Radni Rady Miejskiej w Nisku zatwierdzili budżet na 2021 rok

Image

Za zatwierdzeniem budżetu dla Gminy i Miasta Nisko na 2021 rok głosowało 16 Radnych Rady Miejskiej. Przeciw było 2 osoby, a 3 się wstrzymały. Ogółem łączne planowane dochody w budżecie wynoszą 111 886 519 zł. Z kolei wydatki ustalone zostały w kwocie 115 250 970 zł.

– W nowym budżecie wydatki bieżące rosną ale jest on bardzo podobny do tego z poprzedniego roku. Na inwestycje przeznaczamy ponad 20 milionów złotych. Oczywiście w trakcie trwania roku budżetowego, w momencie kiedy będą nam spływały dofinansowania z różnych funduszy, ten zakres inwestycyjny będziemy odpowiednio powiększać – informuje Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W planie inwestycyjnym na 2021 rok widnieje wiele zadań, które będą kontynuowane. Mowa chociażby o budowie drogi łączącej obwodnicę Niska z ulicą Modrzewiową, rewaloryzacji zabytkowego Parku Miejskiego w Nisku czy dalszych pracach przy budowie sieci kanalizacji i dróg w gminie.

– Na budowę łącznika przeznaczymy w tym roku około 7 milionów złotych. W sumie na drogi przekażemy kwotę blisko 11 milionów złotych. Nie wliczam do tej puli środków, które mam nadzieję otrzymamy w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Chcemy pokończyć także kanalizację w Nowej Wsi, Wolinie czy Zarzeczu. Tu przewidujemy kwotę 2 milionów 200 tysięcy złotych. Inwestycje nie ominą również MZK w Nisku, naszych szkół i przedszkoli – mówi Waldemar Ślusarczyk.

Znaczna pula środków przeznaczona zostanie na różnego rodzaju dokumentację techniczną tj. drogową, oświetleniową czy na przykład na rozbudowę remizy OSP w Nowosielcu i remont remizy OSP w Zarzeczu. W planach jest także opracowanie dokumentacji projektowej monitoringu miejskiego i przebudowy budynku Przedszkola nr 1 w Nisku.

Wśród wielu inwestycji przewidziano budowę placów zabaw przy PSP nr 6 w Nisku, na osiedlu PGO przy ul. Szklarniowej w Nisku czy przy ZSP w Nowosielcu.

Jeżeli chodzi o drogi to nowy budżet zakłada przebudowę takich ulic jak Pl. Polskiego Sierpnia, Górnej, Nowej Bocznej, Sanowej, Polnej-Bocznej w Nisku, Kwiatowej w Racławicach, Zielonej i Kopernika w Zarzeczu czy drogi gminnej w Nowej Wsi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Tolek

Kładę na to grubego gorącego kloca

Rock1

Rady gmin, powiatów, województw są bardzo ważne tylko pod warunkiem że wszystkie są głosowane pod kątem swych wsi i miasteczek...

~Kappa

Oby trafione inwestycje bo oto jadę do Racławic i obok boiska z dala od centrum wsi ktoś wymyślił budynek widmo gdzie podobno straszy cisza. Panie burmistrzu kto to utrzymuje i jaki jest tego koszt. Basen widmo na który nie ma funduszy, brak przejazdu na drogę na Waldekówkę "ktoś przespał temat" no i cmentarz w Racławicach ,który przy wysokim nasypie obwodnicy stracił na klimacie.

~ted1

Do Ed1. To stwierdzenie że jesteśmy dla siebie wilkami dotyczy wszystkich. Dobro rodzi dobro, zło rodzi zło. Gdybyśmy potrafili choć trochę dostrzec u siebie nawzajem coś dobrego , praca organów gminy wyglądała by inaczej. A i znaczna część mieszkańców gminy by to doceniła. A czy nie było możliwe zaakceptowanie przez Pana Burmistrza choć części wniosków PiS ( i tu w pełni zgadzam się z opinią w komentarzu det1), które nie rozwalały projektu budżetu .Jak inaczej by zmieniła się nasza postawa wobec siebie. A tak kopiemy rów coraz głębszy. szerszy. Pozdrawiam.

~Ed1

Panie Tadeuszu człowiek człowiekowi wilkiem, czekam na zmiany z waszej strony. Będzie lepiej jeżeli apetyt na władzę niektórym zmaleje. Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny. Po co się kopać. Wyborcy wybrali. Pozdrawiam

~det 1

ted 1 oglądnij czy odsłuchaj sobie na trzeźwo obrady sesji i dopiero wtedy zobaczysz jak "niewielkie" zmiany chcieliście wprowadzić w budżecie. A jak większość odebrała budżet świadczy głosowanie

~ted1

Czy uchwalony budżet Niska na 2021 rok jest optymalny? Kilku godzinna dyskusja w komisji budżetowej i sesji Rady Miasta zdaje się tego nie potwierdzać. Przygotowane wnioski zgłoszone przez klub PiS dotyczących niewielkich moim zdaniem zmian nie znalazły poparcia Pana Burmistrza jak również radnych będących w grupie trzymających kurczowo władzę. Wielkość osoby sprawującej władzę z wyboru, według mnie polega na tym aby być otwartym na propozycje innych , otwartą dyskusję a nawet uznanie czyjeś racji.Ale do tego trzeba być dojrzałym politykiem , mieć w sobie wiele pokory. Dlatego poprzednik Pana Burmistrza był tak bardzo cenionym, bo miał właśnie te cechy. Szkoda iż Pan Burmistrz przez tak wiele lat przewodniczył Radzie , takich cech nie dostrzegł.Ale ja jestem optymistą, i myślę ( jeśli będzie mi to dane) doczekam się takiej sytuacji iż Pan Burmistrz uwzględni również dobre dla społeczeństwa wnioski opozycji.