Nagród nie ma, ale to nie znaczy, że znikają

Image
Zdjęcie archiwum

Nagrody za osiągnięcia w działalności kulturalnej i sportowej za 2020 rok nie zostaną tym razem przyznane. Dlaczego? Starostwo wyjaśnia.

W celu przeciwdziałania epidemii COVID-19, w marcu 2020 roku wprowadzono w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego, który skutkował różnego rodzaju ograniczeniami w wielu sferach życia, w tym, szeroko pojętej działalności sportowej i kulturalnej. Tym samym w znacznym stopniu ograniczeniu uległo funkcjonowanie instytucji kultury oraz klubów i stowarzyszeń sportowych. W związku z tym, Zarząd Powiatu Stalowowolskiego odstąpił od ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie osobom fizycznym i prawnym nagród oraz wyróżnień, za szczególne osiągnięcia w działalności kulturalnej i sportowej za 2020 rok.

– Chcę podkreślić, że te nagrody nie znikają, ich przyznawanie zostaje po prostu zawieszone. Jednocześnie mamy nadzieję, że w tym roku sytuacja wróci w końcu do normy, a tym samym na płaszczyźnie sportowej i kulturalnej zacznie znowu dużo się dziać. Wtedy my, jako Zarząd Powiatu Stalowowolskiego w 2022 roku będziemy mogli docenić i nagrodzić ludzi kultury i sportu za ich dokonania w 2021 roku– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Uważacie, że to dobra decyzja?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Józek

co to za klub seniorów trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść

~laga

Uważam to za rozbój w biały dzień. Powoływanie się na coś co zostało niezgodnie z prawem wprowadzone jest manipulacją niczym wiecej. Można byłoby uznać za słuszne powołanie się na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej lub jakiegoś innego stanu wyjątkowego. Nic takiego nie zostało wprowdzone a więc nie ma podstaw by odwoływać cykliczną skąpą imprezę tylko na podstawie przepisów niezgodnych z Konstytucją! Rozważyć to należy w kontekście kunktatorstwa i zwykłego tchórzostwa ze strony władz powiatu ewentualnie innego powodu, pustki w budżecie powiatu. Nie może być mowy o zagrożeniu zakażeniem przy wręczaniu nagród gdy zachowa się daleko posunięty reżim sanitarny o czym powinien wiedzieć podobnież najlepszy starosta wszech czasów! Ale obciach, ale wstyd! Kto w to kłamstwo ma uwierzyć?

~Pytanie

Czy kultury ktoś kogoś nauczył? Kultury nie da się nauczyć kulturę trzeba mieć wrodzoną.

~prawica

sagatowskiej niczego nie wstyd, ważne że przy korycie z rodzinką

~Set

A w UM nagrody były

~Pytam

A Pani Sagatowskiej nie wstyd za głosowanie przeciw przekazaniu 80 milionów zł na psychologię dziecięcą ?

~Do pytanie

Ci na zdjęciu zostali nagrodzeni w dziedzinie kultury, a nie sportu. I nie za 2020 rok (bo za ten rok nagród nie będzie i o tym właśnie jest artykuł), ale kilka lat temu. Ale miło, że hejterzy robią się tacy uczciwi ti wprost pokazują, że rozumieją tylko obrazki, ale tekstu pisanego to już, nie. Bo przecież już tytuł mówi, że w tym roku nagród nie będzie.

~ssmiech

Jak nie dostali nagrody?przeciez maja niektorzy na zdjeciu pisowski pieniadz tekture hhahah

~marcin

bardzo dobra decyzja.

~Pytanie

A JAKIE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE w 2020 roku MIELI CI OSOBNICY na zdjęciu????