Jerzy Kwieciński wiceprezesem dużego banku

Image

Pochodzący ze Stalowej Woli Jerzy Kwieciński, były minister rozwoju i były prezes PGNiG, został jednym z trzech nowo wybranych wiceprezesów banku Pekao SA.

Wraz z Wojciechem Werochowskim i Błażejem Szczeckim będzie pełnił tę funkcję po tym jak w grudniu 2020 z Pekao SA odeszło wiceprezesów. Stało się to po informacji, że bank przejmie Idea Bank w ramach przymusowej restrukturyzacji.

Jerzy Kwieciński obowiązki wiceprezesa przejmie od 1 lutego. Dwaj pozostali, już 15 stycznia.

Jerzy Kwieciński urodził się 16 października 1959 w Stalowej Woli. Tu pobierał pierwsze nauki. Jest absolwentem stalowowolskiego „Staszica”. Ukończył Politechnikę Warszawską uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W latach 2005– 2008 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w latach 2015–2018- sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. W 2018 roku został ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego. We wrześniu 2019 otrzymał dodatkowo tekę ministra finansów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mieszkaniec

~ABC - właśnie się to dzieje i dlatego nie można dopuścić do tego aby ten kraj był nadal opanowany przez partyjnych oligarchów, złodzieji, kombinatorów i wyłudzaczy pieniędzy państwowych.

~Miglos

Do abc
A w lustrze się widział? smiech2

~ABC

Opozycja, bardzo się boicie, takich nowych ludzi, zdolnych, którzy cały czas, zdobywają wiedzę i doświadczenie. Takich ludzi trzeba nam bardzo a nie tych co za komuny i jeszcze z 10 lat później jeździli na stypendia do krajów zachodnich. Jeździli za pieniądze uzyskane za służenie komunie a później jeszcze dzięki porozumieniom okrągłego stołu. Wypuścili, wówczas AWS do rządzenia krajem, gdzie mieli tylko 35 procent w sejmie posłów i w tym jeszcze jak się później okazało 10 procent sprzedawczyków. AWS oczywiście nie wiele mógł zrobić, później ich za to skompropowitowali. Mam nadzieję, że dopiero teraz tacy ludzie jak Pan K. stopniowo zrobią porządek w tym kraju. Nie można dopuścić do tego aby ten kraj został opanowany przez
oligarchów, złodzieji, kombinatorów, wyłudzaczy pieniędzy państwowych.2

~Zyz

Doją oj doją tę biedną Ojczyznę

~ez89

Odeszło dwóch przyszło trzech. Dobr(jn)a zmiana.

~Wolne krasy

Przecież to dureń i płyny trol edek smiech2

~~POPISowiec

Ty jesteś normalny!

~POPISowiec

Teraz poprawnie
Podaję konkrety wg olka ze strony SpAm.SpAm@SpAm : "To właśnie od czasu kiedy PGNiG zaczął zarządzać PAN JERZY KWIECIŃSKI POLACY płacą o 50 procent mniej niż ja przy korycie siedziało peło. Tak niskich cen gazu nie było od początku istnienia POLSKI. Gdyby nie ten PAN JERZY KWIECINSKI to nigdy CENTRUM SPORTOWE w naszym mieście by nie powstało. To on razem z PANEM RAFAŁEM WEBEREM lobbowali u PANA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO za kasą na to CENTRUM SPORTOWE. Żeby jak najwięcej w naszym mieście rodziło się takich geniuszy jak PAN KWIECIŃSKI."

~POPISowiec

Podaję konkrety wg olka ze strony SpAm.SpAm@SpAm; "To właśnie od czasu kiedy PGNiG zaczął zarządzać PAN JERZY KWIECIŃSKI POLACY płacą o 50 procent mniej niż ja przy korycie siedziało peło. Tak niskich cen gazu nie było od początku istnienia POLSKI. Gdyby nie ten PAN JERZY KWIECINSKI to nigdy CENTRUM SPORTOWE w naszym mieście by nie powstało. To on razem z PANEM RAFAŁEM WEBEREM lobbowali u PANA PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO za kasą na to CENTRUM SPORTOWE. Żeby jak najwięcej w naszym mieście rodziło się takich geniuszy jak PAN KWIECIŃSKI."

~~POPISowiec

Możesz podać jakieś konkrety z tym pomaganiem przez tego pana?

~do Ob.

Nie zauważasz, że ciągle obsadzają go na nowych stołkach.
I to jest dramatyczne.
Przecież nie może się na wszystkim dobrze znać jak choćby Mateusz Morawiecki

~Ob.

