Czy sklepy powinny być czynne w niedziele?

Image

Pytaliśmy już o to Was dwukrotnie i pytamy po raz trzeci. Zrobiły się nam z tego niezłe badania panelowe.

Na początku 2016 roku 45,5% Czytelników uważało, że placówki handlowe powinny być czynne przez 7 dni w tygodniu. Prawie 2 lata później, bo końcem 2017 roku 50,8% uznało, że chce robić zakupy również w niedziele. Wówczas stawaliśmy wobec faktu zmian narzuconych nam przez rząd w warunkach, nazwijmy to, normalnych. Jak jest teraz?

Teraz dużo się zmieniło, głównie przez to, że z powodu koronawirusa wiele sklepów nie funkcjonuje wcale w ciągu tygodnia. Zakupy spożywcze robimy w tzw. reżimie sanitarnym, a dla seniorów wprowadzono specjalne godziny.

Czy lepiej by było gdybyśmy mieli więcej czasu na zakupy? Czy przyczyniłoby się to do zwiększenia bezpieczeństwa kupujących i sprzedających? A może ponadprogramowy dzień handlowy generowałby jedynie okazje do niepotrzebnych, dodatkowych kontaktów w tychże sklepach? Przez jakiś czas mówiło się nawet o tym, że w dobie pandemii rząd zrezygnuje z niehandlowych niedziel, ale skończyło się na mówieniu. Czy uważacie, że na czas walki z wirusem lepiej byłoby otworzyć sklepy również w niedziele? Weźcie udział w naszej ankiecie (na dole strony, lewy słupek) i wyraźcie swoje zdanie. Piszcie w komentarzach co o tym sądzicie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~towarzysz

Kobieta może pracować zarówno leżąc brzuchem do góry, jak i na dół, żadna nowość :-)

~Obserwator

Widzę ,że sam sobie bijesz brawo. To tak żałosne ,że nawet śmieszne....umiech

~Stalowa

toż to szok - brawo za poczucie humoru.

~toż to szok

@Obserwator - sugeruję im taki zawód? W którym miejscu? Przeczytaj swoje wpisy i nie pogrążaj się bardziej. Przecież to Ty piszesz o jakimś zawodzie. Może głodnemu chleb na myśli. Ale jeśli masz na myśli to samo co ja, to jesteś bardzo niegrzeczny. Ale powtórzę: podoba mi się Twój tok rozumowania. Faktycznie, swój zawód lubię. Nie wiem jak Ty. Pozdrawiam.

~Obserwator

Jeśli pracujesz leżąc do góry brzuchem to raczej ty powinieneś zmienić zawód. Chyba ,że to lubisz ale chwalisz się chyba nie masz czym. Nie będę sobie tego wyobrażał, to ponad moje siły. A obrażasz kobiety sugerując im wyżej opisany zawód.

~toż to szok

@Obserwator - mylisz się. Ale bardzo podoba mi się Twój tok myślenia. Możesz wskazać w którym miejscu obrażam kobiety? Mówiąc, że mogą zmienić zawód? Przecież to dla ich dobra. Taka darmowa porada. Przecież tak też radzi ktoś potocznie nazywany prezydentem. Nie muszą pracować w marketach. Gdzie tu obrażanie?

~Obserwator

Cały czas obrażasz kobiety. To pracujesz leżąc do góry brzuchem ( jest jeden taki zawód) ale nawet gdybyś go uprawiał to byś się do tego tak radośnie nie przyznawał. Wydaje się więc, że nawet jak jesteś kobietą to chyba od niedawna....

~toż to szok

@Obserwator - nie mam żony, bo mam męża. A jedno wyklucza drugie. Chyba. Czy kobieta nie może leżeć do góry brzuchem? Ta czynność zarezerwowana jest wyłącznie dla mężczyzn? A może leżąc do góry brzuchem pracuję?

~hwwd

dla niego a raczej jego wykształcenia nie ma pracy.To tak jak i dla Ferdka Kiepskiego.

