Na Poniatowskiego będzie jaśniej

Image

W grudniu 2017 roku został oddany do użytku wyremontowany odcinek ul. Poniatowskiego o długości 1 558 metrów (od ronda Rotmistrza Witolda Pileckiego do skrzyżowania z drogą dojazdową do kościoła pw. Opatrzności Bożej). Inwestycja zamknęła się w kwocie 11,1 mln zł, z czego miasto dołożyło 3,5 mln zł. Kolejne 3 mln zł stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa. Powiat stalowowolski z własnych środków wydał 4,6 mln zł.

Przeszło 3 lata po zakończeniu modernizacji ulicy Poniatowskiego Rada Miejska przekazała 450 tys. zł na kolejną inwestycję powiatu stalowowolskiego. Tym razem chodzi o ul. Popiełuszki. Przy okazji tego zadania radny Franciszek Zaborowski wyraził nadzieję, że powiat lepiej zadba o oświetlenie nowo remontowanej drogi niż było to zrobione w przypadku ul. Poniatowskiego.

- Przy remoncie ul. Poniatowskiego zapewniano, że projekt jest znakomity. Okazuje się, że dzisiaj doświetlenie na przejściach jest tak tragiczne, że to jest jedna z najbardziej niebezpiecznych ulic- mówi radny Zaborowski.

Podczas sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego starosta Janusz Zarzeczny odniósł się do słów miejskiego radnego.

- My robiąc tą drogę parę lat temu bazowaliśmy na projekcie, który został wykonany jeszcze przed objęciem stanowiska przeze mnie. Pan starosta Fila robił ten projekt i nie uwzględniono wtedy remontu oświetlenia ulicznego. Projekt oparł się na tym starym oświetleniu. Zrobiłem to zgodnie z projektem. Gdybym teraz robił ten remont, na pewno starałbym się również wyremontować oświetlenie, co uczyniliśmy np. w projekcie ulicy Popiełuszki- mówi starosta Zarzeczny.

W przypadku ulicy Poniatowskiego oświetlenie znajduje się głównie po jednej stronie drogi. Tylko w niektórych miejscach jest zamontowane dwustronnie.

- Już mamy podjętą decyzję, jesteśmy po rozmowach z dyrektorem Rejonu Energetycznego w Stalowej Woli, że w lecie będziemy wymieniali wszystkie oprawy oświetleniowe na takie z większą mocą. Mamy w tej chwili zamocowane oświetlenie 110 W, a na przejściach dla pieszych- 190 W. Teraz chcemy zainstalować oprawy 150 W, więc uważam, że to będzie oświetlenie już skuteczne i dobre. Zgadzam się z tym, że lepiej by było gdyby oświetlenie było po dwóch stronach, ale tego nie uczyniono. Nie ma takiej możliwości żebyśmy teraz robili drugą nitkę oświetlenia po drugiej stronie ulicy- mówi Janusz Zarzeczny.

Jak podkreśla starosta powiat robił badania związane z oświetleniem ul. Poniatowskiego i jest ono w dolnych granicach normy, ale jednak normy. Niemniej jednak, dla zapewnienia większego bezpieczeństwa, zostanie ono zmodyfikowane.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gal

Janusz taka dobra rada l, skorzystaj z możliwości milczenia.

e2rds

U nas wszystko tak się robi jak Igrzyska Europejskie w Krakowie w 2023, do których najprawdopodobniej nie dojdzie ze względu na brak umów, jak zwykle załatwia to Sasin i wyjdzie tak jak z kopertami. Wychodzi na to, że czego by się nie dotknął Palec i Sznurek to tylko zostaje palec.

~xXx

Chyba stosując oświetlenie LED zmniejsza się ilość Wat Wracają do starych żarówek ?

~Wszystkie

Wszystkie bloki wymazane farbami, jakieś wojny gangów i wyzwiska od konkurentów i frajerów. Co tu się dzieje w tym mieście?

~hwwd

git , jezdzisz rowerem? to zgoda bo są fajne drózki rowerowe i przejazdy z pierwszeństwem przejazdu
przez jezdnie.Autem niestety to już inna bajka koleś.I bez przechwalanki bo uważać trzeba gdzyż przejscia z przejazdami są bardzo gęsto tam .No chyba że jezdzisz z noktowizorem na dyni wieczorami .

~Git

Jezdze tamtedy codziennie moim zdaniem jest ok a napewno o wiele lepiej niż wcześniej a tak pozatym to stare oprawy do utylizacji??

~abel

Ktoś tu chyba jest za długo na jednym stanowisku i idzie na łatwiznę.

