Wykrywacze metali dla początkujących i zaawansowanych poszukiwaczy

Image

Poszukiwanie skarbów od niepamiętnych czasów pobudza wyobraźnię. Rozmaite teksty kultury takie jak powieść „Wyspa Skarbów” czy filmy z Indiana Jonesem wychowywały kolejne pokolenia marzące o niezwykłych znaleziskach. Dzisiaj marzenia te mogą się spełnić. Wystarczy zaopatrzyć się w nowoczesny wykrywacz metali. Z myślą o początkujących użytkownikach przygotowaliśmy zestawienie najlepszych detektorów dostępnych w sklepie Spy Shop.

Wykrywacze metali – o czym trzeba pamiętać?

Zanim przejdziemy do naszych propozycji warto wymienić kilka najważniejszych parametrów, którymi powinny cechować się dobre wykrywacze metali. Przede wszystkim istotna jest częstotliwość pracy. Wpływa ona na wykrywanie obiektów o konkretnej wielkości, wykonanych z określonego metalu lub zakopanych w danym typie gleby. W dużym uproszczeniu - im większa częstotliwość, tym lepiej detektor poradzi sobie z wyszukiwaniem drobnych przedmiotów i metali nisko oraz średnio przewodzących.

Następna jest dyskryminacja, która określa skuteczność identyfikowania przedmiotów na podstawie właściwości ferromagnetycznych i/lub przewodności. W praktyce poszukiwacz może odróżnić potencjalnie cenne znalezisko od śmieci w rodzaju puszek lub kapsli. Wreszcie mamy cewkę odpowiedzialną bezpośrednio za lokalizowanie przedmiotów. Ważne, aby była ona wodoodporna i o kształcie przystosowanym do trudnych miejsc takich jak pobliża murów.

Nokta Simplex + dla początkujących

Obrazek


Simplex + firmy Nokta ma doskonały stosunek ceny do jakości. Częstotliwość na poziomie 12 Khz (wystarczającą do rekreacyjnego użytku) 7-poziomowa regulacja czułości i automatyczne strojenie do gruntu zapewniają dużą skuteczność. Wykrywacz posiada też kilka wygodnych funkcji – m.in. wbudowaną latarkę, wodoodporną cewkę i graficzne namierzanie obiektów na ekranie LCD. Nie bez znaczenia jest też lekka waga (1,3 kg) i składana, teleskopowa konstrukcja ułatwiająca transport i długotrwałą pracę.


Garrett Apex – technologia wieloczęstotliwościowa

Obrazek


Ten model cechuje się trybem „Multi-Freq”, pozwalającym na wybranie jednej z kilku częstotliwości - 5, 10, 15, 20 Khz lub wszystkich naraz. Umożliwia to płynne dostosowanie pracy do obiektów o konkretnych rozmiarach i ukrytych na różnych głębokościach. Detektor posiada też 175-stopniowe strojenie do wszystkich rodzajów podłoża, 20 segmentów dyskryminacji oraz 6 trybów pracy przystosowanych do różnych znalezisk – m.in. monet i biżuterii. Doskonały wybór dla bardziej doświadczonych treasure hunterów.

Nokta Pulse Dive – do podwodnych poszukiwań

Ręczny detektor Nokta PulseDive dzięki cewce odpornej na zanurzenie do 60 m sprawdzi się w rękach miłośników nurkowania. 5-poziomowa czułość i technologia indukcji impulsowej zapewniają wysoką efektywność w słonej wodzie i w każdym rodzaju gleby, a specjalna blokada zapobiegnie wciskaniu się przycisków przy dużym ciśnieniu wody. W zestawie znajduje się też wymienna cewka do użytku lądowego. Za sprawą lekkiej budowy i łatwej obsługi wykrywacz nada się więc do użytku nawet przez dzieci.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
maszynista

Nie wolno grzebać nawet we wlasnej ziemi.A jak znajdziesz przypadkiem stara pordzewiala bron ,a sasiad zadzwoni po psy to pół roku do odsiadki.A to że karabic sam sie kruszy ze starosci to ich nie obchodzi.Przepis mowi jasno ,jest bron nielegalna ,idziesz odsiedziec w zakladzie karnym.

mad_dog

żeby legalnie móc latać z wykrywaczem należy uzyskać stosownne pozwolenie od wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz właściciela gruntu na jakim chcemy szukać inaczej to przestępstwo, zagrożone karę 2 lat więzienia .