Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona

Image

Za oknem jeszcze biało, ale jak tylko zima ustąpi wiośnie Stalowa Wola ponownie się zazieleni. W tym roku mieszkańcy będą mogli podziwiać blisko cztery tysiące nowych roślin na terenie miasta. W sumie w Stalowej Woli w roku 2020 zasadzono 313 drzew, 1651 krzewów oraz 2009 bylin. Plan nowych nasadzeń oraz zwiększenie uwagi i troski o zieleń miejską jest jednym z ważniejszych elementów programu samorządowego prezydenta Lucjusza Nadbereżnego w obecnej kadencji, który jest konsekwentnie realizowany.

Nowe drzewa pojawiły się między innymi przy alejach Jana Pawła II, ul. Staszica, ul. Dmowskiego, ul. Poniatowskiego, ul. Skoczyńskiego, ul. Sandomierskiej, na osiedlu Karnaty, czy osiedlu Zasanie.

Nowe drzewa i krzewy sadzone były głównie w okresie jesiennym. Bardzo wilgotna i ciepła jesień zapewniła dogodne i stabilne warunki, dzięki temu rośliny szybko się zaaklimatyzują i już wiosną rozpoczną intensywną wegetację. Rośliny sadzone jesienią są również lepiej przygotowane na przejście ewentualnej wiosennej suszy i letnich upałów, będą również szybciej się rozwijać.

– Sadzenie roślin jest efektem końcowym dłuższego procesu projektowania, podczas którego trzeba uwzględnić wiele złożonych aspektów. Analizowany jest przebieg infrastruktury podziemnej i plany rozwoju infrastruktury miasta – tłumaczy Renata Knap zastępca prezydenta miasta.

Rośliny dobierane są tak, aby pasowały swoją wysokością, szerokością i pokrojem do danej przestrzeni, spełniały odpowiednie funkcje, a jednocześnie nie utrudniały komunikacji. Młode drzewa zostały zabezpieczone drewnianymi palikami i specjalnym wiązaniem. Dzięki temu rośliny uchronią się nawet przed silnymi wiatrami.

Podczas prac przy zieleni miejskiej zastosowane zostały także innowacyjne rozwiązania, które mają chronić nasadzone drzewa i krzewy przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Mowa tu między innymi o workach na wodę, czy matach przeciwsolnych wzdłuż pasów drogowych, które chronią rośliny przed działaniem soli używanej do zimowego utrzymania dróg.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Młody

To ten twój PiS tak tnie, cieszysz się peluś?

~Edzio

No coś ty...nie znasz manukuna? ....Oprócz rozumu brak mu też urody...stąd pewnie te jego kompleksy.

~do poniżej

maszynista , manekin, reszta - możliwe że oprócz rozumu nie brak wam niczego umiech

maszynista

O tak kazdy urzednik teraz dba o drzewa .Po co ma marznac w zimie na dworze jak mozna pociac na metry i niech sobie w cieple lezy.Towar schodzi jak cieple buleczki bo duzo ludzi pobudowalo sie na Pysznicy ,Jastkowicach.Ich dbanie o drzewa to wycinka ,bo jak twierdza drzewo i tak by uschlo bo w miescie sa spaliny i sol z drog .

Pelele

Administracja SM bloków przy ul Siedlanowskiego 2 i 4 dba o wycinanie drzew i krzewów nic w zamian nie sadząc Tnie wzdłuż parkingów wxszystko co sie nawinie pod piłę a mieszkańcy dostaja w okna wyziwewy z rur wydechowych szczególnie teraz w zimie kiedy kierowcy rozgrzewaja silniki na tzw ssaniu.Spółdzielnio!!!Dbaj o zieleń!! a nie o drzewo dla wuja z rodzinnej wsi do opału!

~Bąbel

Pewnie bawi się w dyłektoła. Sprawdzał ktoś czy w ma w gabinecie huśtawkę?

~ajajaszajsen

módlmy się za pisokomunę która to podnosi podatki , zabiera dzieciom zasiłki rodzinne ,albowiem nie wiedzą co czynią. naczelny oborygen już dawno abdykował ,zaszył się w budynku dyrekcji hsw. i udaje że cos robi.

maszynista

Dobrze napisal Manukun.- Reszta z politowaniem patrzy na dzieciniadę i zachowanie godne piaskownicy.

manukun

Edziu, za Nadbereżnego MZK rokrocznie notuje kilka milionów złotych STRATY. Gdzie te miliony zysku, skoro szykowane są kolejne podwyżki opłat?

Żadna władza przed ekipą Nadbereżnego nie zmarnowała tyle zieleni osiedlowej. Tylko ten chłoptaś bierze kredyty na budowanie parkingów, bo nie ma pomysłu na miasto. KONSEKWENTNIE NIE realizuje swoich obietnic wyborczych. Nie ma nowej strefy ani nowych podatników. Wręcz przeciwnie, mieszkańców ciągle ubywa, bo nie ma perspektyw rozwoju dla młodych ludzi.

