Zabił, poćwiartował i spalił ciało?

Image

Od kilku dni policja pracuje na miejscu makabrycznej zbrodni. Ale zbrodnia nie była tak oczywista, przynajmniej na początku. Ktoś powiedział, że Jadwiga K. nie żyje. Wszystko to działo się w Zdziechowicach Drugich.

Jadwiga K. to 65- letnia mieszkanka Starych Baraków. Nie stroniła od alkoholu. Gdy wróciła z zagranicy, z Anglii, gdzie mieszka jej syn i mąż, zaprzyjaźniła się z Marianem S. i jego 32- letnim synem, który też wrócił z zagranicy, prawdopodobnie z Holandii i zamieszkała w Zdziechowicach Drugich. Kiedyś Marian S. był rolnikiem. Potem zostawiła go żona, zabrała 2 córki i syna i wyjechała na północ kraju. Mężczyzna został sam. Od czasu do czasu odwiedzał go jego syn. Alkohol, a i sami mieszkańcy Zdziechowic mówią, że i narkotyki, rozdawały w tym domu karty. Jak było naprawdę? O morderstwo oskarżony jest syn właściciela domu, w którym doszło do zbrodni, Roman S.

We wsi gruchnęło, że pani Jadzia nie żyje. Wieść o śmierci kobiety miał przynieść mieszkaniec Zdziechowic Piotr K. do wiejskiego sklepu. Stąd też zrobiono zgłoszenie o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa. W Zdziechowicach zaroiło się od policji. Rozpoczęto poszukiwania. Równocześnie przepytywano sąsiadów, szukano rodziny Jadwigi K. Czy faktycznie została zamordowana, czy tylko wyjechała i urwał się z nią kontakt?

65- letnia kobieta, starsza od Mariana S. o kilka lat, ale zadbana i młodo wyglądająca, zniknęła.

We wsi mówi się, że ciało Jadwigi K. odkryto w czwartek rozczłonkowane i częściowo spalone. Prokuratura aż do piątku do godziny 12:00 odmawiała jakiegokolwiek komentarza. Sprawa jest trudna i wymaga uważnego prowadzenia.

- Prowadzimy śledztwo przeciwko 2 osobom. Roman S., urodzony 1988 roku, podejrzany o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią Jadwigi K. Drugi czyn to zbezczeszczenie jej zwłok. (156 § 3 KK, 262 § 1KK). Ponadto podejrzanym w tej sprawie jest Piotr K., urodzony w 1966 roku, o przestępstwo niepowiadomienia o śmierci, o przestępstwie spowodowaniu obrażeń ciężkich (pomimo takiego obowiązku) właściwego organu do ścigania za przestępstwa (240 § 1KK). Czynności na miejscu trwały 3 dni, one są kończone. Czynności z podejrzanymi zostały już wykonane w prokuraturze i na policji. Złożono 3 wnioski o tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące w stosunku do jednego, jak i drugiego mężczyzny, w sądzie rejonowym w wydziale karnym- mówi Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli.

W jakim stanie są zwłoki? Mówi się o zbezczeszczeniu ich i spaleniu. Prokuratura w tej sprawie milczy.

- Zwłoki zostały zabezpieczone, natomiast ich stan, to są już okoliczności drastyczne- mówi prokurator.

Paragrafy, o których mowa:

156 § 3 KK

Zgodnie z kodeksem karnym

Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 5, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

262 § 1kk

1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

240 § 1KK

§ 1. Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w art. 118 ludobójstwo, art. 118a udział w masowym zamachu, art 120–124, art. 127 zamach stanu, art. 128 zamach na organ konstytucyjny RP, art. 130 szpiegostwo, art. 134 zamach na życie Prezydenta RP, art. 140 zamach na jednostkę sił zbrojnych RP, obiekt albo urządzenie o znaczeniu obronnym, art. 148 zabójstwo, art. 156 spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, art. 163 sprowadzenie katastrofy, art. 166 piractwo, art. 189 pozbawienie człowieka wolności, art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie czynności seksualnej § 3 lub 4, art. 198 seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby, art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, art. 252 wzięcie lub przetrzymywanie zakładnika lub przestępstwa o charakterze terrorystycznym, nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Wielbiciel

Jureczku chłopaku mucący cudze żony (kra kra kra) już niedługo podzielisz los Jakóba.Policja ma cie na oku twoje auto z dillerki nielegalne biznesy.za chwilę przestaniesz niszczyć ludziom życie a krakrakra junior odzyska matkę.

