O 18:00 cały świat ma zapalić światełko pamięci dla Ofiar Holocaustu. Zapalmy i my!

Image

W oknach wielu mieszkańców globu zapłoną dziś światła pamięci. Płomień to nie tylko symbol zadumy nad przemijaniem, to w tym przypadku rodzaj protestu przeciwko nienawiści, przemocy i brutalnej polityce hitlerowskich Niemiec, w wyniku której śmierć poniosło wiele milionów ludzi. Wciąż pamiętamy o tamtych wydarzeniach, a pamiętając przestrzegamy kolejne pokolenia.

27 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holocauście, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jest to rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz- Birkenau i okazja do uczczenia pamięci osób pomordowanych w czasie II wojny światowej. W ramach akcji „Światło Pamięci” zapalmy w oknach domów światło. Akcja będzie mieć miejsce 27 stycznia 2020 roku o godz. 18.00.

Warto podkreślić, że Polska jest jednym z nielicznych państw na świecie, w których nauczanie o Holokauście ma charakter obowiązkowy – na wszystkich poziomach kształcenia.

Cele kształcenia i treści nauczania dotyczące Holokaustu są uwzględnione w dotychczasowej podstawie programowej (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne), w nowej podstawie programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz w podstawie programowej dla szkół ponadpodstawowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Adam

Ja pamiętam przede wszystkim o tragedii Polaków.

~taka prawda

@SOBIK243. DOBRZE NAPISALES.

~taka prawda

USTAWA 943 JUZ PRZYJETA W USA. NAUKA O HOLOKAUSCIE. NAUKA JAK GINELI ZYDZI. POLAKOW TAM NIE BYLO? A GDZIE SA TAM POLACY? WYSTARCZY POSLUCHAC I POPATRZEC CO MOWIA I ROBIA ZYDZI. ZWLASZCA CI W USA. BEDA DOIC OD NAS KASE. TO 1 W 2 ETAPIE OSKARZA NAS O TO ZE TO MY POMAGALISMY NIEMCOM. POCZYTAJCIE CO TO JEST USTAWA 943. ONA JEST GORSZA OD TEJ 477. TO NIE JEST USTAWA TO JEST POLICZEK W KOSCIOL KATOLIKOW I POLAKOW. JAK POCZYTACIE OKAZE SIE ZE TO MY POMAGALISMY NIEMCOM. DO DZIS WALCZYMY Z TYM ZE SWIAT NAZYWA ZE TO BYLY POLSKIE OBOZY ZAGLADY. NIEBAWEM BEDZIEMY NAZYWAMNI WSPOLSPRAWCAMI. POLONIA AMERYKANSKA WYSYLA SYGNALY DO POLSKI CO DZIEJE SIE W USA. ALE W POLSCE NIKT SOBIE Z TEGO NIC NIE ROBI. LUDZIE W POLSCE NIE ROZUMIEJA ZE ZYDZI PRZEPCHALI USTAWE W KONGRESIE I OBOWIAZUJE W SZKOLACH. WLASNIE NAUKA O HOLOKAUSCIE. A TAM NAUCZAJA ZE POLACY SA WINNI ZAGLADY BO NIE POMAGALI ZYDOM. NIE MA TAM ZEGOTY NIE MA TAM AK NIE MA TAM RUCHU OPRORU. UCZA ZE NA TERENIE POLSKI Z NIEMCAMI WALCZYLI ZYDZI. POCZYTAJCIE. DLATEGO JA NIE BEDE PALIL SWIECZEK ZYDOM. ZAKLAMACY . ZAKLAMYWANIE HISTORII. DLACZEGO ZYDZI BOJA SIE EKSHUMACJI W JEDWABNEM?? KTO SZTRZELAL DO ZOLNIERZY W KATYNIU?? DLACZEGO ZGINOL GEN.SIKORSKI?? DLACZEGO NA TERENIE OBOZU NIE MOZNA SPIEWAC HYMNU POLSKIEGO? I WNOSIC FLAG POLSKICH? A MOSAD MA WIEKSZE PRAWA OD POLSKIEJ POLICJI. TO WSZYSTKO JEST WINA ZYDOW. WSZYSTKIE KONFLIKTY NA SWIECIE TO TEZ ICH WINA. A JESLI KTOS BEDZIE MNIE CHCIAL NAZWAC ANTYSEMITA TO NIECH NAJPIERW POCZYTA KTO TO SA SEMICI.

~To tylko Ja

Sobik243 dobrze pisze

~sobik243

Żydzi w zdecydowanej większości byli bierni gdy niemcy nas napadli w 39 roku. Potem próbowali się dogadać z frankiem naszym kosztem. W tym czasie mordowano polską elitę, wywożono Polaków z łapanek do Oświęcimia. TAK Oświęcim powstał dla Polaków dopiero później zaczęto likwidować żydów. Żydzi dali się oznaczyć i stłoczyć w gettach BEZ WALKI. Co żydzi wyprawiali na wschodnich terenach II RP po napaści ZSRR? Kto głównie był w szeregach NKWD? Kto podpier...l polskich patriotów, inteligentów i właścicieli ziemskich komunistom? Znicze zapalmy milionom Polaków, którzy WALCZYLI, a nie biernie czekali na zagładę. I wisienka na torcie: ustawa kongresu usa 447 Just Act! wzywająca Polskę do spłaty (u)roszczeń żydów do mienia BEZDZIEDZICZNEGO po żydach zabitych przez NIEMCÓW na terenie II RP. ponad 300 MLD! Mienie dziedziczne już dawno nam wydarli lub kończą wydzierać.

~z internetu

Zła wiadomość dla PiS. Ważna nominacja w ekipie Bidena.
Molly Montgomery – krytykująca ostatnią wizytę Dudy u Trumpa – pokieruje polityką zagraniczną USA w Europie. Zmiana może wymusić na PiS przywrócenie elementarnego demokratycznego porządku.
Wiele wskazuje na to, że polityka zagraniczna Joego Bidena na naszym kontynencie skupi się na dwóch obszarach: geograficznie – na bezpieczeństwie demokratycznym Europy Środkowej i Wschodniej, a tematycznie – na kwestiach regulacyjnych nowych technologii.
Dla Polski to dobra wiadomość, dla rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy już niekoniecznie......

koliii

Jak sami piszecie "Świt ma w d..ie holokaust". Po co żydom moje światełko , skoro świat nie chce o tym pamiętać. Może warto wspomnieć pomordowanych Polaków a nie ciągle się użalać nad żydami.

jabar

ciemne te okna były

~Adam

A kiedy zapalimy światełko polskich ofiar II w.ś.?