Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii coraz bliżej

Image

W Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli uwijają się nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale i budowlańcy. Mocno zaawansowana jest budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, a na dwóch innych oddziałach zakończono przebudowę łazienek.

Nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie usytuowany na I piętrze Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego. Realizowana właśnie inwestycja obejmuje nie tylko roboty budowlane, ale również dostawę i montaż kolumn medycznych. Wartość całego zadania to 4 328 305 zł i jest ono finansowane z zaciągniętego przez szpital kredytu. Prace na oddziale powinny zakończyć się na przełomie lutego i marca. – Będzie on znacznie większy od obecnego OAiIT. Na dotychczasowym oddziale mamy 5 łóżek, podczas gdy na nowym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii będziemy mieli dwie sale 4-osobowe, a także dwie 1-osobowe izolatki. To niezwykle ważna i długo wyczekiwana inwestycja, więc cieszymy się, że jej realizacja dobiega końca – mówi Grzegorz Czajka, pełniący obowiązki dyrektora SPZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Opisywana inwestycja sprawi również, że w szpitalu pojawi się wolna przestrzeń do zagospodarowania. Chodzi o pomieszczenia zajmowane jeszcze przez obecny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, które mają zostać wykorzystane do utworzenia kolejnych sal dla pacjentów udarowych, w ramach Oddziału Neurologicznego i Oddziału Udarowego.

Natomiast druga z wspomnianych inwestycji - przebudowa węzłów sanitarnych na oddziałach chirurgicznym i wewnętrznym, dobiegła niedawno końca. Zakres prac był dość szeroki, wykonane zostały m.in.: ścianki działowe, posadzki wraz z izolacją cieplną i przeciwwodną, stolarka aluminiowa. Ponadto modernizowane i wymieniane były instalacje: wodno – kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, elektryczna, a także zamontowano system przyzywowy. – To inwestycja z gatunku tych może nieefektownych, ale koniecznych. Oddziały chirurgiczny i wewnętrzny są bardzo obłożone przez pacjentów, a znajdujące się tu łazienki pamiętały lata 80 i zupełnie nie przystawały do dzisiejszych wymogów, że już nie wspomnę o oczekiwaniach przebywających tu chorych osób. Dlatego zdecydowaliśmy o przebudowie tych łazienek i pokryciu kosztów tego zadania przez powiat – komentuje starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Przebudowa wspomnianych węzłów sanitarnych kosztowała 695 tys. zł i została w całości sfinansowana z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~tola

Taki gospodarz to skaranie boskie nic więcej. No ale mamy to co sobie wybraliśmy(na szczęście nie wszyscy obywatele!). Ja tak przy okazji chcę powrócic do wcześniejszych publikacji o... nagrodach w starostwie. Otóż analizując budżety na każdy rok widać gołym okiem, że dochodów własnych starostwa nie starcza na utrzymanie bardzo rozbudowanej struktury urzędniczej starostwa. Pytanie stąd rodzi się samo skąd(z jakiego rozdziału klasyfikacji budżetu) wzięte zostały pieniądze na nagrody dla urzędników? Pytanie w swej treści proste i zrozumiałe a co będzie z odpowiedzią?

~Dzastetboy

Raczej kolejna umieralnia bo trudno nazwać to szpitalem wstalowej Woli

~Stalowa

No proszę starosta jest!!!! Szkoda, że go wczoraj nie było w punkcie szczepień w tym samym szpitalu. Byli natomiast stłoczeni, spoceni, opadajacy z sił starsi ludzie, których bezmyślnie zwołano do szczepienia bez wyznaczenia godziny.Zdezorientowani, upokorzeni nie mieli nawet do kogo zwrócić się po informację. Pielęgniarka naczelna ponoć nie miała czasu. Przyjmował jeden lekarz. Nie było na czym usiąść . O zachowaniu odległości nie było mowy. Ciekawe ile osób złapało wirusa
Wystarczyło pomyśleć, wystarczyłaby odrobina wyobraźni i empatii.Ludziom z kolejki pełny wieczorowy makijaż pielęgniarek nie jest potrzebny. Nie było władzy, nie było kamer bo nie można się było lansować. Pozostał wstyd i kolejne gorzkie rozczarowanie seniorów.

~DeMode

Zaraz go na oddział Covid przemianuja

~Dareczek

Ja bym chciał popracować w szpitalu bo że mnie społecznik jest tak myślę ale inni mają o mnie inne zdanie i mówią że nic nie potrafię zrobić , jestem prostak i du...obrabiam.

~Dojna zmiana

Fajnie, że szpital jest modernizowany.Gdyby jeszcze tak pozyskać fachową, opiekuńczą i serdeczną kadrę, która podchodzi do pacjenta z sercem, nie traktuje go jak wroga. Poza tym przydałaby się klimatyzacja na oddziałach, bo w lecie można się wykończyć z gorącą.