~Kobieta

Bo to drapciuchy tak jak Zaklików tam normalni ludzie nie mieszkaja

~Biały

Co słychać u mordercy co rok temu wjechał w kiosk, tatuś pieseł pomógł?

~Jurek Młynek

Zapraszam po towar do Zarzecza.

~Jprdl

Ciekawe czy kiedyś będzie na stalówce taki wątek, pod którym nie będzie mowy o pis i po. Chyba nigdy hahahhahaha

~Gucci

A taki był dobry dzień dobry mówił i na PiS głosował

~STALOWKA

Pokazcie fotki korpusu i te w kombajnie

~Dom zly

Dom zly

~Grześ

To w tych Zdziechowicach takie zbóje mieszkajom!

~~~123

super dobra zmiana tle tragedii to teraz się dzieje to nie było od 2015r przeją rzad katolicki rekolekcje wygłaszają w kościołach bawią się u Rydzyka propaganda w tv zarządzającym pis ludzie nie wytrzymując kłamstwa .I nie trudno o tragedie .

~Boris Bódka

PO-czekajmy na opinię znanego experta Riszarda Petruu.

~Janek

To jest właśnie dobra zmiana ludzie nie wytrzymują psychicznie w tvpis widza co się dzieje na świecie i nie dają rady nie ma co osądzać chłopaka

~Czesiek

Może grilla chcieli zrobić a mięso w tych czasach bardzo drogie nie ma co osądzać chłopaka

go123

@ dot26

Brak kontaktu z kulturą wyższą... jedynie alkohol, narkotyki, "podwórkowa łacina", libacja 24/7...

dot26

To jest tragedia... I tyle.. Dla każdej z rodzin...

~Zarzecze

No brawo, jeszcze więcej dragow na Stw to napewno się uspokoi wszystko. Policja jakby weszła na kilka lokalnych portali to mogłaby sporo zyskać i wreszcie wsadzić do puchy cpunow i dilerów.

go123

Istnieje też możliwość że ona zmarła z przyczyn naturalnych, a ci dwaj panowie nie chcieli "robić sobie kłopotu" faktem zgłoszenia jej śmierci.
Wymyślili więc że można ją "zutylizować" w ten sposób, i może nikt nie zauważy że umarła.
Takie podejście jest oczywiście przykładem degeneracji psychicznej.

go123

Dobry Wieczór Państwu;

Jak wiadomo, jestem znanym politologiem pochodzącym ze Stalowej Woli.
Jeżeli zwłoki zostały istotnie poćwiartowane i spalone, to trudno przesądzić czy doszło do morderstwa czy nie.
Rozumiem że służyło to ukryciu faktu jej śmierci, ale motywacja mogła być różna (pobieranie renty / emerytury, ukrycie faktu przedawkowania narkotyków lub zabójstwa).

~rst

Stylistyka na medal..naprawdę...

~Sandomingo

To ino następny odcinek Ojca Mateusza kamerowali umiech

~Pyta

Jaki Romek chyba zabuj... Ca jak można tak postąpić to się w głowie nie mieści... Powinien dostać dożywocie... Za takie coś. Ale znając sądy to po 5 latach wyjdzie... I znów może kogoś skrzywdzić.... Zobaczycie że Max to 10 lat dostanie

stella

Romek studiował eksploatacje siłowni okrętowych na AM więc żaden ratownik

~mmm

To alkohol czy mieszkancy Zdziechowic mowią o tym rozdawaniu kart....??

~Miś

Bo to pewnie zła kobieta była,,,,!

~jatylkopytam

A ten młodszy podejrzany to w pogotowiu pracuje bo czerwone krzyżyki nosi na ubraniu.