. tydzień budowy) w zakresie branży drogowej kontynuował roboty ziemne oraz prace związane z plantowaniem i umacnianiem skarp i rowów drogowych. Wykonano 250 m3 nasypów i 250 m3 wykopów na trasie głównej. Na MOP II Jeżowe ułożono kolejne 340 mb obrzeży betonowych. Kontynuowano też prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem stropu obiektu.

W zakresie branży mostowej, Wykonawca prowadził prace związane z betonowaniem przejścia dolnego dla zwierząt średnich 16APZŚd zlokalizowanego w gminie Nisko oraz przejścia górnego dla zwierząt średnich 24PZŚg w gminie Jeżowe. Na wiadukcie 25WD w ciągu drogi gminnej DG 002301R nad S19 wykonywano montaż desek gzymsowych.

W zakresie branży sanitarnej kontynuowano prace związane z montażem i układaniem sieci kanalizacji deszczowej, a także roboty ziemne związane z humusowaniem skarp zbiornika retencyjnego.

S19 odc. Podgórze – Kamień o dł. 10,5 km

Wykonawca (Budimex S.A.) w ubiegłym tygodniu (46. tydzień budowy) w zakresie branży drogowej kontynuował roboty ziemne - wykonano 500 m3 nasypów i 500 m3 wykopów drogowych.

W zakresie branży mostowej, Wykonawca prowadził prace związane z budową przejść dla zwierząt małych zlokalizowanych w gminie Jeżowe oraz w gminie Kamień. Ponadto, rozpoczęto montaż deskowania kolejnych ścianek zaplecznych podpór wiaduktu 31WS nad DP1084R – węzeł Nowa Sarzyna, a także kontynuowano montaż zbrojenia ustroju nośnego przejścia górnego dla zwierząt średnich zlokalizowanego w gminie Kamień.

W zakresie branży sanitarnej kontynuowano prace związane z montażem i układaniem sieci kanalizacji deszczowej, a także rozpoczęto montaż rur drenarskich zbiornika retencyjnego. W zakresie branży elektroenergetycznej kontynuowano prace związane z budową oświetlenia drogowego.

S19 odc. Kamień – Sokołów Młp. Płn. o dł. 7,9 km

Wykonawca (Budimex S.A.) w ostatnim tygodniu (28. tydzień budowy) w zakresie branży drogowej kontynuował roboty ziemne i porządkowe. Na trasie głównej wykonano ok. 4000 m3 wykopów w gruntach nieskalistych.

W zakresie branży mostowej, Wykonawca kontynuował zbrojenie fundamentów przejścia dla zwierząt średnich zlokalizowanego w gminie Sokołów Małopolski.

W zakresie branży sanitarnej prowadzono montaż i układanie sieci kanalizacji deszczowej, a także kanalizacji sanitarnej w ramach likwidacji kolizji. Kontynuowano też roboty ziemne pod wykop zbiornika retencyjnego.

W zakresie branży elektroenergetycznej ułożono kolejne odcinki kablowej linii zasilającej na węźle Sokołów Małopolski Północ, natomiast w zakresie branży telekomunikacyjnej kontynuowano budowę kanału technologicznego. Wykonawca prowadził też prace związane ze zbrojeniem i betonowaniem fundamentów pod budynek biurowo – socjalny Obwodu Utrzymania Drogowego na terenie węzła Sokołów Małopolski Północ.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
manukun

Edziu, obwodnica miała być przejezdna w grudniu, mamy luty.

Pomijając już, że pierwotnie miała być gotowa na 2018, tylko z racji braku większych osiągnięć pewnych działaczy partyjnych, opóźniono projekt o dwa lata.

~kierowca

Do dudek vel daruś, tak jeśli pandemia koronawirusa ustąpi to na 100 procent zrobimy wielką imprezę na BŁONIACH. Bo młodzi mieszkańcy czekają na fajną imprezę za darmo. Ale ty tam nie przychodź bo ktoś zasadzi ci kopa z całej siły hejterze.

~Dudek

Do edka
To gdzie te kopałki co się tak przy łysym koleżce krzątały na planie lansu? smiech2
Będzie w tym roku festyn na błoniach? smiech2

nivea

Kierowca kolejny ciołku.
O Ekspresówce pod RZ zaczęto myśleć w momencie, kiedy autostrada a4 miala kończyć się pod Tarnowem. Platfusy po prostu przyklepali to co pisiory namalowali na mapie, bo było szybciej jak bawić się kolejne 4 czy 5 lat z papierami.
Lepiej było mieć ekspresówkę 1x2 jak nie mieć jej wcale i podziękuj za to pisiorom.
LUDZIE UŻYWAJCIE MÓZGU

~kierowca

Do dudek , [daruś] dyskutujemy o przepięknej ekspresówce która połączy LITWĘ z GRECJĄ. A ty jak zwykle na użytecznego idiotę wychodzisz. Już za paę miesięcy w [maju] będziesz tą obwodnicą jeździł do tej ekspresówki i tą ekspresówką też. Wszyscy kierowcy już się cieszą ale żeby było zabawnie to PO kiedy zaczęło budowę tej ekspresówki to między SOKOŁOWEM MAŁOPOLSKIM a RZESZOWEM zrobili ją jednopasmową i dziś PIS musi dobudowywać dodatkowe pasy. Bo co to za EKSPRESÓWKA 2 pasmowa.