~Heniu

Do He he, ręce to widać sprzątającym opadły.

maszynista

O tak wytną drzewa bo zaslaniaja światło i w lato trzeba iść w cieniu drzew zamiast na sloneczku.Po wycince będzie dużo jasniej .

dezyderata

Galeria malarstwa Karpińskiego ledy , latarnie w koło i hologramy na ścianach, na przeciwko budynek Sokół, ledy w koło... Kawałek ulicy Lipowej najdroższe latanie w całej Stalowej ... Reszta Rozwadowa nie musi być oświetlona ...

~he hee

Heniu ...normalnie rece opadają...umiech)))

~Henryk M.

Czemu się nie zamiata i przemywa ulicy? Byłaby lepsza widoczność linii.

~Adonis

Co , na Poniatowskiego też wytną drzewa jak na Popieluszki? Jaki inny sposób znają pisowcy na doświetlanie ulic?

~magda

Naprawdę nie rozumie dlaczego przy projektowaniu takiego oświetlenia nie uwzględnia się oświetlenia także chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż danej ulicy.I to tylko w Stalowej Woli bo juz np w Nisku czy w Tarnobrzegu lampy sa dwustronne i oświetlają i ulice i chodniki.
I jeszcze jedno .Zarzeczny mówi ze nie ma takiej możliwości żebyśmy teraz robili druga nitkę oświetlenia po drugiej stronie ulicy.A niby dlaczego nie ma takiej możliwości panie wielki starosto Zarzeczny.?

~andrte

wydajność nowych opraw LED jest dużo większa od tych stosowanych pare lat temu. jeżeli dodatkowo zwiększymy moc lamp efekt będzie widoczny nawet przy jednostronnym układzie słupów. Ważne by dobrać odpowiednią charakterystykę świecenia lampy.

~J 23

Oświetlenie Poniatowskiego jest zdecydowanie słabsze niż było przed remontem. A słaba widoczność połączona z brawurą pieszych i rowerzystów jest główną przyczyną potrąceń na tej ulicy.

~J 23

Czyli nadal rowerzystom piratom wolno łamać przepisy i jeździć bez oświetlenia? Nikt z tym jeszcze porządku nie zrobił.

~Rebel

Cokolwiek spie....my to nigdy się do tego nie przyznamy ! To nie my , to nasi poprzednicy . Wina Tuska , Sorosa , i mamy jeszcze długą listę poprzedników których można obwiniać o wszelkie zło ! A my ? My jesteśmy zbawieniem tego miasta i powiatu . Tylko my robimy wszystko najlepiej i w zamian oczekujemy wdzięczności od mieszkańców miasta i powiatu . A że czasem coś się nie uda , to jest to wina dywersji że strony opozycji . Przecież wywrócenie się masztu z flagą narodową na rondzie i ostatnie awarie sieci CO są przykładem że opozycja zrobi wszystko żeby zaszkodzić obecnemu układowi rządzącemu w Stalowej Woli i w powiecie .

~Janusze

W oczach mi pojaśniało od Szymona Holowni :-)

~Mieszkaniec

Może problemem ul.Poniatowskiego jest to że nie prowadzi do dworku w Charzewicach

~he hee

jabar....oby Ci nigdy tam pieszy nagle nie wszedł a rowerzysta nagle nie wjechał porą nocna bo bedziesz miał tylko jedną wymówkę....nie widziałem go!!!! I wcale tu nie o dobry wzrok chodzi.....bez odpowiedzi proszę..dz.

~Gosc

To prawda jest ciemno szczegolnie przy przejsciach dla pieszych raz by mi wszedl pieszy pod kola bylo szaro i on tez szary caly.

jabar

Ja tą ulicą jeżdżę i w dzień i w nocy i nie zauważyłem żeby było za ciemno. Może niektórym trzeba okulary do dali. Popatrzcie czy dobrze widzicie wskaźniki w kokpicie. Jak nie ostro to do okulisty się zgłosić.

~he hee

to dobra wiadomość. Faktycznie to oświetlenie jest za słabe , niewidoczni są szczególnie na przejsciach ci na rowerach a młodzi śmigają tu wieczorami i to bez oświetlenia. Raz taki jeden mi wjechał jadąc bardzo szybko rowerem i to nieoświetlonym i wiele nie brakowało a bym go potącił.Koło sklepu dawnej Justyny ludzie nauczeni że kiedyś było przejscie nagminnie wchodzą na ulice a szczególnie niebespieczne jest to wieczorem.

~Belzebub

Oczywiście Januszek musiał zwalić winę na starostę który już zapomniał że nim był. Takie to pisowskie i katolickie.

~Jeff Lynne

Nareszcie będzie widać lepiej brudne uluce.

~itak

powinno zostać jest w normie to zostawić po co zużywać więcej energii kiedyś piałem ,,,ŚLEPEMU I SŁOŃCE NIE POMOŻE