Rozpoczynają się szczepienia przeciwko COVID-19 w DPS-ach

Image

Mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej zostaną zaszczepieni przeciw COVID-19 w pierwszym etapie Narodowego Programu Szczepień. Szczepienia w tej grupie ruszyły 18 stycznia i mają potrwać kilka dni, w naszym DPS-ie rozpoczną się niebawem. Mają je wykonywać pracownicy stalowowolskiego szpitala węzłowego, w dedykowanym do tego pomieszczeniu. Będą one wykonywane przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, w reżimie sanitarnym. Pracownicy zaszczepieni zostali już w zeszłym tygodniu.

- W tym tygodniu odbędzie się szczepienie naszych mieszkańców. Przyjedzie do nas zespół wyjazdowy ze szpitala: pielęgniarka i lekarz. Prawdopodobnie będzie miało to miejsce w czwartek o godzinie 10:00. Tak jesteśmy wstępnie umówieni. Do szczepienia zgłosiło się do tej pory około 50% mieszkańców, niespełna 50 osób. Każdy indywidualnie podejmuje decyzję czy chce się zaszczepić, czy nie. Zachęcamy do szczepień zgodnie z zaleceniami, tak by zabezpieczyć siebie i innych. Nikt oczywiście do tego nie zmusza- mówi w rozmowie z nami Łukasz Chrząstek, dyrektor DPS.

Do szczepień zgłosili się mieszkańcy w grupie wiekowej pomiędzy 40 a 90 rokiem życia. W placówce przebywa też kilka osób ubezwłasnowolnionych. W ich przypadku decyzję podejmuje opiekun prawny. Większość tych osób będzie zaszczepiona.

- W ubiegłym tygodniu mieliśmy zespół wyjazdowy, który szczepił pracowników, personel medyczny i niemedyczny. W piątek zostało zaszczepionych 29 pracowników z 53 zatrudnionych, a więc ponad połowa. Wszystkie zaszczepione osoby wróciły całe i zdrowe do pracy. Nie było żadnych niepożądanych reakcji, odczynów na szczepionkę- mówi Łukasz Chrząstek, dyrektor DPS.

Przypomnijmy, że system rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19 ruszył 15 stycznia. W pierwszej kolejności z możliwości szczepienia mogą skorzystać osoby powyżej 80 roku życia. 22 stycznia ruszy rejestracja seniorów powyżej 70 roku życia.

Zdjęcia: Szczepienia w DPS w JL


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Vacek

Na starszych to raczej depopulacja, ale masz rację mamy dramat w służbie zdrowia. Jak się teraz ludzi leczy?

maszynista

Wirus nie jest grozny ,a ludzie umieraja z powodu innych chorob.Raczej bałbym się tych szczepionek ,bo moga powodować bezpłodność.Dlatego teraz testuja na starszych .

~Rowerek

Mama to typ co myśli że Kaczyński ludziom daje ze swoich. Co im nie powiedzą w kurwizji to tak ma być

~ola

@mama - ale Ty naiwna jesteś. Lockdown jest bezprawny i zupełnie zbędny! Jest wirus, ale nie ma epidemii. Tak samo szczepienia nie mają na celu zwolnienia z lockdownu. Ludzie zacznijcie używać rozumu i nie słuchajcie tylko mediów mainstreamowych, bo ręce opadają, gdy się czyta niektóre komentarze..

~Waldemat

Ciekawe dlaczego jest taka szczegółowa selekcja na grupy które się szczepią. Jeśli już miałbym wybierać to zaszczepiłbym się z lekarzami. Tej grupie nic nie grozi, bo ktoś musi leczyć. To samo tyczy się wypuszczonego wirusa. Jest on groźny dla osób starszych i schorowanych. Popatrzcie na polityków, tam gdzie jest realne zagrożenie to otaczają się ochroną za miliony albo kordonem policji. A tu mają pełną wy.ebkę , bo strach jest dedykowany dla plebsu. Myślę że na tym etapie jakim jesteśmy sprawcy nie wypuszczą niczego groźnego o takim kalibrze jak sars, mers czy ebola, bo sami byliby w niebezpieczeństwie jakby się taki wirus wymknął spod kontroli.

~mama

powinni zacząć szczepić ludzi pracujących by jak najszybciej nie było lockdownu. wtedy wszystko by wróciło do normy i dziura budżetowa nie powiększała się

~Adam

Raptem minus 10 stopni mrozu przez dwa dni i już awaria. Kaloryfery zimne jak umrzyka doopa. A co by się działo jakby było minus 30.

~Adam

Ola. Nie tylko w Norwegii, przypadki zgonów wśród osób starszych pojawiły się w Niemczech. To się nazywa depopulacja, taki jest cel, taki jest plan. Ludzi starszych jest za dużo, trzeba wydawać na ich emerytury i drogie leczenie więc państwo się ich pozbędzie, a jakby co to zawsze można ich zgon zakwalifikować jako zgon covidowy.

~ola

Czy mieszkańcy DPS-ów zostali poinformowani, że tzw. "szczepionka" jest ciągle w fazie badań klinicznych, a producent nie bierze odpowiedzialności za skutki uboczne oraz ,że w Norwegii po podaniu szczepionki zmarły 23 osoby w podeszłym wieku?

~Marco

Brawa dla myślącej połowy. Reszta beeee meeee beeee

~Ppp

Na razie to pierwsi zaszczepili się pracownicy biurowi z Mopsu.

~Dr. T.

Czemu DPS pierwsze a PiS i DPD póżniej?