~taka prawda

WYSZUKAJCIE: "Great Reset"
- to nie są żadne głupie "teorie spiskowe" - oni jawnie i otwarcie o tym piszą i mówią:
zamierzają uwolnić rzeczywistą inflację całej światowej gospodarki i wprowadzić wyłączny i OBOWIĄZKOWY PIENIĄDZ ELEKTRONICZNY.
Poza tym, zdążają do unicestwienia większości sektora prywatnego przez wymuszenie MASOWYCH BANKRUCTW POPRZEZ LOCKDOWN I KWARANTANNY z powodu zarazku, którego ŚMIERTELNOŚĆ WYNOSI ZALEDWIE OKOŁO 1 PROMILA (ułamka 1%) - aby uzależnić całą gospodarkę od rządów państw posłusznych GLOBALISTOM pokroju Rockefellera, Rotschilda, Sorosa czy Gatesa.

W przyszłym roku WYPUSZCZĄ NAPRAWDĘ NIEBEZPIECZNY "COVID-21".

Rządy tych krajów sprzedały się w zamian za darowanie przez banki międzynarodowe tych potężnych niespłacalnych długów narodowych sięgających bilionów (tysięcy miliardów) złotych.

Do tego dochodzi sprawa nadchodzących NIELEGALNYCH PRZYMUSOWYCH SZCZEPIEŃ, które z opóźnieniem powodować będą BEZPŁODNOŚĆ oraz SKOK CHORÓB NOWOTWOROWYCH - szczepień zarówno dzieci (odpornych na tego wirusa) jak PEŁNOLETNICH (!).
Swoją drogą bardzo dobrym środkiem zapobiegającym TEJ chorobie są codzienne dawki witamin C i D oraz cynk.

Zmuszanie do zaszczepienia osób dorosłych poprzez UWIĘZIENIE W IZOLATORIUM lub w jakikolwiek inny sposób łamie przyrodzone prawa człowieka, nietykalności osobistej - oraz ŁAMIE ZAPISY KONSTYTUCJI III RP:
Art. 31 pkt 2 - "Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.", Art. 32 pkt 1 i pkt 2, Art. 37 pkt 1, SZCZEGÓLNIE Art. 39 - "Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. ".
Art. 8 pkt 1 określa: "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. " - WAŻNIEJSZYM OD WSZYSTKICH ustaw sejmu, rozporządzeń premiera i ministrów, umów międzynarodowych, a zwłaszcza telewizyjnej konferencji prasowej premiera Morawieckiego.

Nawołują do tego Globalnego Resetu między innymi Światowe Forum Ekonomiczne, kanadyjski premier Trudeau, książę Karol z brytyjskiej rodziny królewskiej oraz mnóstwo skrajnie lewicowych, radykalnych mediów i polityków na zachodzie.
Zanim Morawiecki został premierem w PiS-ie, w tych nagraniach z Afery Taśmowej mówił o "resecie" przez wojnę.
Pracowniczka chińskich laboratoriów biologicznych, która uciekła do USA mówiła o sztucznym stworzeniu wirusa w laboratorium i wypuszczeniu go przez Komunistyczną Partię Chin.

Powodzenie ich zamiarów oznacza absolutnie szczelny, ELEKTRONICZNY SYSTEM NIEWOLNICTWA podatkowego - neosocjalistyczną, neomarksistowską, GLOBALISTYCZNĄ TYRANIĘ - nowy, znacznie gorszy komunizm - porównywalny z Wielkim Uciskiem z Apokalipsy Św. Jana.

~jkl

POprzednia ekipa to Podkarpacie i Polske Wschodnią miała gdzieś. Ch tam z Polska Wschodnią - mówił na taśmach prawdy któryś gamoń.

manukun

@jozek
Dziwne, bo to właśnie poprzednia ekipa załatwiła dokumenty i dofinansowania na połączenie ekspresowe Lublina z Rzeszowem. Obecna - nie wiedzieć po co - wstrzymała budowę na 2 lata. Chyba tylko po to, żeby oseł mógł oblecieć kolejne wybory tym samym projektem

~Dudek

A łysiejący koleżka płezydęta gaworzył że się nie da pracować i cienka jak glizda obwodnica miasta stoi w miejscu.

~:-)

prace się posuwają, posuwam i ja również

nivea

Józek ciołku mam dla ciebie pytanie. Dlaczego pis wstrzymał na dwa lata budowę drogi s19 mimo ogłoszonego przetargu?
To kleptokraci z peło drogę wybudowali

~jasio

jakos nie widac latarni pot kturymi mozna stac

~kierowca

Szkoda , że te wszystkie zdjęcia nie są podpisane gdzie były zrobione. Wspaniale ta ekspresówka wygląda a już w tym roku wszyscy będziemy się cieszyć z jazdy po tej wspaniałej drodze.

~gr H

A przejazdu kolejowego nie mogli poprawić jak było +5, a teraz przy -10 robią?
Nic nie kumam.

~jozek

I b.dobrze .Niech robota idzie do przodu poki sa u wladzy.Bo nie daj Boze gdyby doszla do wladzy PO to zablokuje inwestycje bo to nie ich wyborcy.A po drugie zaraz nie beda miec piniedzy

~jasio

to chyba dobrze ze nie posuwa do od tylu