Kto przebuduje nam wiadukt na Traugutta?

Image

Jak już informowaliśmy wcześniej w połowie grudnia do przetargu na przebudowę wiaduktu nad terenami kolejowymi w ciągu ul. Traugutta w Stalowej Woli przystąpiło dwóch oferentów. Miasto właśnie ogłosiło wykonawcę tego zadania. Niebawem zostanie podpisana z nim umowa.

Ze względów bezpieczeństwa wiadukt dla ruchu kołowego został zamknięty 20 listopada ubiegłego roku. Decyzja ta została podjęta ze względu na zły stan techniczny obiektu. Trzeba liczyć się z tym, że najwcześniej wiadukt będzie przejezdny dopiero w grudniu br. Nie chodzi tu wyłącznie o warunki atmosferyczne, czas potrzebny na remont, lecz konieczność przeprowadzenia uzgodnień z właścicielem terenu, a jest nim kolej. Roboty budowlane będą wiązały się z koniecznością wyłączenia z ruchu pociągów.

W ramach tej inwestycji ma zostać poszerzone przejście dla pieszych do 1,25 m szerokości, zostanie przeprowadzony remont przyczółków, postawione będą nowe przęsła wiaduktu. Na wiadukcie w dalszym ciągu będzie obowiązywać ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna.

Na poczet tej inwestycji w kasie miejskiej zabezpieczono 1,5 mln zł. Obie oferty, które wpłynęły do urzędu w ramach przetargu są wyższe niż zakładano, bo opiewają na 1,65 i 2,59 mln zł. Po zweryfikowaniu ich miasto wybrało tę tańszą. Wykonawcą inwestycji została firma z Tarnobrzega.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~KACZOR

Przejazd przez Rozwadów rozgrzebany koło planety, na przejeździe stoi sie nie wiem po co 7-10 min tragediaaaaaa organizacja the Best zamiast zamknąć przejazd i most remontowe w tym samym czasie to ehhhh

~Dziady

Remontowali tory w lato były zamkniete dlaczego nie bylo to zrobione wtedy?

jabar

co jeden to lepszy ekspert tu pisze

~mebleosramok

Traugutta to ulica ktora ciagnie sie w zdluz cmetarza obok burdelu w rozwadowie nowa kostka w lesie piekny asfalt a na ulicy traugutta tragedia ubity kamien obok klasztoru ludzie chodza do kosciola ubita ziemia

~TOMEK

Nieudolność władzy wychodzi ,oczywiste było że wymaga remontu można było wcześniej ogłosić przetarg .Na pierdoły są pieniądze a żeczy dla mieszkańców mogą poczekać .Może wystarczy mniej w park w Charzewicach wydawać.Większość wie komu ma ten park służyć..

maszynista

Ten wiadukt jest w dobrym stanie a zostal zamkniety bo urzedas z nadzoru przyczepil sie ,ze tam jest chodnik nie zgodny z normami. I nakazal zamknac.Za PRL u NORMY BYLY DOBRE A TERAZ TRZEBA DOBUDOWAC CHODNIK .Nikt nie pisze ze wiaduky grozi zawaleniem,wiec tu chodzi o ten chodnik.Niech zrobia zakaz ruchu pieszych i tym samym bedzie mozna otworzyc wiadukt natychmiast.A ile kasy sie zaoszczedzi dzieki postawieniu znaku zakaz ruchu pieszych.

~Dominik

Czy projekt przewiduje balustrady dźwiękochłonne dla najbliższych zabudowań??