Różnorodne możliwości zastosowania kompozytu drewna

Image

Deski kompozytowe kojarzą ci się wyłącznie z budową tarasu? To błąd, ponieważ możliwości jest naprawdę dużo! Kompozyt drewna znajduje bardzo wiele zastosowań, głównie dlatego, że jest bardzo wytrzymały i niezwykle trwały. Dowiedz się, jak można wykorzystać kompozyt drewna.

Kompozyt drewna – deski o wielu zastosowaniach

Deski z kompozytu drewna mają bardzo wiele zastosowań. Wizualnie bardzo przypominają drewno – są niemal nie do rozróżnienia. Na dodatek mają dość podobne właściwości, fakturę, poziom nagrzewania się. Dzieje się tak dlatego, że zawierają drewno – a raczej drobną mączkę drzewną, którą łączy się za pomocą specjalnych dodatków (na przykład żywic). Dzięki nim kompozyt jest bardziej wytrzymały oraz odporny na działanie czynników zewnętrznych. To sprawia, że nadaje się do naprawdę wielu zastosowań.

Taras kompozytowy

Tarasy kompozytowe to zdecydowanie najbardziej znany sposób na wykorzystanie deski kompozytowej. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie z kilku powodów: przede wszystkim taras kompozytowy jest o wiele tańszy niż taras drewniany, a na poziomie wizualnym są do siebie bardzo zbliżone. Tak wykończony taras czy balkon idealnie sprawdza się zarówno w domach nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych i standardowych. Tarasy kompozytowe wymagają minimum pielęgnacji, a przy tym są bardzo trwałe. Przydatne informacje na temat tarasów kompozytowych – https://ekoteak.pl/produkty-i-uslugi/tarasy-balkony-kompozytowe.

Elewacja z kompozytu drewna

Elewacja kompozytowa świetnie wpisuje się w najnowsze trendy wykańczania budynków. Nowoczesne, oszczędne w formie bryły domów są często zdobione ciekawą elewacją: połączeniem drewna i tynku strukturalnego, zestawieniem naturalnych kolorów z gołębią szarością lub bielą. Elewacja kompozytowa wspaniale sprawdza się w takich połączeniach. Jej zaletą jest to, że nie pooddaje się działaniu słońca czy deszczu, więc to inwestycja na wiele lat. Na dodatek elewacja z kompozytu drewna jest bardzo łatwa w montażu. Deski mocuje się za pomocą wkrętów, więc na dobrą sprawę można to wykonać samodzielnie. To bardzo wygodne rozwiązanie.

Deski kompozytowe w małej architekturze

Kompozyt drewna świetnie sprawdza się także do budowy elementów małej architektury ogrodowej. Wcześniej w tym celu wykorzystywano głownie beton, kamień i drewno. Te materiały są jednak o wiele droższe. Kompozyt drewna świetnie sprawdza się w takich zastosowaniach także ze względu na lekkość, której nie mają konstrukcje betonowe czy kamienne. Ławki, pergole, ogrodzenia czy niewielkie wiaty (śmietnikowe, rowerowe) wykonane z kompozytu wyglądają wspaniale, ponieważ deska idealnie imituje drewno. A przy tym nie wymagają takiej pielęgnacji jak drewniane.

Taras z kompozytu drewna przy basenie

Ponieważ deski kompozytowe są bardzo odporne na wilgoć i wodę, można stworzyć z nich taras kompozytowy przy basenie lub oczku wodnym. To najlepsze naturalne rozwiązanie, które po prostu świetnie wygląda. Taras z kompozytu drewna nad zbiornikiem wodnym jest wygodniejszy niż drewno, ponieważ nie wymaga pielęgnacji. Jest także antypoślizgowy, co jest dodatkowym ogromnym plusem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.