Czy warto korzystać z usług agencji pośrednictwa pracy?

Image

Poszukiwanie pracy na rynku zagranicznym obrosło wieloma mitami, które warto zweryfikować. Mówi się, że znalezienie dobrze płatnej pracy w swoim zawodzie jest za granicą banalnie proste. Wystarczy jechać w ciemno i miejscu szukać zajęcia zarobkowego. To nieprawda.

Nie w ciemno, nie po znajomości

Choć zagraniczni pracodawcy mają o polskich pracownikach coraz lepsze zdanie, poszukiwanie stałej dobrze płatnej i legalnej pracy w wykonywanym na co dzień zawodzie wymaga sporo zachodu. Przede wszystkim trzeba znać specyfikę zagranicznego rynku pracy oraz obowiązujące na nim przepisy. Nikt nie zatrudni przypadkowego człowieka z ulicy. Aby podjąć pracę w oparciu o umowę, trzeba dopełnić wiele formalności, co bez znajomości języka obcego może okazać się niewykonalne. Równie nieprawdziwe jest twierdzenie, że wystarczą rekomendacje znajomego, który zatrudniony był u danego pracodawcy, aby ten przyjął nas z otwartymi ramionami. Najsensowniejszym rozwiązaniem dla osób, które poważnie myślą o emigracji zarobkowej i nie chcą podejmować jakiejkolwiek pracy, tylko kontynuować karierę w swoim zawodzie, jest kontakt z agencją pośrednictwa pracy za granicą.

Obrazek

Co zapewnia agencja?

Profesjonalną agencję pośrednictwa pracy za granicą tworzą ludzie znający specyfikę lokalnego zagranicznego rynku pracy, tamtejsze prawo pracy oraz język obcy. Dostarczając im swoje CV, zyskujesz możliwość otrzymywania wyłącznie ofert pracy dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb, czyli uwzględniających Twoje wykształcenie i doświadczenie. Nie musisz już przeczesywać sieci w poszukiwaniu ogłoszeń. Nie musisz czytać i weryfikować wszystkich, które wpadną Ci w ręce. Pracownik agencji robi to za Ciebie i podsyła Ci tylko te oferty, które naprawdę mogą mieć znaczenie dla dalszego rozwoju Twojej kariery zawodowej. Kiedy wybierzesz już pracodawcę, z którym chciałbyś podpisać umowę, Twój osobisty koordynator nada bieg sprawie.

Pomoc w załatwieniu wszystkich spraw formalno-prawnych

Koordynator pomoże Ci w zgromadzeniu, przetłumaczeniu i uwierzytelnieniu wszystkich niezbędnych dokumentów: świadectw szkolnych, dyplomów ukończenia kursów zawodowych i dokształcających, kursów językowych, uprawnień do wykonywania zawodu itd. W niektórych przypadkach pracodawca wymaga naprawdę szczegółowej dokumentacji, a brak któregokolwiek z wymaganych dokumentów może skutkować koniecznością przerwania procesu rekrutacji i uzupełnienia teczki personalnej o niezbędne zaświadczenia i certyfikaty.

Obrazek

Abyś nie odczuł trudów relokacji

Już za granicą koordynator ulokuje Cię w jednym z agencyjnych domów przystosowanych do dłuższego pobytu. Domy są w pełni wyposażone w to, co niezbędne do codziennego życia, czyli kuchnie, pralki, pościel, naczynia oraz Wifi o wysokiej prędkości, abyś mógł swobodnie kontaktować się z domem i korzystać z internetu bez żadnych ograniczeń. Koordynator pozostanie do Twojej dyspozycji przez cały okres pobytu; odpowie telefonicznie na wszelkie pytania dotyczące pobytu oraz pracy.

Mobilny i dobrze wyposażony

Pracownicy rekrutowani poprzez agencję mogą liczyć na flotę wygodnych samochodów osobowo-dostawczych, dzięki którym w komfortowy sposób dojeżdżają do pracy, zabierając wszelkie niezbędne narzędzia. One także trafiają do Twoich rąk nieodpłatnie, podobnie jak nowa, dopasowana, profesjonalna odzież robocza renomowanych firm.

Obrazek

Podsumowując: podejmując współpracę z profesjonalną agencją pośrednictwa pracy za granicą, możesz znaleźć satysfakcjonujące zajęcie zarobkowe w dotychczas wykonywanym zawodzie, umożliwiające znaczące podniesienie Twoich dochodów. Jednym słowem będziesz robił to samo co w kraju, ale za dużo większą stawkę. Łatwo wyjechać za granicę i łatwo zacząć zarabiać naprawdę dobre pieniądze, jednak pod warunkiem, że zabierzesz się za szukanie pracy z głową. Albo raczej z profesjonalną agencją pośrednictwa,dzięki której szybko i płynnie przejdziesz cały skomplikowany proces rekrutacji. Dobra agencja to jasne zasady współpracy i pełna transparentność na każdym etapie rekrutacji.

W przygotowaniu tekstu pomógł JobbAssistanse - firma, której misją jest asystowanie w znajdowaniu dobrze płatnej pracy w całej Europie oraz oferowanie pracodawcom profesjonalnie wyszkolonych i gotowych do pracy osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.