W mieście robi się tylko prezenty dla seniorów, bo tam tylko potrafi zdobyć głosy. Reszta z politowaniem patrzy na dzieciniadę i zachowanie godne piaskownicy

~Vitek

Wpiszcie sobie w Googla "patodeweloperka okiem fachowca" i zobaczcie kto wam na zdjęciu wyskoczy smiech2

~Gosc

Kto i na jakich zasadach sprzedał miejsca parkingowe przy ul. Okulickiego ?

maszynista

Robia nasadzenia ,bo beda wybory i nie zadowoleni z wycinki duzych drzew mogli by juz nie dac glosu na partię.

~Gajowy Zenon

To tak jakby róże na gnojowniku posadził.

~Maltak

Mówiłem? Pierdnął coś bez sensu i dalej cichutko siedzi smiech2

~Jan Sibi

Syf na ulicach, że rowerzyści chodnikami zapie***ą.

~Beata

A kiedy ulice posprzątacie?

e2rds

Nowy wydatek miasto będzie miało, ten niedobry wiatr kolejny baner na przedszkolu zniszczył na KEN, nim to przedszkole wybudują to ciekawe ile jeszcze banerów będzie, to już drugi, a wiatry dopiero będą. Jakieś niedobre te wiatry, a to masz, a to banery.

e2rds

dośćdebili vel pseudointeligencie, piszesz:"A Szrek to tylko setki milionów długów i nie do rozwinięte miasto po 12 latach ", wyraz "niedorozwinięte" pisze się razem, to przymiotnik, ty widzę też niedorozwinięty jesteś.

e2rds

dośćdebili vel pseudointeligent, zaraz zobaczymy jaki debil tu pisze:
Wydatki Stalowej Woli na 2014 rok oszacowano na 254.685.131,38 zł, a dochody 226.120.813,86 zł. Przyszłoroczny deficyt ma wynieść nieco ponad 28,5 mln zł. Miasto będzie musiało spłacić jeszcze dodatkowo 10 mln zł zaciągniętych w latach poprzednich kredytów i pożyczek, więc łączne zadłużenie Stalowej Woli wyniesie ponad 38,5 mln zł.
Faktyczne zadłużenie wyniosło na koniec 2014 roku 72 mln 116 tys. zł.
To gdzie te setki milionów długu wg ciebie, to teraz mamy nie mniej jak 200 mln długu i kto tu wychodzi na prawdziwego debila, może odpowiesz sobie sam.
Piszesz, że stacja paliw MZK miliony zarabia, co prawda zaniżyłeś poprzeczkę, bo pisałeś, że kilkanaście milionów, a to g..no prawda i kto tu wychodzi na prawdziwego debila, popatrz w lustro, nie kłam i ogarnij się.
Pozdrawiam naczelnego hejtera i trolla stalowowolskiego Palca i Sznura

maszynista

Dlugi zostaly ale kase przejely firmy co betonowaly Stalowa .Wiec ktos zarobil a my stracilismy ,bo lepiej miec drzewa za oknem niz beton .

~Conieco

Pokaż te zarobione miliony mitomanie smiech2

Na razie to ze 200 300 baniek jest ale długu. Za ile był festyn z kurwizją na błoniach?

~jasio

co za idioty w puszczy sadzom chfasty

maszynista

Aktualnie zaczeli wycinke drzew przed elektrownia na lewo od ulicy Spacerowej.Ale tym nie chca sie chwalic tylko patykami co zostaly wsadzone.Duze drzewa sie licza takie minimum 20 letnie a nie patyki.

~unkas

~doscdebili czyli yntelygent - napisałeś 'prezydent' z malej litery??? ty zaprzańcu idź się wyspowiadaj bo swego bożka kudłatego obraziłeś.

~dośćdebili

Do conieco. idioto nikt wcześniej takiego majątku dla miasta ie zarobił jak zarabia nasz prezydent L.N. Tylko na stacji paliw MZK co roku miliony zarabia. A Szrek to tylko setki milionów długów i nie do rozwinięte miasto po 12 latach zostawił obecnemu prezydentowi. Tak do czasów średniowiecza cofnął miasto Szrek. A cichutko to ty siedź hejterze bo całe miasto się z ciebie śmieje.

~leśniczy

Do dominik, Szrek to miliony drzew z naszego miasta wyciął wpień , nikt wcześniej i później tyle drzew z naszego miasta nie wyrąbał. Ale każdy idiota jest ślepy i bredzi od rana do nocy.

~Stalowy

najpierw wycieli 5 tysiecy drzew a teraz wielkie halo bo pozadzili 300 ...

~Piorunek

Wystarczy kominów, teraz będzie Zielono. Będzie lepiej.

~Amigo

Totalni sprowadzą inwestorów z najniższą krajową.

~do Waldorf

Zostań twarzą akcji "Stop zwolnieniom z WF" a nie będziesz miasto paskudził mały stary obsrańcu.