Opozycja, Wy dalej na ogólnikach i ocenach bez faktów, potraficie atakować Pana Kwiecińskiego. Jestem dumny, że urodził się w Stalowej Woli i chciałbym, aby wszyscy, którzy pchają się na stanowiska ( te wyższe w kraju) obojętnie, z której opcji, byli tacy jak On. Takich ludzi nam potrzeba !!!!!!!

~miszczu

gostek siedzi na karuzeli.
I kręci się kręci.......................................

~miszczu

gostek siedzi na karuzeli.
I kręci się kręci.......................................

~miszczu

gostek siedzi na karuzeli.
I kręci się kręci.......................................

~Lateks

W tym szalecie miejskim, ten kierownik szaletu wprowadzi zapewne innowacje rodem z gwiezdnych wojen. Wszyscy pamiętamy jakim był wizjonełrm w wohłdzie tałnobrzeg smiech2

Na pierwszy ogień pójdzie zapewne kwestia biletów wstępu. Tu może paść decyzja by były one gabarytów czeków z dykty, na wypadek gdyby wystąpiły chwilowe trudności z dostawami papieru, a wielcy mieszkańcy przyparci do muru mieliby zamiar ich niewłaściwego użycia smiech2

~no tak

Zapewne ma wykształcenie kierunkowe i olbrzymie doświadczenie w bankowości. Jeden wiceminister infrastruktury z doświadczeniem drugi wiceprezes banku, gdzie ten kraj podąża ?

~Bogdana

W holu będziesz urządzał otfałcia, konfełęcje i może się znajdzie miejsce na niewielką huśtawkę smiech2 No a personelu będzie można zatrudnić więcej niż w UM smiech2 smiech2

~Darek

To tam w miejskim szalecie w kiblu to ja siedzę

~Guzik

Miejskiego szaletu co miał w lasku powstać? smiech2

~DOJNA ZMIANA

Czy już wiadomo czego Prezesem zostanie Lucek???

~POPISowiec

Jestem, gdzieś po środku między PiS-em a PO, ale teraz to nie rozumiem tych naszych rodaków ze Stalowej Woli i okolic, czy nie lepiej, żeby ktoś z naszego regionu, zdolny wykształcony, zaliczał kolejne doświadczenie i być może awansował na jeszcze wyższe stanowisko (ministra a może i Premiera) i reprezentował nasze środowisko ( czytaj pomagał, nam, bo to już udowodnił Pan K., wcześniej). A kto wcześniej z naszego regionu ( po roku 1989) z innych opcji, których opozycja popiera, był na podobnym stanowisku. Ja nawet, gdyby ktoś awansował z opcji, która mi nie "leży" z naszego regionu, bardzo bym się cieszył. Dlaczego zawsze ma być ten wybraniec do awansu najczęściej z Warszawy i co on nam z tego regionu pomoże? Ludzie ( piszę do aktualnej opozycji) z jednej strony, nie chcecie, aby społeczeństwo było podzielone w poglądach ( w poparciu) na pół a sami do tego doprowadzacie oczerniając poczciwego człowieka.

~Lem kpt.

Czy wiadomo kiedy przysługują odprawy i ile wynoszą?

maszynista

On jest w klubie bogaci i przy wladzy dlatego dostal posade w banku.A wy sprobojcie isc tak na takie stanowisko to nawet nie wpuszcza na rozmowe.

~j23

Ale jak rezygnuje to nie dostaje odprawy.

~sid

Specjalista od wszystkiego, ale najważniejsza z kwalifikacji to ta: był członkiem Rady Programowej PiS i Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie. Doktorat też ze specjalizacji biznesowej bardzo przydatny w bankowości: "Procesy zdrowienia na granicach ziarn w polikrystalicznym aluminium".

~takjest

Pan Jerzy Kwieciński to wybitnie uzdolniony człowiek geniusz z 21 wieku. Nigdy do żadnej partii nie należał a tylko ze swój geniusz karierę wszędzie robił. A ci hej..tujący na tego geniusza powinni być biczowani na mrozie na golasa przez kilka dni i nocy.

~Afgan

No dobra, teraz klakierze powiedz co on takiego wykonał dla partii że skacze ze stołka rprezesa na stołek prezesa? Hulajnoger dwoi i się i troi i nadal z łysiejącym koleżką tu na na prowincji okładają się tylko kartonami do zdjęć.

~obserwator

Nie wiem co nim kierowało, ale dał się poniżyć w maksymalny sposób. Tym krokiem stracił szacunek i zaprzepaścił dorobek całego życia. Ministrem, prezesem się bywa- człowiekiem się jest.

śmierdziel

"te pieniądze im się po prostu należą"