Wysoka stopa bezrobocia na Podkarpaciu

Image

Na tle innych województw Podkarpacie znajduje się obecnie na szarym końcu, jeśli chodzi o stopę bezrobocia. Gorzej jest tylko w jednym województwie.

W Polsce

Z danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wynika, że liczba bezrobotnych w kraju na koniec grudnia wyniosła 1 046 803 i w porównaniu z końcem listopada 2020 roku wzrosła o 21 080, czyli o 2,1%.

W żadnym województwie wskaźnik nie przekroczył 11%. Najniższą stopę bezrobocia rejestrowanego zanotowano w wielkopolskim (3,7%), a najwyższą w warmińsko- mazurskim (10,1%) i w podkarpackim (9,1%).

Wzrost stopy bezrobocia w grudniu 2020 roku, w porównaniu do stanu z końca listopada 2020 roku, odnotowano w 14 województwach: w 6 o 0,1% (dolnośląskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, pomorskie, śląskie), w 8 o 0,2% (kujawsko- pomorskie, lubelskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko- mazurskie, zachodniopomorskie). W małopolskim i wielkopolskim stopa bezrobocia nie uległa zmianie od poprzedniego miesiąca.

W powiecie stalowowolskim

Pod koniec grudnia w stalowowolskim pośredniaku było zarejestrowanych 2778 osób bezrobotnych (w tym 1490 kobiet). To o 85 więcej niż w listopadzie. Prawo do zasiłku przysługiwało 480 z nich (w tym 224 kobietom). 164 osoby zostały zwolnione z przyczyn dotyczących zakładu pracy (69 k.). Jak wskazują statystyki 735 pozostających bez pracy (402 k.) nie posiadało kwalifikacji zawodowych, zaś 593 (379 k.) nie miało doświadczenia zawodowego. Zatrudnienia nie podjęło też 475 kobiet tuż po urodzeniu dziecka. 1059 bezrobotnych (551 k.) zamieszkuje na wsi.

Spośród wszystkich zarejestrowanych osób w stalowowolskim pośredniaku, w szczególnej sytuacji na rynku pracy pozostaje 2257 z nich (1242 k.) Są to: 793 osoby (494 k.) do 30 roku życia, 1127 (666 k.) długotrwale bezrobotnych, 699 powyżej 50 roku życia (235 k.), 133 korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej (74 k.), 582 (501 k.) posiadających dziecko lub dzieci do 6 roku życia, 8 (7 k.) mających na wychowaniu dziecko niepełnosprawne oraz 180 osób niepełnosprawnych (72 k.).

Sytuacja na rynku pracy, ze względu na zamieszkanie na terenie gmin, wygląda następująco: Stalowa Wola: 1634 bezrobotnych (887 k.), Bojanów: 201 (104 k.), Pysznica: 232 (124 k.), Radomyśl nad Sanem: 177 (89 k.), Zaklików: 234 (131 k.), Zaleszany: 300 (155 k.).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ajajaszajsen

no to będzie więcej samobójstw teraz , ludzie wyjdą na tory , ostatnio widziałem, że powiększyli skład pociągu pośpiesznego, leci taki z 8 wagonów wieczorkiem, to będzie się działo w st.w. radni zacierają łapki ,bo ksiądz i grabarz znowu zarobią.

~Kangur

Bezrobocie będzie rosnąć czy ktoś chce czy nie tym bardziej w miastach jak Stalowa Tarnobrzeg a prezyden nic nie może zrobić nie otworzy ViVo czy knajpy będzie bidunia okropna

~verso

w ostoi pislamu?!to chyba tvn podał.tu kraina mlekiem i miodem płynąca

~Gonzo

Do taka prawda a co teraz nie siedzą przy korytach tylko większych ogarniaj teraz to dopiero raj jak nigdy

~KingaSowa1984

No tak, dziwna sprawa...skąd przy lockdown od marca 2020 takie bezrobocie...Ciekawe czy ludziom się nie chce, a może pracodawca nie będzie zatrudniał ludzi, żeby im postojowe płacić, bo rząd się nie kwapi do odszkodowań za upadki działalności . Na dodatek szanowne bezrobocie jakoś niespecjalnie pomaga, a wręcz niektórym utrudnia zarejestrowanie się i znalezienie normalnego etatu. Zresztą kto te etaty tak będzie rozdawał. Zamknięte kluby fitness, galerie handlowe, a może baseny.... Ktoś obieca Ci zatrudnienie, a potem czekaj miesiąc dwa aż rząd łaskawie coś odblokuje , albo dadzą ci umowę śmieciową

~Brawo wy

Dopiero się zacznie bezrobocie,pozamykane branże będą chciały odrobić straty to dopiero zacznie się lawina podwyżek.Zresztą już widoczna cena benzyny ponad 5 zł . Dobrze że choć pomodlić się można za co łaska.

~Gal

Miasto ma wieżowiec, kino na 400 miejsc i budynek po dyrekcji HSW, po sądzie, ile w nich można zatrudnić obywateli w samym kinie ze 400 stołków. Szczególnie dla kolesi na stołkach dyrektorskich i prezesów! Jeszcze prezesy i dyrektory dla każdego parku, skarpy, błoni. To są „inwestycje” na kredyt, które generują póki co koszty i nie ma z nich żadnych podatków jakie miasto miało przed nacjonalizacją. Tak skończyła epoka Gierka i podobnie skończy miasto!

~umarly

Dziwnym zbiegiem okoliczności, w województwach gdzie bezrobocie jest najwyższe, pis ma największe poparcie. Macie czego chcieliście.

~Tom

pcpn 4 liga-popieram Cię i jednych i drugich nie cierpię

~pcpn 4 liga

J...ć piss i kler.

manukun

Edziu, twój ulubieniec Nadbereżny nie przygotował miasta na kryzys. Zamiast wzmocnienia gospodarki i ściągania inwestorów z nowych branż, przehulał MILIONY złotych na festyny, dekoracje i place zabaw.

~takaprawda

Tak bezrobocie na poziomie 6 procent to wysokie bezrobocie. Jak peło siedziało przy korycie to mieliśmy ponad 20 procentowe bezrobocie ale wtedy takich głupich artykułów nikt nie wypocił.

~Adam

To dopiero początek kryzysu. Firmy trzymają ludzi w robocie bo dostali kasę z tarczy i muszą zatrudniać ludzi przez rok.

~.........

zabawa z ludzmi trzymanie co nic nie robia jaja to tak bedzie wietrzenie siedzenie itp zle rzeczy