~Obserwator

do toż to szok: a ty jesteś lekarzem , strażakiem czy księdzem . Zakładam że żadnym z nich jak leżysz do góry brzuchem w niedzielę a biedne kobiety wysyłasz do pracy. W tej sytuacji zakładam że żony też nie masz skoro Ci to wisi. Więc kim ty z zawodu możesz być?

~robol

Lekarze to ciągle i nadal najbardziej poszkodowana grupa zawodowa, zarówno finansowo, jak społecznie i rodzinnie. Równać z nimi mogą się ino: nauczyciele, pielęgniarki, itp.

~toż to szok

@Obserwator, mam pracę. Nie w handlu. W niedzielę leżę do góry brzuchem. A panie z marketów przecież mogą zmienić pracę. Co z tego, że mają dzieci? Lekarze, strażacy, księża też mają. A pracują.

~hwwd

alibaba....duży rozbieg i tak solidnie walnij czerepem w ściane....możliwe że naskoczy.....umiech)))

~wstyd

Do mandolina, ten portalik należy do hejterów więc co się dziwisz.

~Mandolina

Myślę że bardziej stronniczego i amatorskiego portaliku próżno szukać całym regionie Karpackim smiech2

~Alibaba

W niedziele pracują szpitale,policja,komunikacje,dostawcy mediów,domy opieki,,księża,nawet zakonnice,stacje paliw,zakłady w ruchu ciągłym ,ochrona mienia i inni - dlaczego nie dać ludziom wyboru miejsca pracy ?W tzw.dni robocze jeden lub nawet dwa dni wolne od pracy mogą być dobrodziejstwem.Są wolne zawody - duży wybór wg „długopisa „..7 dni w tygodniu powinny by czynne wszystkie urzędy.
Jestem ZA handel w niedziele.Dajmy ludziom wybór i pracy i funkcjonowania.

~Do kapusta

Wystarczy że właściciel podpisze umowę z firmą kurierską a już może otwierać sklep w niedzielę z pracownikiem za ladą. Wszystkie przepisy można obejść jak się tylko na prócz plew trochę w głowie

~Ewa

Zamknąć sklepy w niedzielę jestem za!

~Marek

Zamknąć, UE nas terroryzuje i rżnie nasz biznes.

maly29

Strach pomyśleć jak w 98 byłby sklepy w niedzielę otwarte a ja miałem 15 lat co by się działo i ile chleba bym już zjadł a ile wódki wypił no i co by było z Melinami kto by robił wódkę no co by było wiem łeb by mi rozjeb..eehhh te piękne czasy

~Obserwator

W niedzielę markety zamknięte . Ludzie tam pracujący też mają dzieci. Zatrudnić tam " toż to szok" w niedzielę handlową sądząc po wypowiedzi nie tylko dzieci nie ma ale w głowie też raczej niewiele..

~lipianka

Markety biedronka, Tesco, Lidl, Kaufland i pozostałe zagraniczne zamknąć a polskim przedsiębiorcom pozwolić pracować.

~toż to szok

Przecież panie z biedronki zawsze mogą pójść pracować do szkół. Wprawdzie zarobki mniejsze, ale to tylko 18 godzin w tygodniu z bombelkami. Prawie zabawa.

~Adam12

Otwarte dwie niedzielę

~mieszkaniec

niedziela jest tylko od wypoczynku

~kapusta

SKLEPY W NIEDZIELĘ OTWARTE.... TAK...!!!! ZA LADĄ STOI I SPRZEDAJE WŁAŚCICIEL.... TYLKO TAK.....!!!!! NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI.....!!!! A JAK COŚ SIĘ NIE PODOBA TO PA SZOŁ WON....!!!! W NIEDZIELĘ TYLKO DOROBKOWICZ SIĘ DORABIA....!!!! KONIEC KROPKA....!!!!

~Mieszkaniec

Powinny być otwarte sklepy.moze kościoły zamkniemy księża też muszą pracować

~Kangur

Mają być zamknięte że pracujesz na zmiany to masz więcej czasu a piwo możesz kupić w żabce

~wsiok ze wsi

Ka pójda w niedzielu, kie mie markiety pozapierajo?

~widok ze wsi

Ka pójda w niedzielu, kie mie markiety pozapierajo?