Zawirowania ze szczepieniami w Stalowej Woli

Image

W całej Polsce zrobiło się nerwowo. Seniorzy ruszyli do szczepień i zapisów na te szczepienia. Jako, że brakuje szczepionek, wszystko stanęło na głowie. Zrobił się chaos. Pierwszy bum przyszedł sobotę. Mówił o tym na sesji Rady Powiatu Grzegorz Czajka, dyrektor szpitala.

- W sobotę, faktycznie, był dość duży natłok chętnych do zaszczepienia. Wynikało to chyba głównie z dezinformacji między samymi chętnymi do zaszczepienia. Niektóre osoby dostały informację, że jest przesunięty termin szczepienia, przekazały to znajomym. Zamiast 100- kilka osób do zaszczepienia, zrobiło się blisko 300 przed punktem szczepień. Z mojej strony wielka prośba, żeby do szczepienia pojawiały się tylko te osoby, które dostały potwierdzoną informację od pracowników szpitala lub SMS-owo, że na dany dzień są zapisane- mówi Grzegorz Czajka, dyrektor szpitala.

W Polsce mamy obecnie 776 987 wykonanych szczepień (dane podane przez Ministerstwo Zdrowia na 26.01.2021 r., godz. 10:30). W Stalowej Woli przeciwko COVID-19 do tej pory udało się zaszczepić 1785 osób. Szczepionek jest tak mało, że nie ma mowy o szybkim wyszczepieniu nawet grup tych pierwszych. Każdy z punktów dostaje zaledwie 30 dawki dziennie. To kropla w morzu potrzeb. Sytuacja ma się zmienić po wznowieniu dostaw przez firmę Pfizer- BioNTech . Wciąż nie mamy też szczepionki Moderny. Tutaj także dostawy wstrzymano. Niepokojący jest również fakt, że na świecie pojawiły się nowe mutacje wirusa, w tym najbardziej groźne są: brytyjska, południowoafrykańska oraz brazylijska. Jak zapewniono, szczepionkę można zmodyfikować w ciągu kilku tygodni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~toffee

Za tę sprawną akcję szczepień przeciwko Covid-19 odpowiada organizator Narodowego Programu Szczepień. Występują codziennie w telewizji nieustannie chwaląc się swoimi sukcesami organizacyjnymi. A w praktyce to wygląda tak jak w sobotę a stalowowolskim szpitalu. Zatem podziękujcie im: panom Morawickiemu, Dworczykowi, Niedzielskiemu za tę wspaniale zorganizowaną akcję , ponieważ jesteście ich wyborcami.

~siwy

a keidy bedzie kolej na ludzi 32 lat?

~Love

Dokładnie..... CAŁKOWITY ZAKAZ OGLĄDANIA TV....!!!!!!! Jako natychmiastowe obostrzenie.... To da się zrobić.....!!!!

~Adam

Starsi ludzie powinni mieć zakaz oglądania telewizji.

~Love

Szczepionek nie ma i nie będzie.... Bardzo Dobrze....! Więcej ludzi przeżyje....!!!!

~Iks

Pan Czajka dla ciebie szczochu

~Ludmila K.

Mam na 22 lutego, dotrzymacie Czajka, terminu?