Droga zaśnieżona, samochód w rowie?

Image

W poniedziałek 25 stycznia na terenie powiatu stalowowolskiego doszło do kilkunastu kolizji drogowych. Odnotowano je w gminach: Zaleszany, Pysznica, Stalowa Wola, Zaklików, Radomyśl nad Sanem, Bojanów. Częstym widokiem były pojazdy w rowach.

Jedno z tych zdarzeń miało miejsce w Zaleszanach przy ul. Sandomierskiej, gdzie około 10:30 doszło do kolizji drogowej. Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, skutkiem czego było zjechanie z drogi do rowu.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze! Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy- apelują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli.

Prognoza pogody na najbliższe dni wskazuje na to, że zima tak szybko nie odpuści. Musimy więc zachować ostrożność na drodze.

Foto.: OSP Skowierzyn.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~sds

w stalowej dużo osób jeździ na letnich oponach, widać że Janusze to lubią a potem lubią stać w kolejce do blacharza

~Front242

Łopaty do odśnieżania dla tych urzędników którzy otrzymali podwyzki za siedzenie na dpach w cieplutkich biurach

~Front242

Pytanie czy te qrvy władcy polskich urzędów nie mają możliwości wyjrzeć przez okno swoich pałaców ze pada śnieg i trzeba jak najszybciej wysłać służby drogowe do roboty. Widocznie są zbyt zajęci przyznawaniem sobie podwyżek i nagród.

~Front242

Szlag mnie trafia. Od tego jesteś jeden z drugim wójtem, prezydentem burmistrzem żebyś wiedział że w twojej okolicy pada śnieg i trzeba drogę przejezdna zrobić. Ja bym każdego takiego władcę publicznie opluł (ew w mordę zaj.) bo lekceważy bezpieczeństwo poruszających się po terenie jemu podległym.

~Marek

do mieszkanca: skoro uwazasz, ze mieszkancy powinni otrzymac łopaty i odsniezac chodniki czy ulice to po jakiego diabla instnieje taki twor dobrze oplacany aby nie znal swoich obowiazkow kiedy jest zima ? moze to ty jestes tym leniwym pracownikiem wystepujacym z takim apelem do mieszkancow? w obecnym czasie to mozliwe kombinatorstwo sie szerzy w coraz szybszym tempie. Dziwne, ze mieszkancy toleruja kolejne bezprawie.

~Adaśko

Do Kierowca,pracuj jak J 23 do19- stej i zobaczysz partyzantke z rst

~JamesRodrigez

...napisał mistrz kierownicy z rej. RST jak sądzę...

~-J23

Pracuje do 19 wracając do domu na drodze masa śniegu pod spodem bo lód jadąc 65/h auto rzuca po całej drodze mimo tego notorycznie jestem wyprzedzany przez asów z RST nieważne czy to przejście czy linia ciągłą poprostu ŻAŁOSNE

~mieszkaniec

Jeszcze raz wszystkim użytkownikom dróg przypomnę, że dla bezpiecznego poruszania się po drogach nie wolno przekroczyć prędkości 40 kilometrów na godzinę czy to w nocy czy w dzień. Po co się głupcy tak śpieszycie do domu co telewizję oglądać? A chodniki powinny być odgarniane ze śniegu przez tych co lubią tutaj wypociny produkować, przynajmniej jakiś pożytek z tego by był. MZK powinno kupić ze 20 łopat platykowych do odgarniania śniegu zagonić pajaców do odgarniania śniegu w czynie społecznym.

~Kierowca

Pracuje do 23 wracając do domu na drodze masa śniegu pod spodem bo lód jadąc 70/h auto rzuca po całej drodze mimo tego notorycznie jestem wyprzedzany przez asów RNI nieważne czy to przejście czy linia ciągłą poprostu dramat

~Marek

P.Prezydencie! informuje pana, ze jest zima w zwiazku z tym pytam co sie stalo z plugami do odsniezania? trudno przejsc chodnikiem nie mowiac o ulicach. Pamieta sie czasy jak plugi wyjezdzaly o 5 rano aby odniezac a teraz wszyscy odpowiedzialni chca przespac zwaly sniegu ?

~-J23

CO WY ZA GŁUPOTY PISZECIE JAK KTOŚ NIE UMIE JEŹDZIĆ TO I SÓL NIE POMOŻE

~Do RNI

Wy nawet prowadzenia auta nie ogarnięcie, więc dla was nawierzchnia nie ma znaczenia.

~RNI

A po co sypac solą jak wtedy błoto powstaje i niszczy auta. Wystarczy tylko odśnieżyć i nie trzeba będzie naprawiać progów w autach.

jzm

może raz słuzby drogowe łaskawie wziełyby się za odśnieżanie?

~Tadek

Nic dziwnego zawsze w zimie takie przypadki są to co pisać o kierowcach czy oponach głupota

~Dąr

A gdzie te służby drogowe nie odśnieżają i nie sypią solą to jak ma nie być wypadków

~Karlay

Trochę śniegu spadnie i już część kierowców sobie nie radzi i ładuje w rowie. Niestety cześć była tak głupia, że już zmieniała opony na letnie.